Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do KEF IQ90


jasiek

Recommended Posts

czesc

nabylem KEF IQ90 i teraz potrzebuje do tego wzmacniacz jakis porzadny, chodzi mi o to aby wydobyc z Kefow maksymalnie duze basu, takiego cieplego, mocnego basu.

poleccie mi cos poprosze
chcialbym jakies pierwsze tipy dostac od Was, a szczegolnie od uzytkownikow tych kolumn


jesli chodzi o rodzaj muzyki to bedzie i Nat King Cole czy Nina Simon ale rowniez soundtrack z Matrixa czy Rammstein.

lubie miec bass ale nie chce zeby dominowal

pozd

jasiek


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to nie mam jakis limitow
chcialbym wydac rozsadnie na wzmacniacz do 4000zl
pokoj to jakies 5x6 z sofa i paroma kwiatami

pomozcie prosze
nikt nie ma KEF IQ90 ?

pozd
jarek Edytowano przez RoRo
Nie cytuj niepotrzebnie całej wypowiedzi poprzednika i korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam,

do kolumn Kef-a gorąco polecam elektronikę Cambridge Audio. A budżet który chcesz przeznaczyć na wzmacniacz już mieści się w granicach gdzie można trochę poszaleć

http://allegro.pl/item972081600_cambridge_...audiopunkt.html

a jak uda Ci się trochę przekroczyć planowany budżet

http://allegro.pl/item972081607_cambridge_...audiopunkt.html

bardzo często sklepy specjalistyczne łączą ze sobą te właśnie marki tak więc warto się zainteresować.

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti ma racje ... posiadalem kiedys taka konfiguracje i gralo to rewelacyjnie ... Wystrzegac sie nalezy natomiast serii 540/550 oraz 640/650. Gra to potwornie ostro i ogolnie beznadziejnie ...

840 A to inna bajka - na prawde warto wziasc ten wzmacniacz pod uwage bo z KEFami zgrywa sie wyjatkowo dobrze - POLECAM !!

Zreszta zostawiam info na priv icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz
Na razie testowalem z NAD c375 + NAD c565 jest ok ale ciagle szukam TEJ konfiguracji
Lampowy CAyin Lyric Ti60 + NAD C565bee bylby super super ale chwilami za duzo niskich tonow, za mocno i ciezko, dodatkowo wyraznie tej byla ta konfiguracja slabsza w wysokich tonach

Chodzi mi jeszcze po glowie Yamaha AS1000, Naim oraz CA840A V2

pozd
jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim-a do kefów sobie odpuść. Naim bardzo dobrze zagra w konfiguracji z Naim-em np z modelem Ariva (sam posiadam taki zestaw), lub ze Spendorami. Słuchałem parę zestawień z Kef-ami i to nie było to!!!

Nad jak najbardziej pasuję icon_smile.gif musisz zrobić porównania i sam zdecydować która konfiguracja jest dla Ciebie odpowiednia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiluje wlasnie znalezc TEN zestaw, tylko problem polega na tym ze zeby moc cos porownywac trzeba miec jakies doswiadczenia
a ja nie wiem dokladnie jaki powinien byc ten super dzwiek.
Chodzi mi o to ze zalozmy ze zagra dla mnie fajnie a poslucha tego ktos inny i stwierdzi ze to masakra same niskie tony.

Nigdy nie mialem sprzetu z takiej polki wiec nie wiem nawet sam dobrze jak powinien brzmiec.
Po prostu jestem przyzwyczajony do moich starych rzezacych "hifi" kolumienek podpietych do laptopa.

pozd
jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale moje uszy mam wrazenie zaczynaja miec sluch absolutny

mam duzo przeroznych cd + mp3 roznej jakosci
problem w tym ze nie mam takiego cd wzorcowego na podstawie ktorego moglbym stwierdzic ten zestaw gra super a ewentualne problemy w brzmieniu innych kawalkow to klopot z jakoscia nagrania

pozd
jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego jak kupno "pierwszego" lepszego sprzętu i w późniejszym czasie odnoszeniu się właśnie do niego podczas ulepszania zestawu. Kolumny Kef-a z elektroniką Cambridge Audio lub Nad-a napewno na jakiś dłuższy czas zaspokoi twoje oczekiwania...

Nie czekaj dłużej tylko idź i kupuj icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w domu stoi konfiguracja:
NAD c375 + CD NAD C565 + KEF IQ90

na weekend bede mial CA840 + CD CA840

Korci mnie jeszcze ta Yamaha AS1000 ale nie wiem...

Nad ma duza przewage bo ma USB wejscie w CDku a to dla mnie wazne

pozd
Jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm moze i masz racje, na odsluchu mialem wrazenie ze jest baaardzo szczegolowa w gornych partiach ale tez bass byl taki zywy i radosny
no a poniewaz moj pokoj i pokoj odsluchowy jak sie okazalo to dwa rozne swiaty stad chcialm sprobowac
czytalem w sieci ze faktycznie Yamaha i Kef moze "kluc" w uszy

sam juz nie mam pomyslu

najbardziej pasuje mi brzmienie lampowego Cayin Lyrica Ti60 ale chwilami bass przytlacza calosc i to jest drazniaco nieakceptowalne
zobaczymy CA840 ale chyba z cd NAD c565 bo mi lezy ten USB port bardzo w tym modelu

macie jakis pomysl na jeszcze jakis "cieply" wzmacniacz

pozd
jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nad czyms takim jak Sheng Ya A10CSII .... Jest to odpowiednik dosc cieplego Vincenta (dokladnie to samo). Mowa tutaj o Hybrydzie lampy i tranzystora. Dla mnie to jest wzmacniacz idealnie wywazony pod Twoje oczekiwania. Do tego pierwsze 10W to czysta klasa A - nic dodac nic ujac icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. to akurat bedzie mi ciezko dostac do odsluchu, moze sie uda

Na dzis Arcam A18 do testow a na weekend CA840 wiec zobaczymy

Yamaha faktycznie baaaaaardzo bardzo jasno i wysoko gra, a bassy sa ale takie delikatne i malo soczyste,

pracuje dalej nad tematem.

Na razie NAD C565 + NAD C375 wydaja sie byc najsensowniejszym polaczeniem

pozd
Jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge spytac czemu tak sadzisz, ze ten Vincent mnie zachwyci?
czy ty masz taka konfiguracje z KEFami?

a jesli chodzi o czytnik CD to zostana na 90% z NAD C565 bo ma wejscie usb

nie mam nigdzie pod reka vincenta a jak jest to modele poza moim zasiegiem (jakis rozsadek musze zachowac)
po drugie slyszalem ze z niezawodnoscia hybryd jest roznie; przynajmniej tak twierdzi sprzedawca w miejscu gdzie sie zaopatruje w sprzet teraz


mam wlasnie do testow Arcama A38 i dzis dostane tez CA840
do nego rzecz jasna NAD C565 jako cd player

pozd
jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko CDek NADa jest ok - i na pewno jakosciowo nie zawiedzie ... Tak polecam Sheng Ya (Vincent) poniewaz jest to sprzet na ktorym odsluchiwalem u siebie KEFa i gral na prawde wysmienicie razem z tymi kolumnami a nie jest to proste poniewaz seria iQ jest specyficzna .... Ma bardzo podkreslona gore i srednice - moim zdaniem zdecydowanie za bardzo i Sheng potrafil to zlagodzic i wydobyc to co najlepsze. NAD tez jest dobrym wyborem ...

Nie slyszalem nic na temat awaryjnosci hybryd - gosc ze sklepu cos zaszalal z ta opinia. Prawde mowiac czesciej wracaly na serwis NADy czy HK niz jakiekolwiek Hybrydy icon_smile.gif) ....

Napisz jak tam Arcam i CA przypadly do gustu icon_smile.gif ??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

no wlasnie jestem w trakcie weekendowego testowania dwoch wzmacniaczy:
1.Arcam A38 + NAD C565

2. CA840A v2 + NAD C565 lub CA840C
uzywaniu
no i po wstepnym przesluchaniu przeroznych kawalkow jakie mam na obu konfiguracjach (skupiam sie raczej na uzywaniu z CD NAD c565) wiem ze nic nie wiem.

tzn ze nie posunalem sie specjalnie do przodu...chwilami mysle ze moze moje kolumny sa jakies dziwne lub moje ucho jest malo standardowe.

wczoraj wieczorem po pracy (zmeczenie, znuzenie, etc) na pierwszy ogien poszedl arcam z nadem i fajnie gral fajnie tak rowno i niskie i wysokie i srodek ale gral tylko - nie czulem w muzyce jakiejs energii zycia-sluchalem klasycznych kawalkow+Nat King Cola. No niby mi sie podobalo ale przychodzilo mi do glowy ciagle okreslenie "sucho gra". Potem przelaczylem sie na CA840 i NADa i no no wydalo mi sie ze bassikow wiecej i gra tak jakby troche grubiej bardziej soczyscie ale z odrobike mniejsza iloscia wysokich. Zadowolony ze jest ok poszedlem spac.
Rano odpalilem te sama konfiguracje i po parunastu kawalkach typu U2, Amelia, klasyka, jazz abba poczulem cos jakby zmeczenie tym sluchaniem co mnie zdziwilo. Raz jeszcze odpalilem troche klasyki (fortepian, skrzypce etc)i Nat King Cola, potem dla porownania przelaczylem na Arcama A38 i bylem w szoku.
Zagralo wszystko jakby "glosniej", wydobyly sie szczegoly w wysokich tonach, bassik jakby spokojniejszy ale glebszy. No i znowu to samo: Amelia, at King Cole Jazz i jest super - myslalem ze juz mam ten wymarzony zestaw. Postanowilem jeszcze troche U2, GnR oraz muzyki z Twin Peaks posluchac i ... okazalo sie ze basiki sa spooookojne a czasami nawet jakby takie lekko pudelkowe i malo jednak soczyste. Znowu sie rozczarowalem. No i dodatkowo szczegolowosc jest mocna w wysokim pasmie co jak sie okazalo chwilami moze byc przeszkadzajace.

No i suma summarum nadal nic nie wiem, nie mowiac juz o fakcie ze pojecia nie mam co wziac.
A moze ja poprostu sam nie wiem czego chce.

Jutro znowu dzien i mam zamiar dalej sluchac i sluchac.

Ciagle gdzies tam w srodku mam mysle ze te kolumny po prostu sa zbyt nowe (max 30-40h grania) i stad te moje dzwiekowe dyskomforty w niskim pasmie.

Nie przypuszczalem ze dobranie sobie fajnego zestawu to taka ciezka praca.


Aha wracajac do hybryd. Bylem w innym sklepie w Monachium i tu rowniez mily Pan wyjasnil mi ze hybrydy a zwlaszcza Vincenty to taki sobie sprzet jesli o awaryjnosc chodzi + drogi nieprzyzwoicie (nieadekwatnie do jakosci). No i nie mam skad wziac do odsluchu hybrydy a chetnie bym sprobowal.

pozd i mam nadzieje ze wreszcie sie odwaze, wydam troche kaski i bede tylko sluchal a nie testowal.

jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ... no wlasnie to jest klopot definicja najlepsza
tak naprawde wszystkie graja - kwestia smaku i tu oczywiscie nie moge sie zdecydowac
Arcam jest wyraznie jak nie bardzo jasniejszy od CA840
Nie mam w domu teraz NAD C375 zeby bezposrednio porownac

O ile na Arcamie jazz brzmi i klasyka fajnie to rock, U2 mogloby byc ociupinke mocniejsze (choc moze kolumny wciaz nie wygrzane icon_smile.gif)
Za to CA840 jakis taki mi sie wydaje mroczny przytlumiony - ale to wszytsko jest kwestia juz tylko smaku

aha i tak naprawde jeden maly drobiazg mnie jeszcze przed arcamem a38 powstrzymuje - nie ma regulacji bass/treble a na tym by mi zalezalo
Nad i CA840 maja ale... to jasne i otwarte brzmienie Arcama jakos bardziej mi lezy

oki juz nie nudze dam znac co si e dalej bedzie dziall

pozd

jasiek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...