Skocz do zawartości

Kupiłem sobie płytkę!


Bert

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...
Od dłuższego czasu wałkuję kilka płyt brazylijskiej grupy UAKTI której członkowie chyba jako pierwsi na świecie zaczęli grać na wymyślonych przez siebie i własnoręcznie zbudowanych instrumentach. Dźwięki bardzo oryginalne, niekiedy zabawne, często zaskakujące (LINK) co najważniejsze znakomicie zrealizowane studyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam. Ostatnio zakupiłem dwie płytki.

Pierwszą z nich jest UDO - "Navy Metal Night". Gratka dla fanów ciężkiego brzmienia. Świetne wydanie , które zawiera 2 płyty cd oraz 1 płytę blu-ray. Na płytkach znajdują się same perełki zespołu w wydaniu koncertowym. Na uwagę zasługuję fakt , że wraz z UDO gra wojskowa orkiestra symfoniczna Bundeswehr'y - Marinemusikkorps Nordsee. Ta współpraca wypadła rewelacyjnie co słychać na płytach Cd i widać na zapisie koncertu na nośniku Blu-Ray. Na pochwałę zasługuje bardzo dobrze zrealizowana płyta, co w cięższej muzyce nie jest to oczywiste.

Drugą płytką jest o wiele lżejsze granie , jednak bardzo ciekawe i wciągające klimatem -The Shadows - "Platinium Collection" gdzie znajdują się jedne z najlepszych utworów tego zespołu w wydaniu remasterowanym.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drugą płytką jest o wiele lżejsze granie , jednak bardzo ciekawe i wciągające klimatem -The Shadows - "Platinium Collection" gdzie znajdują się jedne z najlepszych utworów tego zespołu w wydaniu remasterowanym.


A jakiego to wydawnictwa ta składanka Shadows'ów i gdzie kupiłeś?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Nabyłem ostatnio do kolekcji dwie klasyczne płyty z gatunku ciężkich brzmień. Odmienne stylistycznie, ale naprawdę doskonałe w swym rodzaju.

Dream Theater "Metropolis Pt. 2" - dla wielu osób to opus magnum gigantów prog-metalu, concept album, w którym za każdym odsłuchem odkrywam coś nowego.

Sepultura "Arise" - mój nr 2 tego, trochę ostatnio niedocenianego, zespołu. Przepełniony agresją album, ostatnie dzieło Sepultury nagrywane w duchu thrash metalu.

Oba albumy zdecydowanie warte polecenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
bardzo przepraszam szanownego kolegę, bardzo przepraszam...Oczywiście z rozpędu napisałem- dokładnie 7 razy przesłuchałem...jeszcze raz bardzo przepraszam, poprawię się, a przynajmniej się postaram...icon_wink.gif)

Ja tylko jazzu słucham...?? Ej tam... Dużo slucham jazzu to fakt.

Z tym życiem gdzieś indziej to racja...Po zachodniej stronie Kraka mniej smogu, choć to bliżej "grubych'', i lampy jakieś takie ładniejsze...icon_wink.gif) icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem (już jakiś czas temu) Metallicę - Hardwired... To Self Destruct.

Rozumiem fanatyków zespołu, którym album podoba się średnio (stylistycznie odbiega jednak od najlepszych dokonań grupy), jednak moim zdaniem płyta jest naprawdę dobra. to być może najlepsze ich wydawnictwo od czasów Black Albumu.

Krążek jest nagrany doskonale, mamy kawałki utrzymane w duchu thrashu (tytułowy czy Spit out the bone), heavy (Atlas, Rise!), czy nawet hard rocka (Dram no more). Wszystkie w.w. są świetne. Podoba mi się jeszcze Moth into flame, Halo on fire i Murder one. Są równie dobre. Reszta utworów stoi imo na niższym poziomie, ale może z czasem się do nich przekonam.

Jednym zdaniem: zespół na szczęście dał radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToTame, a mnie się nie podoba. Właśnie kupiłem sobie płytkę Mettaliki i mam mieszane odczucia. Nudna. Nic nowego, tępo powolne. Ja tam trashu nie slyszę,powera tym bardziej. Jutro jeszcze raz ją przesłucham może choć trochę się do niej przekonam.
Bardziej odpowiada mi poprzednia ,,Death magnetic''. Tam power jest i jak to u Mettaliki popis kunsztu technicznego.
W najnowszej plusem jest wysokiej jakości nagranie ale na dobrą sprawę żadna ich płyta nie jest skopana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "Spit..." i "Hardwired..." to są thrashowe kawałki. Ale płyta ogółem thrashowa nie jest, to taki mix stylów. Posłuchaj jej pewien czas, może Ci podejdzie - ja też na początku miałem mieszane odczucia. Tak czy owak - kilka utworów (początek CD no 2) mogliby wywalić i zrobić z tego pojedynczą płytę.

Ps. "St. Anger" jest skopana;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...