Skocz do zawartości

Kupiłem sobie płytkę!


Bert

Recommended Posts

Dzisiaj dostawa płyt. Całe 6 icon_biggrin.gif ...

Pierwsze 5 to dyskografia zespołu Haggard (poza jedną koncertówką). Poza tym że miałem dość ostrą przeprawę by je sprowadzić do Polski to się udało i są icon_razz.gif Co do samego zespołu.Pochodzi z Niemiec, grają Symfoniczny Gothic Metal. Ciekawostka: do 2-iej płyty zespół na stałe miał 21 członków. Potem liczba zmalała do kilkunastu na koncertach i też około 20 przy nagraniach. No i śpiewają w kilku językach icon_wink.gif ..

A ostania płyta to zupełnie inna beczka. Czyli przeskok na inny gatunek muzyczny - Ragga, reggae, danchall itp icon_wink.gif ...
Najgorsze Ragga w Mieście czyli Cinq G - "Juma". (dla fanów polskiego rapu śpiewa w nim Duże Pe)


Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

TRAFFIC - TRAFFIC , TRAFFIC ( S WINWOOD) - JOHN BARLEYCORN MUST DIE!!

Kupiłem od allegrowiczki z Francji ,muzyka mojej młodości ,pierwsza płyta wydana w 1969 roku ,tak jak bym słyszał
jej echa i pobrzmienia w twórczości innych wykonawców w latach 70-siątych,80-siątych ,90-siątych ,aż do teraz.
Czyżby to była prawda ,że wszystko już było ,muzyka popularna rockowa kręci się w kółko i zjada własny ogon icon_question.gif


Dodatkowo przy okazji zakupiłem płytę FRESH BLUES - THE INAK BLUES CONNECTION ( SKŁ) ,bo koszt przesyłki ten sam,
słyszałem ją u kolegi który chciał mi 'pokazać" możliwości swojego sprzętu ,bo płyta nagrana rewelacyjnie .
Nie przepadam za składankami ale nie przypuszczałem ,że muzyka oparta na trzech akordach może mnie
tak "sponiewierać" ................... oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu icon_confused.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono!

Podoba mi się Twoje zdrowe podejście - (niczym w komunikacie o stanie wód) - w Niedonii "przybyło 89 ubyło 27"  icon_lol.gif

Ja jestem chomik i nie potrafię pozbyć się nawet "półkowników". Po prostu są i się kurzą...

Dlatego u mnie niczym podczas klęski powodzi - "przybyło pięć, przybyło trzy...".   icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dzisiaj po "coś tam" do Supermaketu ,w koszykach przy wejściu gdzie są wyłożone płyty CD po piątaku z głupia frant
zakupiłem jedną.Nazwisko jak by skąś mi znane ,skojarzyłem z bluesem więc myślę posłucham sobie w domu bluesa ,
w sam raz na takie upady gdyż jest to "starożytny" blues z delty Missisipi.

Lightnin' Hopkins -"Shinin' Moon" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To była taka lekka prowokacja z mojej strony, nie mniej jednak taka mniej więcej ilość wychodzi z płyt ostatnio ( 2-3 miesiące) kupionych. Konkretnie rzecz ujmując to zakupiłem ostatnio 3 mega box`y znamienitych kompozytorów: Mozart, Beethoven, Bach, Haydn i Schubert w iloąciach odpowiednio: 170, 100, 155, 10, 20. Może zwariowałem a może nie ale ostatnio tak mnie zakrcio w kierunku muzyki klasycznej poważnej, że w zasadzie nic innego teraz nie słucham. Teraz czekam na zakup pełnego box`a Haydna w ilości 170 CD. icon_mrgreen.gif Między nimi zaplątał się Delerium "KARMA" ; Kraftwerk "Trans..." w wersji angielskiej i Deathcamp Project "Well-Known Pleasures". Więc chcąc nie chcąc wychodzi z tego małe co_nie_co icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doszły grubsze zakupy. 20 (słownie: dwadzieścia) zacnych płytek głównie z muzyką Afryki i jazzowym plumkaniem.

To co mieć na półce powinniście koniecznie:

1. Pape&Cheikh Mariama "Mariama" - genialna, cudowna, urocza i prawdziwa muzyka z Senegalu (producentem jest brat Youssufa N'Dour);

2.John Proulx "Moon and Sand" - fortepian, kontrabas, perkusja, głos. Nie trzeba więcej!

Kolejnymi będę Was karmić w miarę wzrostu zachwytu...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Kolejny album Katie Melua'y zagoscił w moim zbiorze... ostatni krążek nazwany "The House". Naprawdę polecam, widać rowój, pojawiło się sporo elektronicznych efektów, ale nie zatracił się klimat znany z poprzednich płyt, cały czas wyraźnie słychać delikatny akompaniament gitary akustycznej. 4 z 12 piosenek mogę słuchać bez końca, a to naprawdę niezły wynik icon_mrgreen.gif co nie oznacza, że reszta jakos odbiega i są złe - po prostu nie są aż tak dobre icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Trafiła do mnie kolejna - trzecia i ostatnia płyta Grzegorza Karnasa o tytule "Ballady na koniec świata".
Nie jest to łatwa pozycja bo i muzyka i teksty wymagające porządnego skupienia...
Wraz z Karnasem na płycie nagrani: Adam Oleś - wiolonczela, Radosław Nowicki – saksofon tenorowy, Tomek Kałwak – syntetyczny fortepian i elektronika, Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne, a także gościnnie: Michał Tokaj – piano Fendera i Damian Kurasz – gitary.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Audiofile od 7 boleści... Trzypłytowi...  icon_mrgreen.gif

Tylko ja, jak widać redaguję ten temat.

Zatem do boju - po absolutnie genialnym albumie "Face a Face" nagranym z towarzyszeniem muzyków pochodzenia arabskiego zamówiłem kolejne płyty tego francuskiego trębacza "Paris", "Benares", "Mexico" i "Revisite".

Mam nadzieję, że okażą się piękne!







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę icon_smile.gif. Zacząłem zbierać ostatnio płyty maestro Karajana - wczoraj dotarły do mnie wydane w serii Karajan Gold:
Debussy - La Mer, Prelude a l'apres-midi d'un faune/Ravel - Pavane pour une Infante defunte, Daphnis et Chloe,
Holst - The Planets,
Dvorak - Symphonie No. 9/Smetana - Moldau,
R. Strauss - Eine Alpensinfonie,
Grieg - Peer Gynt, From Holberg's Time/Sibelius - Valse triste, The Swan of Tuonela, Finlandia.

Czekam jeszcze na komplet symfonii Czajkowskiego w interpretacji HvK - mam nadzieję, że to będzie prawdziwa muzyczna uczta.

Do tego, żeby się nie zakarajanować (icon_wink.gif), doszły wczoraj Obrazki z wystawy i Noc na łysej górze Mussorgskiego w wykonaniu Wiedeńczyków pod Gergievem oraz koncerty fortepianowe (1 i 2) Rachmaninowa w wykonaniu Krystiana Zimermana z towarzyszeniem Boston Symphony Orchestra z Seiji Ozawą na czele. Dużo naprawdę cudownej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif Zmienię nieco gatunek muzyki (chociaż niektóre aranżacje heavy metalowe mają naprawdę wiele wspólnego z muzyką klasyczną).

Fear Factory - "Mechanize". Wydanie limitowane, kolekcjonerskie w metalowej skrzynce........na narzędzia icon_biggrin.gif . Wraz z kompletną zawartością, łącznie z "bandowym" ręcznikiem. Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie jakość narzędzi. Poza tym, sama muzyka jest wręcz stworzona jako animator przy drobnych pracach domowych, wymagających wiercenia, kucia itp.

Samo nagranie to powrót zespołu do korzeni, czyli charakterystyczny, "mechaniczny" death metal. Świetnie zaaranżowany i wykonany. Jakość nagrań również nie pozostawia wiele do życzenia, brzmienie, w tej muzyce bardzo ważne, jest bardzo selektywne i przestrzenne. Polecam wszystkim majsterkowiczom (nie tylko wieloletnim fanom tego gatunku muzycznego ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...