Skocz do zawartości

Kupiłem sobie płytkę!


Bert

Recommended Posts

Kolejny krążek rodem z poznańskich Jeżyc. Projekt Peji - Rychu Peja Solufka, tym razem album #1 pod mocnym tytułem "Styl życia G'N.O.J.A.". Jesli chodzi o sam materiał muzyczny (aranżacje) to naprawdę wysoki poziom, z użyciem fortepianu (oczywiscie z syntezatora) i różnych innych niespotykanych w rapie instrumentów. Sama liryka może nie tak dobra jak w "Na serio", jednak trzyma jak zwykle równy poziom. Fanom polecam, innym radzę posłuchać przed zakupem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dwa dni temu dotarła do mnie 8-płytowa wspomniana wcześniej kolekcja marzeń: Karajan - Czajkowski icon_smile.gif. W zestawie znalazły się:
1. I Symfonia g-moll "Zimowe marzenia"; Eugeniusz Oniegin (Polonez i Walc); Marsz niewolników
2. II Symfonia c-moll "Małorosyjska"; Uwertura koncertowa "Rok 1812"
3. III Symfonia D-dur "Polska"; Suita "Kaprys włoski"
4. IV Symfonia f-moll; Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę (na wiolonczeli Mścisław Rostropowicz)
5. V Symfonia e-moll; Serenada C-dur na orkiestrę smyczkową
6. VI Symfonia h-moll "Patetyczna"; Uwertura "Romeo i Julia"
7. Suity z baletów: "Śpiąca królewna", "Jezioro łabędzie", "Dziadek do orzechów"
8. I Koncert fortepianowy b-moll (Światosław Richter); Koncert skrzypcowy D-dur (Christian Ferras).
Gorąco polecam to wydanie wszystkim miłośnikom pięknych, orkiestrowych brzmień.

A czekając na Karajana zaopatrzyłem się w jeszcze dwie płyty. Jako że nie samą klasyką żyje człowiek, wybrałem coś z zupełnie innej beczki - "Unplugged" Erica Claptona oraz "Ok Computer" Radiohead. Tych albumów chyba polecać nie trzeba.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nową płytką Stinga "Symphonicities" na CD stałem się (po przebraniu) niespodziewanie właścicielem znaleziska - 28 czarnych asfaltowych placków kręcących się w koło.

Jeżeli chodzi o ich zawartość, to przeważa polska muzyka rockowa i okołorockowa z lat 80, ale sporo wśród nich także zachodnich - świetnie tłoczonych wydań. M.in. są płyty Allan Parsons Project, Foreigner, Diany Ross. A najważniejsze - WSZYTKIE płyty są dziewicze! No i cena zakupu też była dobra - 6,50 za sztukę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Byłem dzisiaj w Realu ,pogrzebałem w koszyku z płytami za 5 zł /ostatnio jest ich coraz mniej , chyba
ktoś oprócz mnie je jeszcze kupuje icon_smile.gif / i wynalazłem takie dwie pozycje:
1.Astrud Gliberto "That Girl From Ipanema"
2.Martha Reevers & The Vandellas "The Very Best Of " .

O ile pierwsza wykonawczyni jest dosyć dobrze znana ,to nazwisko drugiej gdzieś mi "dzwoniło" ,
kojarzyłem Ją jako wykonawczynię coverów m.in. "Dancing In The Street" a tu sie okazuje ,że
to prawdopodobnie Ona te utwory pierwsza wykonywała icon_question.gif
Ogólnie druga płyta ,realizacja na wysokim poziomie ,wykonanie też , bonus same hity ,tylko krótko bo trzydzieści pare minut
chociaż płyta zawiera 12 utworów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły wreszcie po trzech tygodniach następujące tytuły:

Kansas - Point of Know Return - wydanie japońskie Blu spec cd



Iron Maiden - Live After Death - wydanie japońske ( w/g mnie najlepszy koncert tego zespołu)

A z zakupów w MM udało mi się upolować w koszu z "odpadami muzycznymi po 10PLN):

Richter The Master - Volume 2 - utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta



Richter The Master - Volume 3 - utwory Scrabina, Prokofiewa, Shostakowicza



I w ten sposób według skali Berta wansowałem z audiofila 3 płytowego na 7 płytowego icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Właśnie powróciłem z małego turnee po świecie ... rodzinie rozdałem paciorki a sobie pozostawiłem dwie torebki w których były:
Torba pierwsza CD-ki:
Eric Clapton - Reptile (Reprise Records & Warner Bross, 2001 wydanie HDCD) - wydanie USA.
Eric Clapton - Unplugged (Reprise Records & Warner Bross, 1992) - wyd. USA
Rainbow - On Stage (Polygram, ? na płycie stoi 1977 ale to raczej data wydania na winylu CD zapewne jest młodsze - choć swoje lata już ma - sądząc z pożółkłej okładki) - wydanie W. Germany (był kiedyś taki kraj icon_wink.gif )
The Eagles - Hotel California (Ansylum & Warner Bross, 1976 - uwagi jak wyżej) - wyd USA
UFO - Lights Out (Chrysalis Records, 1985) - wyd. USA
UFO - Making Contact (Chrysalis Records, 1983) - wydanie japońskie
Santana - Supernatural (Arista, 1999) - wyd .USA
Nightwish - End of an Era (Nuclear Blast, 2007) - wydanie USA
Tarja (Turumen) - What Lies Beneath (The End Records, 2010) - Wydanie USA
druga torba to vinyle .....
Dwóch Jarethów, Clapton, i stado wczesnych płyt Carlosa Santany ..... zinwentaryzyję to uściślę .......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłaskany po główce przez muzycznego_gościa icon_wink.gif poczułem się zoobligowany do przyśpiesznia inwentaryzacji
Zatem zawartość torby nr.2 - Vinyle
Eric Clapton - Money and Cigaretes (Columbia Records,1983)
Keith Jarrett - Treasure Island (ABC Records, 1974)
Keith Jarrett - Fort Yawuh (ABC Records, 1973)
Carlos Santana - Santana (płyta wydana do wyłącznej sprzedaży na pokładach okrętów US NAVY) (Columbia Records, rok wydania nieznany)
Carlos Santana - Greatest Hits (Columbia Records, 1974)
Carlos Santana - Zebop (Columbia Records, 1981)
Carlos Santana - Moonflower (Columbia Records, 1977)

Stna okładek różny od dostatecznego po bardzo dobry, stan płyt od Good, do Very Good + ..... (Mint nie stwierdzono icon_sad.gif ) z drugiej strony za żadną więcej jak 5 USD nie dałem .... icon_wink.gif

Że też nie miałem, większej torby .........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyjazd (Dania) i kolejnych kilka plytek w kolekcji.
Tym razem 1 CD
Thomas Fryland Quintet - Copenhagen Sunset (MUSIC PARTNER, 1992) Płytka kupiona "w ciemno" lub "na rybkę" w celu zapoznania się. Okazało się, że to bardzo fajny, dość lekki jazzik instrumentalny.

Do tego 4 winylki

Carlos Santana - Marathon, ..... płyta bez okładki w stanie średnim, ale mimo to da się jej słuchać z przyjemnością.
- wiadomo co to jest .......

Do tego
Tina Turner - Break Every Rule - (Capitol, 1986), wyd Francuskie
Jenifer Rush - Passion - (CBS, ?) wyd. Australia
Eurytmics - Revenge (RCA,1986), wyd UK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Odświeżając temat icon_wink.gif .

2 albumy się pojawiły ostatnio w mojej bibliotece.
Pink Floyd - "The Wall"
Archive - "You All Look The Same To Me" (Wersja limitowana, dwu płytowa)

O ile album numer 1 znany jest dość dobrze o tyle 2 już nie we wszystkich kręgach. Chociaż słuchacze programu 3 PR powinny kojarzyć icon_wink.gif . W internecie często porównywani stylem do Floydów i innych zespołów z lat 70-80. Trip-Hop i rock progresywny tak bardzo ogólnie icon_razz.gif . Polecam posłuchać utwór "Again", który przez 70 tygodni utrzymywał się na liście przebojów programu 3 PR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gdzieś nam się ten temat zaniedbał icon_rolleyes.gif a zakupów cała masa icon_cool.gif

Ostatnio zasilenie kolekcji polskiego rapu: dwie płytki HiFi Bandy "Fakty, ludzie, pieniądze" i "23:55", "De Nekst Best" VNM'a, mixtape PROSTO firmowany przez DJ600V, "Pysk w pysk" Pyska - o dziwo icon_mrgreen.gif czy też Pyskatego, ELDO "Nie pytaj o nią" (z tytułowym utworem inspirowanym track'iem Obywatela GC) i "27", zestaw uzupełniają pozycje z dwóch ostatnich dni "Wyższa Szkoła Robienia Hałasu" Słonia i Shelleriniego oraz nowy album Ostrego - "Jazz, dwa, trzy". Poza tym trochę warszawskiego reggae Bob One "Jeden" oraz Bas Tajpan & Miuosh "Fandango Gang".

Płyt sporo, kolekcja się powiększa w sumie z dnia na dzień, a braki wciąż duże... piękna choroba icon_biggrin.gif tylko gdzie to wszystko chować icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam!

Dzisiaj będąc w jednym sklepie na literę "E"m był stos płyt (i nie tylko) z napisem -70%. I wygrzebałem oto takie coś:

A na niej m.in: Limb Bizkit, Prodigy, Marlin Manson, Papa Roach, Slipknot, Alient Ant Farm, Scissors Sstars, 3 Doors Down czy Nickleback.
O tyle ciekawa składanka że kosztowała aż całe 4.99zł icon_mrgreen.gif

Do samochodu jak znalazł icon_biggrin.gif .

Pozdrawiam!
Snajk

PS: 9 piosenka na płycie to Kangaroz - "Kolorowe sny" icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Na święta dotarły do mnie extra perełki na CD. Kumpel przywiózł mi parę pozycji z mojej listy "wanted", czyli:

Journeyman "Mama 6"
Mino Cinelu "Mino Cinelu"
Quadro Nuevo "Grand Voyage"
Monty Alexander "Stir It Up"

Największą frajdę sprawił mi odsłuch albumu Journeymana - po blisko 3 latach poszukiwań tej płyty. Ambient pierwsza klasa!

No i z tej radochy sprawiłem sobie produkt rodzimy, Me Myself And I "Takadum" (dla przypomnienia KLIP)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę udało mi się kupić CD+DVD składankę YELLO "Yello By Yello. The Singles Collection Including The Videos 1980-2010".
Gorąco polecam - świetny zestaw icon_razz.gif
W dodatku bardzo rozsądna cena (w ramach akcji "Zagraniczna płyta - polska cena")

A do tego DVD z ostatniego koncertu A-HA.
Jak ktoś lubi te klimaty, to warto się zastanowić ... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Po dłuższej nieobecności wpadłem na chwilę do Kraju i skierowałem swoje kroki do MM , "coby" trochę powiększyć swoją płytotekę ,kupiłem:
1.Eleonora Fagan To Bille With Love From DEE DEE BRIDGWATTER za 10 zeta
2.Macy Gray "The Sellout" cena j.w.
i z rozpędu : http://allegro.pl/davis-miles-all-miles-th...1716913906.html
cena regularna 150 zł ale zareklamowałem trochę sfatygowane pudełko a że była to ostatnia sztuka to finalnie zapłaciłem 135 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...