Skocz do zawartości

Niesłyszalny odstęp między ścieżkami


marek44

Recommended Posts

Czesc, nagrywam sobie kilka ścieżek dzwiekowych na komputerze i potem je łącze w programie tak ze nie ma w ogole miedzy nimi odstepu (o to mi chodzi), lecz przez to ze jest jednak DRUGA (inna juz) ścieżka to w przejściu z jednej na drugą slychać taki szybki, ale niestety slyszalny, szczegolnie przy podglosnieniu trzask. Trwa on zaledwie setne sekundy, ale idealnie go slychac ;//.

Tutaj obraz jak to wygląda:



A tu test plik wav 587 Kb; jak to wyglada w odsluchu. W czasie okolo 1,5 sekundy slychac taki szybki trzask.

test.wav

Dodam ze w orginalnym dzwieku ktory sobie przerabiam jest tych trzaskow wiecej i kazdy trwa tyle samo lecz kazdy jest o innej glośności, gdyz niektore sciezki podglosnialem (co bylo konieczne). Z góry informuje ze probowalem zciszyc do zera początek tej drugiej sciezki (zaraz po pierwotnej) i to nic nie dalo a nawet ten trzask sie podwoil. Oczywiscie chodzi mi o to, by zlikwidowac te szybkie trzaski miedzy ściezkami. Prosze o pomoc, bede bardzo wdzieczny za odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania uzupełniające:

1. Nagrywasz w trybie Disc at Once? Masz ustawione "brak przerw pomiędzy ścieżkami" (czy jak to tam ewentualnie może być w JLead - nie znam programu)
2. Jakie jest źródło tych trzasków, o których mówisz (w środku pliku, nie pomiędzy plikami)?

Taki trzask "się robi" jeśli z plików mp3 robi się CD audio.

Szybką (?) i prymitywną metodą będzie połączenie wszystkich plików w pojedynczy, duży wav, ręczne usunięcie trzasków i poindeksowanie pliku w odpowiednich miejscach, żeby odtwarzacz widział poszczególne ścieżki.

P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za zainteresowanie, otóż co do pierwszego pytania to nagrywam AvRack'em, który jest dołączony do sterowników dźwiękowych firmy Realtek wersja AC 97, żadnego trybu nie ustawiałem i najprawdopodobniej automatycznie sam też nie był ustawiony, a w ustawieniach nagrywania nie ma czegoś takiego. Program w którym składam dźwięk to Ulead Video Studio 10, niestety nie dam rady już zrobić od nowa tego samego projektu na innym programie, mogę jedynie wyexportować ścieżkę z tymi nieszczęsnymi trzaskami i zedytować ją w programie który je usunie i potem wsadzić jeszcze raz do Ulead'a. Tak właśnie próbowałem zrobić w Nero, ale bez względu na to w którym momencie początku drugiej ścieżki usunąłem fragment to trzask i tak się pojawiał, którego źródłem jest właśnie to, że jest KOLEJNA ścieżka i to jest dziwne, bo zamiast na chłopski rozum, żeby jedna po drugiej 'szła' płynnie (bo tego przecież oczekuje osoba składająca kilka ścieżek w jedną) to program przy odtwarzaniu w projekcie oraz po wyeksportowaniu 'informuje' trzaskiem niepotrzebnie, że właśnie zaczęła się kolejna ścieżka. Wszystkie pliki pierwotne to wav'y.


Właśnie przed chwilą otworzyłem wyeksportowany z Ulead'a dźwięk w Audacity i powiększyłem ''lupą'' miejsce w którym następuje trzask i zauważyłem znacznie wyróżniającą się kreskę poziomu dźwięku i to był właśnie ten trzask, usunąłem ten fragmencik i wszystko działa jak trzeba, ale to dzięki Twojemu pytaniu ''Jakie jest źródło tych trzasków'', bo doszedłem do wniosku, że po wyeksportowaniu przecież już nie mamy ścieżka po ścieżce, trzask za trzaskiem tylko jednolitą ścieżkę w której słychać trzaski które należy usunąć, a Nero nie potrafiłem zrobić aż takiego zbliżenia. Niby proste, ale założyłem wcześniej, że tu chodzi o różnicę w głośności.

Bardzo dziękuję za pomoc icon_smile.gif


marek44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę... icon_smile.gif

Nero słabo sobie radzi z taką zabawą.

W ogóle do edycji WAV i do "masteringu" używam Sound Forge Audio Studio. Niedrogi, dość kompetentny program z możliwością indeksowania pojedynczego pliku WAV. To o tyle istotne, że w celu wypalenia CD audio nie trzeba dzielić jednego dużego pliku WAV na pojedyncze "kawałki".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...