Skocz do zawartości

Genius SW-HF5.1 6000 vs Altec Leasing FX5051 do kompa MUZYKA


Recommended Posts

Witam,
obecnie mam glosniki Genius SW-HF5.1 5000 i karte XFI XtremeMusic Gold.

Chcialbym wymienic glosniki na cos lepszego (mocniejszego i lepszego jakoscia)
Glosniki beda podpiete tylko pod PC i x360...

Slucham muzyki trance, dance, rap...
Zalezy mi na dobrym basie nie pukaniu tylko glebokim i niskim basie, tzw efekt wszystko wibruje- mile widziany:) (jesli glosniki beda "przebasiowione" to zawsze mozna zmniejszyc albo moc basu, albo Hz na sub:))
Jesli chodzi o jakosc chcialbym aby byla co najmniej dobra pomimo ze zrodlem dzwieku sa .mp3.
Oczywscie wiem ze dla mnie to typowy zestaw wzmacniacz i 2.1...
Ale na to nie zdecyduje sie poniewaz, za jakis czas zamierzam odkladac na kino domowo 5.1 (fronty JBL E80 lub MA BR5 + HK AVR 255, i mocnego suba chyba tego duzego JBLa) oczywiscie to kino tez podlacze pod kompa (prawdopodobnie zmienie wtedy rowniez karte dzwiekowa tylko jeszcze nie wiem na jaka)

Dlatego chce glosniki 5.1 tylko do kompa, przede wszystkim muzyka pozniej filmy czasem gry... Myslalem nawet o Microlabach 7C, ale chyba bass nie odpowiadalbym mi (nie sluchalem ich, czytalem tylko opinie w internecie)



A wiec do sedna, w kwocie do do okolo 600zl jakie wybrac glosniki?


Genius SW-HF5.1 6000
Altec Leasing FX5051
Creative Gigaworks G500

Aha dodam wazna rzecze, te Altec Leasing FX5051 moge miec "po testeach z gwarancja 3miesieczna, za 400zl" cokolwiek to znaczy...


Ok..jesli za okolo 600zl dostane dobre 2.0 lub 2.1 to moze sie skusze;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno drewnie nie równe icon_smile.gif
Inna sprawa, na ile masz ustawny pokój, jak nie ustawisz dobrze głośników stereo to i będzie kisza na całej linii, nawet wspomniane microlaby do stereo wymagają miejsca i dobre ustawienia, a wtedy pokarzą pewnie pazur. Co masz teraz za źródło ? co w ogóle "do grania" posiadasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie geniusy SW-HF 5.1 5000 na XFI XtremeMusic ze zmodowanym sterownikami:P Odtwarzam w winampie obowiazkowo z wtyczka AUDIOBURST PowerFX2. Kilka razy podchodzilem do Foobara, ale z braku czasu zawsze wracalem do ladnego winampa;)

Edit: a soorka nie widzialem wczesniejszej edycji:) Edytowano przez xrobcio
ostatni raz, używaj proszę funkcji 'Odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mocniejszy sprzęt wybierzesz tym musisz mieć większe pomieszczenie, czasami lub bardzo często kupno wielkiego sprzętu i wstawienie go do małego pokoju powoduje pogorszenie jakości i kompletny brak zadowolenia
Jak masz już 5.1 to może zamień je na stereo - może odczujesz skok jakościowy w muzyce! może zostaniesz w stereo.. kosztem wiadomo czego..efektów.

Pomyśl ile możesz mieć pieniędzy i wtedy poszukaj (!) w dziale stereo podobnych tematów (mały pokój, stereo do wartości..)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...