Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do KEF IQ90


jasiek

Recommended Posts

czesc

panowie i panie prosze pomozcie podsuncie jakis pomysl bo zawiesilem sie kompletnie w sprawie wyboru wzmacniacza do KEF iq90

albo jestem taki wybredny albo mam za duze wymagania albo nie ma na swiecie sprzetu jaki by mi odpowiadal

Arcam A38 juz prawie mi lezy pasuje i jest fajnie ale... cena, bardzo jasna gora, brak regulacji bassow/treble, klasyka brzmi rewelacyjnie
CA840Av2 niby gra fajnie, ale jak mam A38 kolo niego to wydaje sie brzmienie CA840 przytlumione, wiecej bassow
NAD C375 gra tez calkiem oki ale ustawienie glosnosci na niskim poziomie to sztuka, brak wyswietlacza, poza tym mialem go w domu jakis tydzien temu i juz nie pamietam na tyle zeby go porownac do tego co mam w domu teraz A38 i CA840A

Nie mam juz pomyslu jak dalej to sensownie rozegrac

Nie chcialbym wydac ot tak forsy a potem narzekac
Nie wiem jak bardzo zmienia sie kolumny po wygrzaniu (brak doswiadczenia), nie wiem czego oczekiwac...

no i jestem zawieszony

moze macie jakas rade

pozd

jasiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie naprawdę poszukałbym do odsłuchu tego AA MAP305. Mocny wzmacniacz , powinien ładnie uporządkować te kefy. Jak możesz to namierz i odsłuchaj. Drugim takim kandydatem byłby HK990, z tym że nie wiem czy nie za drogi. Ten akurat z basem nie ma problemów. Brałeś pod uwagę to , że to kefy burzą Ci całą koncepcję a nie piecyk ?
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak dla mnie naprawdę poszukałbym do odsłuchu tego AA MAP305. Mocny wzmacniacz , powinien ładnie uporządkować te kefy. Jak możesz to namierz i odsłuchaj. Drugim takim kandydatem byłby HK990, z tym że nie wiem czy nie za drogi. Ten akurat z basem nie ma problemów. Brałeś pod uwagę to , że to kefy burzą Ci całą koncepcję a nie piecyk ?
M




hej

nie sadze ze to klopot z KEFami ze to one burza koncepcje
raczej fakt ze sa nowe, bo na odsluchu kef IQ90 graly super, ale w innym pomieszczeniu
ok ewentualnie moj salon jest kiepski pod wzdgledem akustyki

dodatkowo moje ucho jest dziwne,

a dwa przyznaje ze cena jest generalnie wysoka i chcialbym byc baaaardzo happy wiec doszukuje sie problemow

moje druga poloa powiedziala ze wygladam jak ktos kto do tej pory mieszkal w slumsach
i nagle dostal mozliwosc zamieszkania w palacu i chodzi od 3 zygodni i wybiera miedzy palacowymi pokojami i nie moze wybrac
kazdy ma cos pieknego a to dywan puchowy a to kominek a to jedwabiem obite sciany etc i tak sie wlasnie miotam
te wszytskie piecyki graja fajnie tylko niuanse...

pozd

jasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

witam wszytskich i chcialem napisac pare dalszych przemyslen jakie nasuwaja sie w moich poszukiwaniach wzmacniacza do KEFow IQ90

No wiec jako kolejne do testow uzyte byly CA840A v2 + oraz Arcam A38 oba z CD NAD c375.

po weekendzie testowania doszedlem do wniosku ze bardziej podchodzi mi Arcam A38 choc cena jest zaporowa, natomiast CA840A gra dla mnie za ciezko i sluchanie jazzu na nim meczy nie mowiac o klasyce: fortepian, skrzypce etc.
Niestety Arcam A38 nie jest idealny mimo pieknej ceny - dla mnie jest wyraznie przegiety w strone wysokich tonow.
Tzn gra fajnie tylko uwypukla srodek i wysokie, gdyby bassy byly na ociupinke podobnym poziomie to bylby ten sprzecik.
Aha a niestety nie ma mozliwosci reguilacji w nim bassow/treble.

Ale pomyslalem ze moze model nizej A18 (A28 tez nie ma regulacji) bedzie lepszym rozwiazanie, bo w Arcamach generalnie podoba mi sie taka swiezosc przekazu, muzka wydaje sie byc taka zywa, naturalna.

Wczoraj mialem w domu A38 + A18 no i oczywiscie sa to jakby dwie rozne polki, klasy sprzetu wiec slychac te roznice ale mimo wszytsko bardziej zadowala mnie jako uniwersalne rozwiazanie A18. Moze jako nastepny wzm skupie sie na polce wyzej
No a do tego cena o polowe nizsza nawet w przypadku jakiegos niezadowolenia bedzie chyba latwiejsza do przelkniecia.

Dodatkowo regulacja bass/treble dla mnie rewelacja.

Zeby sie upewnic wezme jeszcze raz NAD C375 i A18 i porownam je sobie.
W NAD tez bylo wszystko jako tako ok tylka ta regulacja glosnosci galka jest masakryczna, zero precyzji.
Ciezko wieczorem sluchac.


Dam znac co i jak wkrotce


a tak przy okazji mozecie powiedziec cos od siebie o Arcamach?

Pozd

Jasiek


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek - tutaj nie ma zlotego srodka ... Musisz sam teraz dojsc do tego co w Twoim pomieszczeniu, w Twojej muzyce i na Twoje ucho gra najlepiej icon_smile.gif

My tutaj mozemy teraz prezentowac nasze spostrzezenia odnosnie Arcama ale to juz niewiele wniesie. Mysle ze jestes juz na etapie koncowym i pozsotaje ostateczne YES oraz poszukanie dobrej cenki icon_smile.gif

Pozdr,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja bym raczej powiedzial ze pomalenku zaczynam miec dosc tych poszukiwan i testow
bo kiedy juz mi sie wydaje ze to jest ten sprzet wtedy nagle jakis inny kawalek zle brzmi i rozwala mi koncepcje calosci
chyba jestem za bardzo wymagajacy.

wczoraj porownalem sobie jeszcze NAD C375 z Arcamem A18 (oba z cd NAD C565) i wniosek jest ten sam
NAD gra mocniejszym basem, ciezej jakby w porownaniu do A18 ale mozna tez powiedziec ze po prostu A18 gra generalnie jakby bardziej sucho

Zanim zaczalem te poszukiwania bylem pewien ze podlacze do kolumn wzmacniacz i bedzie wow, a okazalo sie ze roznice w odbiorze muzyki miedzy sprzetami sa bardzo rozne i wcale jej brzmienie nie jest adekwatne do ceny, co koszmarnie utrudnia poszukiwania

Do tego dochodza przyzwyczajenia, swieze kolumny, moj salon etc i jest ciezko

Nigdy nie umialem robic dobrych kompromisow.

Dzis pomecze jeszcze NAD i A18 i zobaczymy co sie wykluje

jasiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ,że " kiedy juz mi sie wydaje ze to jest ten sprzet wtedy nagle jakis inny kawalek zle brzmi i rozwala mi koncepcje calosci
chyba jestem za bardzo wymagajacy." Należy też wziąć pod uwagę,że niektóre realizacje (płyty) są po prostu źle zrealizowane i to może być przyczyną Twojego" ale".Sam się przekonałem,że tak jest-niektóre płyty źle grają-tzn albo jest za dużo albo za mało basu,średnie męczące-zbyt wyostrzone,,mają płaski dźwięk,brak albo skopana scena itp,itd....na to warto zwrócić uwagę i dobierać sprzęt albo pod ,dobrze zrealizowane płyty ewentualnie pod ulubione.Takie są moje spostrzeżenia.
,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
pytanie kontrolne wiec
Jak ustalic CD "odniesienia"? Skad mam wiedziec ze to CD jest dobrze nagrane a inne zle?

Przyznam ze mam mase plyt, czesto po prostu przegrywanych i nie jestem w stanie stwierdzic ich jakosci.

One zawsze tak graly i w sumie pewnych kawalkow nigdzie indziej nie slyszalem, a moze te moje brzmia po prostu kiepsko.

Ale wiecie, mnie raczej chodzi o sposob przekazu muzyki przez amplifier tzn ze chce slyszec zarowno niska czesc srodek jaki i wysoka bez wielkich uwypuklen, dynamicznie i naturalnie.
A odnioslem wrazenie ze kazda elektronika w jakis sposob zmienia moje "idealne" wyobrazenie.

Arcam A38 bylby najblizszy idealu gdyby gral ocipinke doslownie ociupionke nizej. Jest niesamowicie szczegolowy w gorze ale mam wrazenie ze dol to tak po lebkach gra. Owszem kiedy jest porzadny basik to go fantastycznie slychac, ale kiedy wiem ze w jakims utworze w tym miejscu powinienem cos uslyszec a tego brak to mnie drazni.
Summa summarum na razie najblizszy jest A18 Arcam choc troche nazwijmy to "sucho" gra.

Wlasnie go z NAD C375 porownuje i NAD jest bardziej bassowy ale za ciezki dla mnie.


pozd i nie marudze wiecej

Jasiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem posluchaj wreszcie tego Vincenta - odpowiednik Sheng Ya A10CSII ... Oba graja tak samo (moze nawet Sheng Ya troche lepiej) ... Do tego masz przystepna cene ....

Z innych sprzetow ja bym sie na Twoim miejscu zainteresowal firma Creek ... EVO albo najlepiej Destiny icon_smile.gif

Sprawdz te dwie opcje - mam wrazenie ze jedna z nich bedzie cacy dla Ciebie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

niestety z Vincentem mam tu w niemczech tzn w monachium klopot bo ciezko go zdobyc w dwoch miejscach uslyszalem juz to samo ze awaryjnosc duza i unikaja tego sprzetu
jesli sobie zazycze to mi sprowadza ale na stanie nie ma

natomiast Creek Evo byl w planach ale nie ma regulacji bass/treble a bedzie mi to potrzebne stad nie bede go juz testowal

hm zreszta przyznam ze w tej chwili jestem pod wrazeniem Arcama generalnie jako polaczenia z KEFami
Wczoraj zdobylem takze Arcama CD17 co by porownac go z playerem NAD c565 na Arcamie A18 i jestem mocno zdziwiony
Calosc ARCAMowska gra wyrazniej spokojniej , cieplej i bardziej bassowo aczkolwiek bardzo rowno i sympatycznie, moze troszke flegmatycznie ale na razie calkiem calkiem
W weekend pomecze jeszcze zestawik

Zastanawiam sie ile stracilem podlaczajac Arcama A38 (bo to gra tez fajnie) + NAD bo mysle ze jego relatywnie wysokie granie powinno zabrzmiec lepiej z Arcama CD, powinno byc bardziej rowno i wtedy taki zestawik moglby byc apetyczny.

Ale klaruje sie mi pomalenku icon_smile.gif

pozd

jasiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

kontynuujac moj watek perypetii z doborem wzmacniacza do KEFpw IQ90

na dzien dzisiejszy brzmienie Arcama A38 z Arcama CD37 pobilo na glowe pozostale kombinacje, choc niestety cena jest zaporowa za ten komplet + cd37 nijak nie czyta mp3 a to dla mnie wazne stad kombinuje dalej

Na ten moment Arcam A18 + NAD c565 wydaja sie byc rozwiazanie super

Niestety zeby nie bylo zbyt pieknie wczoraj znalazlem Arcama A28 w cenie A18 i mam dylemat co zrobic

A38 gra super ale z przewaga wysoki w kombinacji z CD NAD565, no i brak mu regulacji bassow i treble

zastanawiam sie czy A28 bedzie bral jakos pomiedzy A18 i A38 i byc moze bedzie to zloty srodek dla mnie

Jak na zlosc nie mam gdzie sprawdzic tego modelu ani wypozyczyc go do domu.

pozd i pracuje nad tematem dalej

jasiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
czesc

no i wreszcie wybralem po dlugich poszukiwaniach i testach
padlo na hybryde: UNISON SECONDO + CD player NAD C565 + kable KIMBER 8TC + kimber interconect PBJ + KEF IQ90

mam wrazenie ze z oryginalnym Unison playerem CD gra nawet lepiej ale NAD byl juz zakupiony i na razie tak zostanie

gra zacnie

pozd wszystkich serdecznie

Jasiek

PS.Jesli bylby ktos zainteresowany to chetnie podziele sie doswiadczeniem jakie zdobyl w fazie testow, dajcie znac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...