Skocz do zawartości

Dali Concept 2 - jaki amp/wzmacniacz?


p2rek

Recommended Posts

Na początek witam,

Mam dylemat. Na tą chwilę posiadam od 2 lat:
RX-V459 + DVD-S550
Front: Dali Concept 2
Subwoofer: Yamaha SW-011
Center i inne tanie Yamahy.
Tak napawdę w pokoju 22m2 nie za bardzo miałem jak ustawić głośniki tylne systemu 6.1 i nigdy nie powalał mnie efekt kina domowego. Co więcej ostatnio oglądane filmy to 35-40% a reszta to stereo. Doszedłem do wniosku, że rezygnuje z KD i tu moje pytania:
- zostawić RX-V459 i słuchać w stereo (nawet ok gra z Dali Concept 2)? czy zmienić?. Ile mogę dostać za taki amplituner 2-letni w stanie idealnym? Co kupić? Myślałem o RX-497 lub RX-797 (niepotrzebna mi druga strefa) oraz spodobał mi się Marantz SR5023. Może warty uwagi jest inny amplituner stereo?. Sporo słucham radia więc nie chce z niego rezygnować, a koszt wzmacniacz plus radio często jest wysoki (raczej gustuje w nowym sprzęcie lub używanym ale nie długo)
Jedyne czego będzie mi brakować w amplitunerze stereo to brak wejścia cyfrowego (dużo oglądam filmów oraz słucham muzyki z komputera teraz podłączonego optykiem) Może wystarczy mi do tych kolumn pianocraft. Mam mętlik w głowie icon_sad.gif pomocy.
Ps. co do budżetu to kolumn nie chce sprzedać i liczę że po sprzedaży 459 i dozbieraniu będę miał 2tyś. DVD narazie zostawię potem ew. zmienię i to samo z subwooferem. Kolumny przypadły mi do gustu i raczej bym nie zmieniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tego boję - słyszałem o HK3490, że ma niezłego kopa i nadaje się głównie do podłogówek albo potężnych monitorów (JBL, Paradigm itp.) Funkcyjnie i cenowo jest ok - jednak nie podoba mi się design icon_sad.gif - nie zmienia to faktu, że też myślę o nim.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... słyszałem o HK3490, że ma niezłego kopa i nadaje się głównie do podłogówek albo potężnych monitorów

To, że ma dobrego kopa nie znaczy, że źle zagra z mniejszymi kolumnami icon_wink.gif

Poza tym - jeśli koniecznie jest potrzebne wejście optyczne, to możesz kupić używaną Yamahę 797 na gwarancji za 1100-1200zł na Allegro, a do tego dokupic DACa. I zmiescisz sie w 2 tysiącach...
http://www.allegro.pl/item972526324_yamaha...n_salonowy.html
w tej chwili 3 używki, do wyboru Starachowice, Ruda Śląska, Bydgoszcz...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...