Skocz do zawartości

Recenzja Magnat Monitor 1000


rafal735r

Recommended Posts

Zamieszczam tu moja recenzje dotyczca kolumn podlogowych magnat na prosbe paru osob z forum.
Otorz zaczne od zalet. W porownaniu do moich starych Tonsili Magnaty zdecydowanie maja lepsza jakosc dzwieku. Wysokie i srednie sa bardzo przejzyste i wyrazne nawet przy glosnych odsluchach. Magnaty sa rowniez lepiej wykonane i to chyba juz koniec tych zalet. Szczeze mowiec oczekiwalem od nich czegos wiecej... Na moich nieco ponad 6m2 graja dosc slabo, cicho, Tonsile mialy potęzniejszy bas, lecz nieco wredny i czasami płaski co bardzo przeszkadzalo. W przypadku Magnatow tego nie ma. Bas jest mily dla ucha, lecz naprawde mi jest malo mocy, za malo. Myslalem ze te kolumny zatrząsą pokojem a tu... Zwykly bas ktory nieco atakuje nasze uszy i nic pozatym (no czasami czuc go na klatce itp) Nie wiem, moze to jest wina wzmacniacza, ma za malo mocy? Na dniach zalatwie mocniejszy i zobacze co sie stanie gdy go podepne. Ogolnie kolumny mile dla ucha ale jak poszukujesz naprawde duzej mocy nie znajdziesz jej w Monitor 1000. Dla przecietnego sluchacza to az za duzo ale dla mnie troche malo. Az strach pomyslec jak by zagraly jakies mniejsze kolumny do ktorych namawiali mnie forumowicze!!! Moze to kwestia wzmaka jak napisalem wyzej lub zlego ustawienia? Lecz badz co badz, Tonsile staly w takiej samej pozycji i dawaly wiecej decybeli, lecz z ubocznymi skutkami takimi jak czasami płaski bas jak napisałem wyzej. Poczekam jeszcze parenascie dni moze po wygrzaniu beda graly lepiej, jesli nie moze zastanowie sie nad subwooferem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ,słuchałem tych kolumn u kolegi pracują u niego jako fronty w KD podłączone
do amplitunera Onkyo DX575 /5x100W/ ,gra to na 18,5m2 i nie stwierdziłem braku
basu a wręcz przeciwnie.
Kolega zainspirowany moimi uwagami postanowił zmienić przewody głośnikowe z Monster
Z1 na jakieś inne /z lepszą kontrolą basu/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze ze nie maja one basu bo maja. Nie sa takie tragiczne, wysokie zaczynaja mi sie podobac. Dokupie chyba w przyszlosci do nich suba i bedzie gitara. Zreszat jeszcze nie wiem, moze pozostane przy nich? Dostrzeglem tez w nich spory plus takie ze gleboki bas jest nawet słyszalny przy niskich glosnosciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie pisze ze nie maja one basu bo maja. Nie sa takie tragiczne, wysokie zaczynaja mi sie podobac. Dokupie chyba w przyszlosci do nich suba i bedzie gitara. Zreszat jeszcze nie wiem, moze pozostane przy nich? Dostrzeglem tez w nich spory plus takie ze gleboki bas jest nawet słyszalny przy niskich glosnosciach.


Może jednak problem tkwi we wzmacniaczu, nie kolumnach?
Pisałem już, że mnie też brakowało basu w muzyce rockowej i dokupiłem sobie suba.
Teraz sprzedaję amplituner Denon i kupię jakiś wzmacniacz - nie wiem czy znowu Denon czy HK.
Rozejrzę sie wśród ofert (używanych) i coś znajdę.
Liczę, że brzmienie się poprawi.

Może spróbuj podpiąć inny wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...