Skocz do zawartości

jakie audio do odsłuchu?


solar300

Recommended Posts

Witam

mam pytanie do forumwowiczów, niedługo wybieram się na odsłuch sprzętu do KD ale chciałbym pierw sprawdzić zdolności stereo ampli icon_wink.gif i tu pytanie jaką muzyczkę przyszykować najlepiej do odsłuchu aby wydobyć i sprawdzić dobrze potencjał kolumn i reszty jakie płyty byście polecili w tym celu? tak zeby sprawdzic jak sobie radzi z wokalami, basem i całą resztą?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie rozumiem.. ale czy znacie moze jakies plyty gdzie muzyka wysoko zawiesi poprzeczke glosnikom i reszcie? jakas muzyka jakis artysta kapele, ktore wymuszą maks brzmienie podczas odsłuchu.. planowałem osobiście wszystkiego po trochu (najpierw muszę zakupić jakieś oryginały dlatego pytam bo takto słucham z you tube.. myslalem o led zeppelin black dog albo smoke on the water czy child in time..
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sampler Naim'a bardzo przyjemna muzyka a i poprzeczke stawia:), Rodrigo y Gabriela, szybkie gitary akustyczne, np utwor Stairway to Heaven polecam, gwarantuje, ze nie kazde kolumny potrafia odseparowac od siebie pojedyncze szarpniecia strun gitary:)ale jezeli nieuslyszysz wszystkiego to sie nieprzejmuj:) to naprawde trudny kawalek, ja uslyszalem wyrazna separacje dopiero na zestawie Stax 4040 Signature! Burmester CD jest ciekawy. Roger Waters -Amused to Death plus to co najlepiej znasz bo muzyka musi sie Tobie podobac:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt sprawdzasz na takich gatunkach muzyki, jakich będziesz słuchał!

Jeżeli np. słuchasz techno i ciężkiego metalu, to co ci przyjdzie ze sprawdzenia jak sprzęt zagra np. w muzyce klasycznej i ariach operowych?
Zabrzmi to być może jak slogan ale mało który sprzęt (a napewno nie taki z dolnej półki) dobrze radzi sobie we wszystkich gatunkach muzycznych... Lepiej się skupić na tym, co potrzebne icon_wink.gif

Jedni wolą mocny bas - inni większą wagę przykładają do finezji cichego grania i oddania wszystkich detali.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu bedzie testowal rozne glosniki to bedzie sobie mogl porownac.
Mysle, ze muze swoja i tak wezmie a skoro zalezy mu rowniez na tego typu wymagajacych utworach to czemu mu nie dac jakis propozycji:)
Oczywiscie uniwersalnych do konca glosnikow nie ma, te maja byc do kina glownie, wiec pewnie jakies utwory z dobrym mocnym basem by sie przydaly.
Moze ktos zna i pomoze koledze:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W koncu bedzie testowal rozne glosniki to bedzie sobie mogl porownac.
Mysle, ze muze swoja i tak wezmie a skoro zalezy mu rowniez na tego typu wymagajacych utworach to czemu mu nie dac jakis propozycji:)
Oczywiscie uniwersalnych do konca glosnikow nie ma, te maja byc do kina glownie, wiec pewnie jakies utwory z dobrym mocnym basem by sie przydaly.
Moze ktos zna i pomoze koledze:)



dokładnie tak icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, już piszę dlaczego - wybierając muzykę do "testowania sprzętu" jest to połowa sukcesu.. ?
Dlaczego ? (już piszę)
a)jest pewien problem przy wejściu do sklepu z szeroko pojętym AV .. mianowicie, wchodzisz, wybierasz kolumny do odsłuch ..
(zostają podpięte.. no właśnie do czego ? oby ten sam lub ten sam pułap sprzętu!
b) podłączają nowe głośniki - no i tu leżysz i kwiczysz.. na to nie ma bata - i głośniki grają ostro często i kwadratowo...
c) słuchając w pokoju odsłuchowym ... znowu w domu może okazać się niepowodzenie ...bo przecież w sklepie było ach i och a w domu jest inaczej..

myślę, że każdy wie o co mi chodzi icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujesz chlopakowi zycie:)
Jezeli sprzedawca da mu calkiem nowe glosniki do odsluchu lub calkiem nowa elektronike to nie bedzie mialo znaczenia czy wezmie swoja muze, czy jakakolwiek inna bo i tak nie zagra to poprawnie. Wiec wystarczy poprosic o odsluch sprzetu juz wygrzanego. To chyba nie bedzie taki wielki problem dla sprzedawcy. A jezeli bedzie to niech idzie tam gdzie taki maja. Wlasciwie to najlepiej by bylo gdyby wzial swoj ampli ze soba. No i teraz ja mu troche skomplikoje zycie...i pamietaj o odpowiednim doborze okablowania:))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. jakie te dziecięce czasy były piękne.. wszystko było takie proste i kolorowe.. icon_mrgreen.gif hehe a tak na poważnie to gdzie tam komplikowanie mi życia? od wszystkiego mam speców z forum icon_cool.gif (bez urazy icon_wink.gif ) hehe mysle ze wszystko uda mi sie ładnie skomponować i ze wszystkim dojść do ładu zaczynając od kabli kończąc na ustawieniach.. akurat o to czy panowie z salonu posiadają jakieś audio cd nie spytałem.. Zdaję sobie również sprawę z tego iż inne brzmienie będzie w pokoju odsłuchowym i moim własnym.. tym bardziej, że tam w pokoju mają sporo kolumn na ekspozycji więc akustyka taka wspaniała nie będzie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...