Skocz do zawartości

dobór dobrego sprzętu do kina ok 14-15tys


solar300

Recommended Posts

Witam! jestem tu nowy i jako że jestem początkujący w "wielkim audio świecie" potrzebuję kilka rad od kogoś doświadczonego i rozeznanego w sprzęcie do kina domowego.. icon_wink.gif zacznijmy od pomieszczenia: ok 25m ewent 30m (poszukuję własmego m ) zależy mi bardziej na wrażeniach z kina, ale choć ciężko pogodzić jedno z drugim również na stereo.. zalezy mi na dobrych glosnikach ktore dadzą mi tego "kopa" w basie najlepiej miękkim mięsistym jak to sie mówi, dobrze rytmicznym ale kiedy będzie trzeba toi takim "zaskakującym" (poteznym) icon_wink.gif chciałbym żeby dół i góra były zrównoważone równe ale gdy będzie trzeba to góra przewyższy mocny dół..
interesuję się zestawem głośnikowym w chwili obecnej 5.0 (za rok dorzucimy sub) jeśli chodzi o głośniki to mam kilka własnych upatrzonych ale jeszcze nie odsłuchanych propozycji.. m.in: focal chorus 816 V, 806 V, CC800 V /myślałem o 826 i 807 (bardzo prosze jesli ktos zna roznice pomiedzy tymi modelami niech opisze mi nieco czego wiecej dadza mocniejsze modele i czy jest sens sie w to pakowac do takiego pomieszczenia oczywiscie wiem ze drozej wszystko wyjdzie ale moze warto?) ; B&W 683, 685, htm61 ; KEF IQ90 , IQ30, IQ60c jak narazie mam 3 wlasne propozycje ale moze ktos mi przedstawi jakąś fajną alternatywę? np paradigmy , cabassy albo triangle?
po prostu chcę poczuć taką miłą adrenalinkę z głośników.. co do amplitunera to do focali pan z salonu polecił a właściwie dobrał mi sr6004 i blue ray'a bd5004
ale np do focali slyszalem ze dobrze gra nad.. co byście mi panowie polecili z amplitunera jakiegos rotela? ca? i jakiego blue ray'a? powiedzmy ze na amp wydamy 4 tys chyba ze bedzie cos ciut drozszego ale naprawde wartego swej ceny chcialbym zeby amp dodawal charakteru glosnikom a nie byl zwyklym "doborem pod kolumny" wiem tez ze do kazdych glosnikow cos innego bedzie lepiej gralo.. wiec moze przedstawicie mi cos fajnego tzn dobierzecie icon_wink.gif zalezy mi na jakosci dzwieku i obrazu noi zeby "dziewczynie dobrze sluchalo się rihanny" ale to swoją drogą icon_wink.gif pieniążki jakimi bym dysponowal to 14-15tys
z góry wszystkim dziękuje za odpowiedzi..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w zestawie 5.1 często wychodzi taniej niż kupowanie poszczególnych kolumn.
Co do reszty - nie napiszę chyba nic nowego - przy wskazanym budżecie czeka Ciebie długa droga dobru sprzętu.
Charakterystyki są w testach - zawsze nakreślają typ grania - to samo z amplitunerami
Dobór DVD czy BR - zostawiam Tobie - kwestia zdania sobie sprawy ile tak na prawdę mamy materiału w niebieskim kolorze ! ?

To Twoje pierwsze kino ? czy 2?
Jakie masz doświadczenie ze sprzętem grającym ?
Co z kablami ?
Co z zaadaptowaniem pomieszczenia ?
Nie wspominając dajmy na to o
standach na tylne głośniki ? lub stand na centralny ?

Jest wiele aspektów ..oprócz czystego wydania pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to moje pierwsze "porządne" kino kiedys za mlodu bawilem sie w belle? jakies takie dvd z marketu (to byl troche glupi spontan ojca ale gralo icon_wink.gif ) plus 5.1 heh wiec nie ma porownania co do pieniążków podałem tak mniej więcej a zestaw głośników chciałem dobrać indywidualnie sub jest planowany ale narazie nie na ten budżet bo d chorusów kosztuje 3.5 tys.. ze sprzętem grającym doświadczenie będę szczery minimalne tak w sensie że kiedyś posiadałem własną mini wieże JVC 3 częściową która jak na te 10 lat wstecz grała nieźle miała dobre głośniczki fajny prostokątny bas refleks jakby z boku pionowy.. potem bawiłem się wzmacniaczem diora brata i głośnikami crowna które zresztą mam do dziś fajnie wyglądają więc zdobią pokój (czarne drewniane) diora niestety nie wytrzymała mojego młodzieńczego temperamentu icon_sad.gif teraz bawię się creative komputerowymi więc raczej minimalne to moje doświadczenie ale mimo to chciałbym wejść do tego wielkiego świata na poważnie.. takie mam podejście że jesli mam na cos wydac większe pieniążki to już na coś porządnego.. pomieszczenie ma byc typowe do kina czyli kanapa tv mam w planach sony kdl46hx700 piękne kolorki.. icon_smile.gif stolik pod amp i blue ray'a.. kable.. tutaj po wyliczeniu w salonie wychodzi ok 1500 oczywiscie to oddzielnie liczone szczegolow nie pamietam jak to tam bylo.. tak czy siak na stereo pan polecal (uparlem sie na cos "dobrego") xindaki dosc grube.. standy to juz oddzielnie na spokojnie kiedy bede wiedzial jak rozmieszcze centralny czy na gorze czy na dole jak na gorze to wiadomo ze zawisnie a tylne no to juz dajmy te 800 zl pojdą.. ze wszystkieg osobie zdaje sprawe staram się szybko uczyc i nie dac sie poniesc wrazeniom czy emocjom bo wiem ze dobre kino to jak kupic auto bezwypadkowe i bez wkladu pieniedzy.. po prostu chce zakupic cos co da mi tego kopa po ciezkiej pracy da fajną adrenalinke oglądając film akcji.. chcialbym kupic cos co posluzy mi wiele lat (chyba ze blue ray'e przejdą do lamusa i bedzie wymiar 3D i trzeba będzie zmieniać to i owo) Edytowano przez muzyczny_gość
używaj proszę funkcji 'Odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o projektorze multimedialnym? hmm nie myślałem o tym choć sąsiad z naprzeciwka oglądał ostatnio na całe okna ekran gladiatora i fajna to niby zabawa ale nie te kolorki wiadomo no poza tym na dobry projektor moze mi sie wydaje albo moja niewiedza ale potrzeba nieco wiecej niz na lcd.. i do tego ekran.. gdybym miał pokój/salon powiedzmy 8 na 4/5 to wtedy by bylo fajnie a takto nie wiem no.. projektor da raczej tylko po prostu rozmiary? Edytowano przez muzyczny_gość
używaj proszę funkcji 'Odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc solar300

Bardzo fajny masz budzet i przy takich pieniazkach mozna sobie na cos konkretnego pozwolic. Ja bym osobiscie polecal Tobie rewelacyjny zestaw 5.1 Acoustic Energy Aelite - glosniki wymiataja konkurencje ze swojej klasy cenowej a do tego mozna je wyrwac w na prawde bardzo dobrej cenie i to od razu ze subem. Do tego bym dorzucil jakis bardzo dobry amplituner pokroju HK360, CA640R, Pioneer. Takie polaczenie jak dla mnie jest jedno z najlepszych w tym przedziale cenowym a nawet znacznie taniej icon_smile.gif

Zagra to lepiej od KEFow iQ , Paradigmow czy innych marek na tym poziomie cenowym. Jedynie Focale moga tutaj pokonkurowac icon_smile.gif Nie sugeruj sie tez tym co mowi Pan z salonu bo na tym mozna sie ostro przejechac icon_smile.gif Marantz nie jest zly ale mozna lepiej wszystko podobierac i przypuszczalnei w lepszych cenach ...

Zastanow sie rowniez nad zestawem Monitor Audio RX. Sa moim zdaniem troszke gorsze od AELITow ale to dobra alternatywa.

Zostawilem tez Tobie mysle fajne info na privie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w pierwszym poście o 807 zamiast 806 i 826 zamiast 816. Jak dla mnie 807 na tyły nie mają sensu , te głośniki służą do odtwarzania efektów . Jeśli chodzi o 826 , to różnią się od 816 dodatkowym głośnikiem i są przeznaczone do większych pomieszczeń. Wszystko zależy od Twojego metrażu. Jeśli pokój będzie miał bliżej 20m to spokojnie 816 , jeśli bliżej albo więcej 30m to możesz się zastanowić nad 826, ale niekoniecznie . U mnie 826 grają na 25 m , w stereo i jest ok .
Piszesz że chcesz mieć dobre efekty KD , a to niestety wymaga suba. To podstawa , jeśli chcesz mieć zestawik KD.
Jak będziesz zdecydowany i PO ODSŁUCHACH, daj znać na priva , dostaniesz dobry namiar na sklep dający dobre rabaty na Focale icon_smile.gif ( zestaw jaki podałeś w pierwszym poście z subem SW800 i SR6004 , ale bez BR wychodzi na okrągło 16 500 ), sprzęt oczywiście nowy i z polską gwarancją.
Pozdrawiam,
Marcin.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nie ma sensu jak na moj metraz pakowac sie w 26 i 7 bo by mnie porzadnie basem wychlostalo za wsze czasy.. sub faktycznie jest wazny i wcale sobie go nie odpuszczam po prostu narazie przerozne wydatki i nie moge sobie pozwolic na te dodatkowe 3-4tys za rok juz owszem mozna bedzie myslec o tym.. ogolnie cgcialbym zakupic juz taki sprzet na dlugie lata przynajmniej jesli chodzi o glosniki bo np w br moze sie pozmieniac nieco.. w głośnikach zaciekawiły mnie bardzo aelite 3 ktore polecil kolega AVATAR z subem koszt to 9.5 tys wiec chyba ok w focalach wyszlo by mi 12 tys a takto te 2.5 tys mozna na cos innego przeznaczyc np na lepszy av.. co prawda wyjde nieco z mojego zalozenia cenowego ale co byscie mi panowie powiedzieli o takim zestawie av i br

http://www.allegro.pl/item964016262_onkyo_...t_thx_wawa.html

co by tutaj bylo podobnie dobrego i np tanszego od tego zestawu? tak by mialo certyfikaty thx i 32 bitowe przetworniki? i czy ogolnie onkyo pasowaloby pod focale czy np aelity 3?

ps: wczoraj bylem popytac o projektory i niestety mialem akurat mozliwosc w media markt heh coz.. nie dla idiotów.. moze ktos by sie wypowiedzial i dal porownanie projektora (dobrego) do lcd tzn plusy minusy i mozliwosci.. gdzie przyjemniej sie oglada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor to zupełnie inna sprawa niż telewizor. Musisz się liczyć z tym, że:
a) nie masz tunera telewizyjnego (jeśli masz zamiar korzystać z satelity to nie ma problemu),
b) będziesz musiał kupić długi kabel HDMI (podejrzewam, że z 10-15m), a to trochę kosztuje,
c) obraz wyświetlany będzie bardzo czuły na zmiany warunków oświetleniowych.
Podliczając wszystko za twojego SONY z kablem HDMI dasz między 6000-6500zł. Z projektorem, i łatwiej, i trudniej, z jednej strony masz więcej elementów, więc możesz regulować cenę, z drugiej strony ta cena z góry jest raczej trochę wyższa. Dla przykładu projektory Full HD zaczynają się od 4500zł, ale te naprawdę niezłe od 6000zł, do kina powinien ci przypasować np. InFocus X10. Do tego trzeba dodać 500zł za kabel, i przynajmniej 500zł na ekran (to takie minimum, jeśli kupisz taki nierozwijany to powinno starczyć, ale na lepsze/funkcjonalniejsze to przynajmniej 1000zł).

Musisz to głęboko rozważyć, bo kasa jest niemała. Wrażenia z projektorem są naprawdę świetne, a obraz w ciemnym pomieszczeniu na pewno nie będzie ustępował (w jakimś wielkim stopniu, wiadomo to zupełnie inne wyświetlanie) kolorami czy czernią LCDkowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar dałeś takie porównanie - które wywodzi z Twoje podejścia do grania do odsłuch - i bardzo dobrze icon_smile.gif
Niemniej jednak - nie zawsze ktoś kto pójdze na odsłuch będzie miał takie skojarzenia jak Ty.

solar300 - Ale napisz nam czy my tu sobie gdybamy - czy masz serio założenie oraz kupna w niedalekim okresie czasu kina ?

Przy takim sprzęcie może rozejrzeć się za jakimś referencyjnym kilkuletnim amplitunerem ? z regóły referencyjne wydania są mocno obsadzone dekoderami itp itd. ? a i nie są to klocki wędrujące z ręki do ręki z racji swojej ceny.

Inna sprawa a propos kina - dam jeszcze inne rozwiązanie nie byle jakie - które dobrze się sprawdzi przy muzyce i w kinie - wilk syty owca cała - mianowicie - procesor + końcówka mocy ? co Ty na to ?

Głośniki - dla ogólnego przykładu 4 x duże monitory + duży centralny i sub icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poważnie myśle panowie.. dlatego jestem tu na forum, spytac ludzi doswiadczonych.. nie sztuką jest iść do salonu powiedziec prosze pana chce cos dobrego za tyle i tyle a pan kikadziesiat sekund i mi wszystko policzy.. sztuką jest dobrze dobrać to wszystko tak zebym byl zdowolony.. mam nadzieje ze na okres letni będę już szczęśliwym posiadaczem fajnego sprzętu.. wole wszystko na spokojnie, popytac popatrzec posluchac bo co jak co budzet to moze i fajny ale kto z nas lubi wydawac niemale ciezko zarobione pieniazki lekką ręką a potem pluć sobie w brode i albo sprzętu się pozbyć i stracić na tym jakieś 2tys albo robic dobrą minę do złej gry.. na pierwszy plan idzie TV byc moze uda mi sie zkupic jedno i drugie tego samego dnia w jednym salonie ale moze będzie tak ze mi koledzy doradzicie jakis sprzet ktorego nie będą posiadali i trzeba będzie troche na niego poczekac.. co do projektora to bede musial chyba odpuscic.. za dobry plus ekran wydam ok 8 tys a i tak nie wszystkim bede sie cieszyl.. niestety uniwersalnosc wezmie tutaj gore.. a ten model sony bravii jest naprawde niezly.. co do propozycji procesora plus koncowki.. wszystkie propozycje będę się starał szczegółowo rozważyć.. a jakiś przykład takiego zestawu?
__________________
połączyłem posty - muzyczny
no ok ok juz bede uzywal tej opcji odpowiedz icon_razz.gif teraz dopiero zauwazylem edycje.. Edytowano przez muzyczny_gość
używaj proszę funkcji 'Odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście mi panowie powiedzieli na temat takiego zestawu jak glośniki przód-aelite3 , tył-aelite1, centralny-aelite7 i sub aelite8 do tego amplituner CA azur640r plus blu-ray CA 650bd ewentualnie ampli nad t747 czy ktoś słuchał takowych zestawów lub może co nieco słyszał o tych zespołach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar300

Przedstawiam zestaw który sam posiadam i jestem bardziej niż zadowolony. Może niektóre elementy trzeba by zmienić np. modele 1800 na 1900 :

Amplituner - Yamaha RX-V1800
DVD - Yamaha DVD-S1800

kable głośnikowe
front Bi-amp - Audoiquest Rocket 33+Van Den Hull Clearwater ;
centralny- Audoiquest Rocket 33
tył - Real Cable CAT 250 015 ;

Kable
Audio - Audioquest Alpha-Snake 6x (SACD) ; Thomson High End Cable
Digital - Audioquest VDM-1;Alphard Da Vinci HF8DR
Digital Optocal - Real Cable OTT 60
HDMI - Audioquest HDMI-A 2x
subwoofer - Real Cable

głośniki
Front B&W 683
Cenralny B&W HTM 61
Subwoofer B&W ASW 610
Tył B&W 685


Jego cena zawierała się w granicach które Ciebie interesują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...