Skocz do zawartości

Gramofon :)


Recommended Posts

Witam,

Chciałabym kupić gramofon, tylko jest jeden problem, bo się kompletnie na tym nie znam. Po prostu marzę o tym, żeby móc słuchać muzyki w taki właśnie sposób. Mam więc taką prośbę, żebyście pomogli mi wybrać coś, coś polecić. Zależy mi na czymś niedrogim, ale w miarę dobrym. Napiszcie, na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze, co jest ważne, co do czego itp. icon_smile.gif

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Koleżankę... icon_smile.gif Tak czytałam już co nieco... Sęk w tym, że ja naprawdę się komplenie nie znam, potrzebuję po prostu sprzętu, który będzie grał dobrze, bo nie chciałabym przejechać się i kupić coś, czego potem będę żałować. Powiedzmy, że mogę przeznaczyć na to ok. 300 zł.

Mi po prostu zależy na tym, żeby posłuchać dźwięków w dobrej jakości. Posiadam w domu gramofon Unitra Fonica Cyryl gws 114, ale niestety wymaga on wymiany wkładki oraz igły i nigdzie nie mogę ich znaleźć... Może gdybyś wiedział, gdzie mogę je nabyć to też byłabym wdzięczna icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przepraszam to wina przemęczenia, dziś też pracuję niestety, na szczęście w domu.

Wkładkę kupisz na allegro pewnie bez problemu.
Napisz z czym to gra, maiłoby grać - wzmacniacz, pre.

Gramofony proponowałem w innych wątkach. Zamieściłem wykaz średniej klasy gramofonów w cenie mniej więcej takiej jaką podałaś. Podałem też kilka informacji ku przestrodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, mój nick móg Cię troszkę zmylić icon_smile.gif

I własnie tu taki problem, bo wkładka ma jakąś nazwe- UI70, czy jakoś tak (tak mi powiedziano w sklepie) i nie moge się jej nawet na allegro doszukać. Wymyśliłam sobie, że gramofon podłącze do zwykłych głośników...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz w gramofonie jest sprawny możesz jakieś kolumienki podłączyć/dopasować. Nie oczekuj jednak rewelacji.

Jeśli jednak zależy Ci na jakości to radze jednak kupić gramofon tzw. deck czyli bez wzmacniacza. Niestety w tej konfiguracji konieczny jest wzmacniacz + przedwzmacniacz gramofonowy.
Niestety aby uzyskać wysoką jakość, która da Ci satysfakcję przy słuchaniu muzyki należy zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wkładkę Uf-70... I jakis amplituner np. z Unitry Tosca 303 (z wejsciem na gramofon) za kilka zlotych i podłącz jakieś głośniki ew kup też jakies Tonsilowskie kolumny z PRLu...

Na tym sie wyrobisz to przeskoczysz na jakąś wyższą półkę...
A na wkladke zawsze znajdziesz klientów nawet za dwa lata wiec się zwróci jeśli chodzi o poniesione koszty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Mam pewien dylemat i mam nadzieje, że mi pomożecie. Otóż chciałbym kupić koledze na urodziny gramofon. Wiem, że taki prezent mu się spodoba bo lubi rzeczy w tym klimacie, ale to nie jest prosta sprawa. Wiem, że aby cieszyć się świetną jakością muzyki z winyli należałoby kupić jakiegoś dobrego decka, do tego wzmacniacz i kolumny. Jednak na prezent moge przeznaczyć jedynie do 200 zł.
W takiej sytuacji chciałbym nabyć tani gramofon z allegro, najlepiej z wbudowanymi głośnikami lub przynajmniej z wbudowanym wzmacniaczem, aby tylko podłączyć głośniki i cieszyć się muzyką z czarnych płyt. I zaczynają się moje pytania:
1) jakie firmy lub najlepiej jakie konkretne aukcje polecacie?
2) czego się wystrzegać przy kupnie?
3) Jak będzie z jakości odtwarzanej muzyki jeśli chodzi o takie tańsze gramofony? Rozumiem, że audiofila to nie zadowoli ale kolega raczej będzie słuchał raz na jakiś czas, a audiofilem raczej nie jest. + walory dekoracyjne pokoju
4) co myślicie ogólnie o kupnie takiego sprzętu dla mało wymagającej osoby jeśli chodzi o jakość?

A co myślicie o takich gramofonach?
http://allegro.pl/item997963195_doskonaly_...sklep_wawa.html
http://allegro.pl/item1003968331_doskonaly...sklep_wawa.html
?

Ogólnie będę wdzięczny za wszelką pomoc i porady.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiego gramofonu jak te z linku to trochę szczyt chęci bycia... sam nie wiem, może modnym. Słuchanie czarnych płyt to oczywiscie ten specyficzny obrządek, ale również ten analogowy dźwięk. Z takiego czegos jak podałes, będzie słychać, że gra, ale na nic więcej nie ma co liczyć.
Może kolega ma w domu jakis zestaw audio, od biedy można nawet pod głosniki komputerowe podłączać (jesli gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz). Zorientuj się w temacie i poszukaj lepiej jakiegos używnego drapaka w dobrym stanie takich marek jak: Kenwood, Lenco, Dual czy polskich Unitr. Oferta powinna być z okolicy, żebys mógł sam go odebrać/obejrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się nie rozumiemy. Zdaje sobie sprawe z tego, że za te pieniądze nie kupie niczego świetnej klasy, jedynie coś w miare grającego. Np ww przeze mnie gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz więc po podłączeniu głośników komputerowych może nie będzie takiej tragedii?
I od razu dodaje, że kumpel nie ma sprzętu audio do któego mógłby to podłączyć.
Również byłbym wdzięczny za konkretne linki/modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o to, że one nie będą miały jako takiej jakosci, jakosć będzie po prostu masakryczna. Nie ma co kombinować z czyms takim jak możesz znaleźć dużo lepszy sprzęt w okolicy.

Jesli kolega nie ma żadnego sprzętu to np. obecnie jest całkiem ciekawy zestaw na allegro, na zdjęciach wygląda na zadbany (oczywiscie trzebaby to osobiscie sprawdzić) link Na pewno zagra lepiej niż taka ELTA, a cena z przesyłką to nawet nie 3/4 tej pierwszej, więc nawet jakiegos nowego winyla bys mógł mu dorzucić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zestaw wydaje się ciekawy.
I jesli dobrze rozumiem- nic nie będę musiał do niego dokupować, aby można słuchać winyli?

Moglibyście również napisać coś o tym gramofonie? Jakąś specyfikacje? Czy jest automatyczny, pół automatyczny, czy można odtwarzać winyle różnej wielkości?
W internecie nic nie moge znaleźć na ten tenmat.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest komletny zestaw stereo, masz gramofon z wbudowanym wzmacniaczem oraz głośniki stereo.

A co do pytań o automatykę i inne funkcje - po prostu zadaj te pytania sprzedającemu na Allegro.
Skoro gramofon jest sprawny, to niech to sprawdzi.
Automatyczny to ten gramofon nie będzie, w półautomat też wątpię...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem Twoje wątpliwości więc odpowiem po kolei:
płyta odtwarzana jest po ręcznym lub automatycznym przeniesieniu ramienia z wkładką (i igłą) nad płytę nałożoną na talerz i opuszczeniu ramienia też ręcznie lub automatycznie. To generalnie sprawa wygody, a nie odtwarzania.
Potem drgania igły przesuwanej po rowku płyty przetwarzane są na dźwięk - w tym momencie potrzebny jest specjalny wzmacniacz albo wejście PHONO we wzmacniaczu, żeby wzmocnić delikatny sygnał do poziomu, który pozwoli słyszeć i słuchać dźwięku.
Co do wynalazków nowych za 100 zł - mało mam wiary w takie sprzęty. Poza tym nie widzę tam możliwości podłączenia głośników.
Zdecydowanie lepiej, moim zdaniem, kupić gramofon "starocia" z kiepskim nawet zewnętrznym wzmacniaczem gramofonowym (do późniejszej zmiany na lepszy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - widzę, że temat idzie pod górę... icon_mrgreen.gif

Skoro to ma być prezent i nie chodzi o jakość, to możesz rzeczywiście kupić taki nowy taniutki gramofon jak chciałeś i potraktować to w charakterze ciut droższej zabawki.
A jak kumpla ta zabawa wciągnie - to już sam zacznie sobie rozbudowywać system.

Zadzwoń do sprzedawcy i upewnij się, że ten gramofon Lenco z Twojego linku ma rzeczywiście wyjście AUX (czyli nie wymaga przedwzacniacza gramofonowego albo wzmacniacza a wejściem gramofonowym).
Jeżeli tak jest w rzeczywistości i ma to AUX- to dokup jakąś miniwieżę z wejściem AUX (firmową używaną kupisz za 100zł) i masz komplet do gry.
Natomiast z opisu przedmiotu to poza informacją o nowym sprzęcie i 12miesięcznej gwarancji trudno poważnie podejść do pozostałych stwierdzeń icon_lol.gif
"Profesjonalne wykończenie
HURTOWA CENA
SPRZET Z WYZSZEJ POLKI W HURTOWEJ CENIE !!!!
NIEMIECKA TECHNOLOGIA
Gramofony sa FABRYCZNIE NOWE !!!
GWARANCJA 12 MIESIECY "


A jeżeli chcesz iść na totalną łatwiznę i bylejakość - to tutaj masz za 104zł kobajn wszystko w jednym (gramofon, radio, wzmacniacz, wbudowane kiepskie głośniki stereo...)
http://allegro.pl/item1000533944_wieza_hi_..._wyprzedaz.html
Tylko w tym wypadku to będzie zaledwie JAKOŚ grało, ale z audiofilskim podejściem nie ma to nic wspólnego.

Pozdrawiam
PS. Powtarzam - taki zakup ma sens w tym przypadku, gdy chodzi o ciut droższą zabawkę, a nie o porządny sprzęt!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie. Kupie tego lenco, wcześniej się upewnie czy nie wymaga żadnych przedwzmacniaczy. A do tego dokupie tanie głośniki komputerowe, powiedzmy do 40 zł i będzie git.

I jest pewien problem. Zapytałem na dwóch aukcjach lenco o to czy moge podlaczyc glosniki.
Jeden napisal, ze jest wyjscie aux wiec raczej mozna.
Inny, ze mozna podlazczyc tylko do wiezy lub kina domowego
wiec odpada raczej

chyba rozejrze sie za jakims uzywanym zestawem (gramofon, wzmak, glosniki) ale boje sie, ze rozpadnie sie po kilku uzyciach
i bedzie lekka lipa z takim prezentem

mam jeszcze jedno pytanie- czy podane przeze mnie gramofony, te nowe, zarówno elta jak i lenco, odtworzą płyty winylowe zarówno 7 calowe jak i 12? Czy to od czegos zalezy? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, mając troche dosyć tych poszukiwań i co raz mniej czasu, kupiłem Elte z allegro (odebrałem w sklepie i dokładnie obczaiłem sprzęt).
Wyjście aux, półautomatyczny, głośniki stereo. I musze powiedzieć, że gra całkiem nieźle. Spodziewałem się czegoś gorszego a jest naprawde dobrze. Co więcej- dzwięk z tych głośników nadaje troche klimatu icon_smile.gif
Ładny, prosty w obsłudze, za 110 zł, z 12 miesięczna gwarancją.
Bawiłem się troche tym sprzętem i musze przyznać, że zakochałem się w winyach i gramofonach icon_smile.gif Kiedyś sprawie sobie władnego decka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...