Skocz do zawartości

Kupiłem sobie płytkę!


Bert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponieważ nie ma sprecyzowanego czy to ma być CD czy inna płytka pragnę poinformować szanowne koleżeństwo iż zakupiłem dzisiaj cyfrowo odnowiony film Disney`a pt. DUMBO. Pewnie nie jeden z was sie uśmiechnie pod nosem, że koleś w moim wieku (++++) kupił taki film ale uważam ,że to jeden z najlepszych jego filmów i w co trudno uwierzyć ma już 70 lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwałę mojego kina i tak rzeczywiście jest z czego jestem jak najbardziej zadowolony.
Oczywiście potrzeba DUŻEGO EKRANU nie zanikła ale jestem wybredny pod względem dźwięku i w zasadzie chodzę tylko do jednego kina akurat niedaleko mnie. Niestety multipleksy mają specyficzny metaliczny, męczący dźwięk i nie da się czasem wytrzymać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się tematu ... a nie kina ...
(o rrrany - dzisiaj jestem wyjątkowo konkretny)
to od paru dni jest u mnie Violin Concertos -Yehudi Menuhin, dwupłytowy album wydany w 1995 roku przez EMI Records-Seraphim (nagrania z lata 1960-62, zremasterowane po ponad 30 latach...).
A jako uzupełnienie - wydane na 1 CD single Paula Younga "From Time To Time-The Singles Collection" z 1991 roku. Tak jakby trochę inny klimat niz Yehudi, a taki podobny wyraz icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze RoRo przyjmujemy ,że wpisy mają dotyczyć tylko płyt audio. Wybaczcie ludzeczkowie mili. A wracając do płyt to zakupiłem:
- The Cure "FAITH" wydanie z 2005 roku czyli zremasterowane

- Brendan Perry "ARK" z 2010 który chyba jeszcze nie trafił do sprzedaży a póki co jest dostępny w limitowanej edycji przy okazji koncertów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola!

Ja w kwestii formalnej - "kupiłem sobie płytkę" - płytkę analogową, cyfrową w formacie CD, SACD,DVD, Blue-ray, bez wyjątku!

No - może z uwagi na dział oraz intencję założyciela  - chodzi o płytki, na których  gra muzyka, co nie wylkucza oczywiście, że obraz może jej towarzyszyć!

Ot, ja jak niedościgniony RoRo - konkretny do bólu  icon_mrgreen.gif

Nie samym pitu-pitu człowiek żyje - "Korn unplugged". Już gra! 

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie wczoraj pierwszą w dyskografii płytke Suzanne Vegi za jedyne 19.99zł - jednak czasami w Saturnie można cos znaleźć, choć sam dział muzyczny za bardzo rozbudowany nie jest
ciekawostka: płytka z 1985 - nie znalazłem w sieci informacji o remasterach i wydaniach późniejszych, więc wychodzi na to, że to wydanie z 1985 choć to brzmi nieprawdopodobnie (numer płytki też się zgadza)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Anderszewski - Bagatele i I Koncert Fortepianowy Beethovena (Virgin Classics) - 25 zł.

Tak a propos "można coś znaleźć w Saturnie" - tego Anderszewskiego znalazłem w NiedlaIdiotów na samym dnie takiego kosza z różnej maści fajansem niemożebnym ("Best Summer Hits", "Disco lat 80'" i inne takie), i ta jedna płyta, jakby na mnie czekała icon_smile.gif

Ponadto "Day Trip" Pata (jeszcze czekam na dostawę z Merlina) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i świetne - Wojciech Majewski "Opowieść"!

Majewski na fortepianie z towarzyszeniem kapitalnych sidemanów - Robertem Majewskim na trąbce, Tomkiem Szukalskim na saksofonie tenorowym, Jackiem Niedziela na basie i Krzysztofem Dziedzicem na bębnach.

Piękna, nastrojowa, acz nie nudna muzyka. Nagranie 4 **** na 5  icon_wink.gif




DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie 10 płyt /wydanie ksiązkowe G.W./ mojego ukochanego zespołu Queen.
Co prawda posiadam już te wszystkie płyty a nowe oprócz książek są nieremasterowane co w przypadku Queen znaczy,
że są tradycyjnie słabej jakości ale co tam."Stare" płyty sprezentuję kuzynowi ,bo jego płytoteka zawiera w zasadzie
same "przegrywki" zrobione w większości przez mnie icon_smile.gif ale "biednego studenta" niestety nie stać ,a tak będzie
miał przynajmniej kilka oryginałów .
Wydawnictwo z G.W. zawiera tych albumów o wiele więcej ale nie mam "parcia" żeby posiadać wszystkie ,nawet te,
które mi się nie podobają ,"brakujące" utwory mam na 3-płytowym "the beście" ,który dostałem kiedyś w prezencie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie cztery płytki icon_biggrin.gif Kolekcję Queen'a z GW mam kompletną całkiem nieźle się prezentuje, nurtuje mnie tylko dlaczego płyty nie były wydawane chronologicznie, teraz na szafce wygląda to dziwnie jak ktos nie wie, że to kolejnosć prawidłowa (płytki na grzbiecie mają numerki).
Wracając do zakupów:
MUSE - The Resistance
Flipsyde - We the people
Flipsyde - State of survival
Molesta Ewenement - Nigdy nie mów nigdy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłem sobie 10 płyt /wydanie ksiązkowe G.W./ mojego ukochanego zespołu Queen.
Co prawda posiadam już te wszystkie płyty a nowe oprócz książek są nieremasterowane co w przypadku Queen znaczy,
że są tradycyjnie słabej jakości ale co tam."

A jak porównanie jakościowe starych oryginałów do tych z GW???

Mi brakowało tylko 1 czy dwóch pozycji (bo rzadko kiedy kupuje koncertowe wydanie - a poza tym GW przesadziła z ceną, bo trzeba płacić 2x więcej kompletując pojedyńcze płyty w ramach 2płytowych albumów icon_sad.gif )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem "hurtowo" i wyszło średnio po 14 zł z przesyłką za szt. ,płyty nowe w folii.
Co do jakości to jest średnio słaba ,brzmi niemal identycznie jak stare wydania ,jeżeli chodzi o wydania japońskie to mój
kolega ma dwa takie CD-ki ,na kolumnach brzmi jak by było zbyt mało basu a równowaga tonalna lekko podniesiona "do góry".
Dopiero na słuchawkach słychać ,że wszystko jest w porządku ale dzwięk jest i tak "odchudzony".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...