Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam głośniki genius 5100.Mam je podłączone przez 3 kable 2RCA do 6kanałowej karty dźwiękowej.
szukam przełączki do której można podłączyc te 3 kable i podłącze je do karty dźwiękowej pod jeden kanał (tak bedzie mi wygodniej)
Jak sie nazywa element "D"?
teraz mam podłączone elementy a,b,c,f.
Zrobiłem mały rysunek może on troche wytłumaczy o co mi chodzi.Dzieki icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając głośniki 5.1 pod jeden kanał nie będziesz miał dźwięku przestrzennego - po to właśnie są wyjścia na poszczególne sekcje głośników.

Ale jeżeli się uprzesz to musisz poszukać jakichś rozgałęziaczy. Tak, żeby z jednego jack'a zrobiły się trzy wejścia jack. Wiem, że w sklepach można dostać z dwoma wejściami, co do trzeciego to się nie orientuję.

Jednak raczej odradzam to rozwiązanie, proponuję pozostać przy takim podłączeniu jakie teraz masz. icon_wink.gif
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dwie podwójne (wsadziłem jedna w drugą)
ale właśnie chodziło mi o to żeby wszystkie głośniki grały jednakowo glośno (tylnie grają ciszej)
ale te przełączki nic nie dały jest ciszej niż normalnie a miało byc głośniej.moze wy macie jakąś dobra rade? czy zainwestowac juz w wzmacniacz? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki 5.1 mają to do siebie, ze tył gra ciszej, a to dlatego, że głośniki te są głośnikami efektowymi. Czyli przy oglądaniu np. meczu słychać z nich oklaski itd.

Jak zauważyłeś podłączenie wszystkich kanałów razem nic nie dało i, o ile wiem, nie da się z tym nic zrobić. Dlatego polecam Ci powrócenie do poprzedniego podłączenia głośników. Wtedy pokombinuj w ustawieniach głośności poszczególnych kanałów - ścisz przednie i centralny, tylne zostaw głośniej.

Ja osobiście mam głośniki 5.1 i mam przód "na maxa", tył tak samo tylko centralny troszkę ściszony, ale to już jest kwestia gustu. icon_smile.gif

Pozdrawiam i przy okazji życzę Pogodnych Świąt icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...