Skocz do zawartości
Bert

Kupiłem sobie płytkę!

Recommended Posts

Mi ostatnio udało się wyrwać 3 płytki Metalliki (Load, ReLoad i St. Anger) za skromne 50 zł. Płyty oczywiście nowe w folii. W swojej kolekcji posiadam 25 oryginalnych cd-ków i powolutku staram się zwiększać swoją kolekcję. Najładniejszą pozycją w mojej kolekcji niewątpliwie jest sprezentowane mi przez dziewczynę empikowe wydanie Chopina (To co najpiękniejsze - The Very Best of Chopin dwupłytowe wydanie pokryte 24-karatowym złotem)

Mam pytanie dla osób obeznanych widzę na allegro coś jak tzw gold collection
http://allegro.pl/genesis-gold-collection-...3716150589.html
http://allegro.pl/john-lennon-gold-collect...3716149145.html
http://allegro.pl/jimi-hendrix-gold-collec...3716149183.html

Czy warto się w to pchać? Bo tanie to bardzo, ale nie wiem jak z jakością, niech ktoś pomoże.

Pewnie, że podróby. Za taką kasę można spróbować, nawet jakby to miała być kopia kopii z kopii zdartej płyty - w ostateczności dasz komuś w prezencie bogatszy o nowe doświadczenie icon_lol.gif

Znam te płyty naprawdę były legalne .Wydawane w kraju .Z wykorzystaniem luki prawnej ze po iluś tam latach wygasły prawa autorskie .Niektóre to naprawdę były kopie winili.

Ten "hologram " taki nie ZAIKS-owy, może reprezentuje jakis chiński zaiks z tajnego kantonu icon_wink.gif Mam Pink Floydów The best gdzie są utwory z dark side of the moon, tylko ...w innej kolejności, wymyślił to zaiks ( jest hologram 3D) może była jakaś luka z prawami autorskimi po np. 25 latach i wydali za grosze-gra dobrze. Z 10-13 lat temu jakaś inna firma w kraju też z dziwnym hologramem wydawała płyty CD oryginalne jednak już ok. 20 lat po premierze i było to wtedy legalne. Policja łapała tych co z łóżek polowych sprzedawali piraty na giełdzie elektronicznej na łks-ie i bazarkach, to były premiery;).

Cytat

Znam te płyty naprawdę były legalne .Wydawane w kraju .Z wykorzystaniem luki prawnej ze po iluś tam latach wygasły prawa autorskie .Niektóre to naprawdę były kopie winili.

Potwierdzam. Możesz kupić bez obaw. Niestety, jakość najczęściej odbiega od ideału.

Heart and Soul- polscy muzycy wzięli na warsztat kilka utworów Joy Division. REWELACJA!. Bardziej elektronicznie niż oryginał, taka trochę ściana dźwięku, ale dla mnie to cud miód i orzeszki. Dla takiego starszego gościa jak ja wychowanego na Joy Division, The Cure, Bauhaus, Killing Joke a z polskich Made in Poland, Variete, Madame czy 1984 to pozycja obowiązkowa.

Jako, że luty i marzec to miesiące, w których moja rodzina ma urodziny, to postanowiłem podarować im po 2 płytki.

Kupiłem, więc Ira - 9, The Cranberries - The Stars, Obywatel GC, System of A down - hypnotize i toxicity, Azyl P - życie na topie - 83-88, In-Grid - Lounge Musique. Dla siebie trochę klasyki Vivaldi - Słynne Koncerty i Beethoven - Moonlight Sonata.

Całość zakupiona za 90 złotych, płytki oczywiście nowe w folii, bo nie mam zaufania do używek na allegro.

Sorryboys- Vulcano. Skuszony zachwytami krytyków kupiłem i wielkie rozczarowanie. Takie pitolenie co wpada jednym uchem drugim wypada.Muzyka dla gospodyń domowych przy prasowaniu icon_smile.gif .Juz drugi raz naciąłem się na kupno płyty po przeczytaniu recenzji w branżowej prasie.Pierwszy to Mr.Misio Arka Jakubika.Aktor świetny ale muzyka to rzępolenie.Ktoś w audio na pisał,że to punk rock.Nie chcę być niegrzeczny,ale to przy dobrym starym punku( The Clash,The Buzzcocks, Tke Ramones czy Kryzys,KSU lub Dezeter) nigdy nawet nie leżało na półce icon_smile.gif .Wniosek- trzeba słuchać przed zakupem a nie brać w ciemno.

Długo do mnie szła ale w końcu dotarła.NILS LOFGREN-Acoustic live.Piekna płyta z przepięknie brzmiącą gitarą.Dawno nie słyszałem tak nagranej płyty Live.Polecam

Miłośnikom Pink Floyd polecam pięknie wydaną, w formie starej książki z ilustracjami, płytę Davida Gilmoura " On an Islands" . Aż miło pooglądać takie wydawnictwo przy muzyce ( z flc, tak nie da rady icon_wink.gif ). Świetna jak u Floydów realizacja. Miłą ciekawostką jest udział Leszka Możdżera za pianinem .
Drugą, równie ciekawą płyta jest Faith no more, polecam mniej znane niż Epic i Easy, utwory Evidence, Ashes to Ashes, Stripsearch .

DSC01446.jpg

kopalnia nowych dźwięków, artystów, doznań. dlaczego ja wcześniej tego nie odkryłam kiedy poszukiwałam jakiejś piosenki i tylko melodia w głowie była. można odświeżyć swoją play listę w stu procentach.