Skocz do zawartości

podlaczenie wzmaczniacza przez pre out do amplitunera a/v


MACIASZ3

Recommended Posts

Wydaje mi się, że w tytule powinno być "podłączenie amplitunera a/v do wzmacniacza przez pre out".

W twoim przypadku to zaczął bym od zakupu CD playera (albo przynajmniej dobrego DAC'a). Różnice zauwazysz na pewno nawet przy graniu przez amplituner.
Wiem doskonale o czym piszę bo sam taką droge przechodziłem. Zaczynałem podobnie jak ty a teraz mam zupełnie niezależny tor dla kina i pure stereo.

Nie okresliłeś pułapu cenowego dla wzmacniacza. Oczywiście wzmacniacz musi mieć wejście na końcówkę mocy (tzw. direct in) a takowe do najtańszych nie należą. Ja mógłbym polecić ci Denona 1500 AE (sam taki posiadam) - bardzo uniwersalny, dynamiczny, nie spotkałem raczej złych opini na jego temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny układ tzn amplituner AV i wzmacniacz stereo - przy wyborze wzmacniacza kierowałem sie tym by miał włączane/wyłączane wejście na końcówkę mocy po to by przy odsłuchach stereo omijać preamp w amplitunerze i słuchacz wyłącznie wzmaka

w moim zestawie wyglada to tak: DVD do odsłuchów stereo jest podłączone analogowo bezpośrednio do wejścia CD we wzmaku, do kina kablem HDMI do amplitunera, który z kolei podłączony jest poprzez wyjścia pre-out do wejścia Power Amp in we wzmacniaczu - brzmi skomplikowanie ale sprawdza się świetnie;
muzyczki słucham sobie z DVD i wzmaka, do kina załączam DVD, amp i wzmacniacz
różnica jest spora zwłaszcza na korzyść dynamiki, no i amplituner odciążony od kolumn przednich mniej się grzeje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale cenowym który podales chyba ciezko bedzie znaleźć wzmacniacz z wejsciem na koncowke mocy. Ale tak pomyslalem, ze mozesz uzyc dowolnego wzmaciacza i sygnal z pre-out amplitunera podlaczyc po prostu pod wejscie liniowe. Przy korzystaniu z kina bedziesz musial tylko ustawiac zawsze ten sam staly poziom glosnosci na wzmacniaczu (np potencjometr na godz 12). Glosnosc calego zestawu kina regulujesz normalnie na amlitunerze.
- Jezeli cos pokrecilem to prosze forumowiczow o korektę. -
W tej cenie wybor "zwyklego" wzmacniacza jest juz spory. Poczytaj fachową prasę (w szczególności oczywiście "Audio"), jest tam wiele ciekawych testów.

Co do dac - sam jestem na etapie takiego zakupu z przeznaczeniem do PC-audio. Z tych, które słyszałem to mógłbym polecić ci Beresford'a. Cena ok 1000 zł. Podłączasz DVD z dac'iem kablem cyfrowym (coaxialnym lub optycznym) w zależności od tego jakim wyjściem dysponuje twój odtwarzacz. Z dac'a z kolei wychodzisz tradycyjnym kablem analogowym i łączysz z amplitunerem lub wzmacniaczem.

Nie wiem jak teraz masz podłączony DVD do amli - jeżeli po analogu to spróbuj podłączyć go do amli cyfrowo (coaxial lub optical) dekodując sygnał w amplitunerze (ustaw w opcjach DVD sygnał beatstream). Z reguły układy dekodujace dźwięk w odtwarzaczu są marnej jakości, byc może te zastosowane w ampli okażą się lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielasty76 podłączenie do zwykłego wzmacniacza tak by wyglądało, tylko wtedy sygnał przechodzi przez preamp w amplitunerze a następnie preamp i końcówkę mocy w wzmacniaczu - pytanie czy to nie zdegraduje dźwięku i nie pochłonie zysku z używania wzmacniacza?
a może by tak poszukać jakiegoś NAD-a z drugiej ręki - maja wyjście z preampa podłączone do wejścia na końcówkę mocy za pomocą zworki, po wyjęciu zworki może robić za sam wzmacniacz mocy i odpada komplikacja z regulacją głośności w obu preampach - steruje się wszystkim z poziomu amplitunera
takie przemyślenia na gorąco

PS co do DAC-ów to sam jestem ciekaw opinii bo chciałbym jakiś do odtwarzacza sieciowego dokupić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Witam
podepnę się po Wasz wątek , bo nie chcę zakładać nowego podobnego tematu.
Od poewnego czasu myślę o dokupieniu wzmacniacza stereo i podłączenia go do zestawu KD. Po przeczytaniu kilku artykułów doszedłem do wniosku iż poprawi to jakość dźwięku w stereo, mam tylko wątpliwości jak to wszystko połączyć
Ale po kolei: posiadam:
amplituner pioneer vsx 528 ( posiada wyjście pre out)
odtwarzacz pioneer bdp 180 + do niego podłączony mam dysk z muzyką i koncertami - i jest to moje główne źródło odtwarzania
(muzyki chciałbym słuchać w stereo a koncerty w 5.1 )
klomuny fronty jbl lx 2004 + centralny, tył jakieś nijakie jamo
Moje pytanie brzmi jaki wzmacniacz no i jak to wszystko połączyć?
Wielu Forumowiczów sugeruje podłączanie źródła bezpośrednio do wzmaka ale jeśli tak zrobie to tracę 5,1
Czy mogę podłączyć bluray/cd jednocześnie do ampli przez hdmi i do wzmaka analogowo i jak to wszystko później przełączać - nawet pisząc to się gubię icon_razz.gif
Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam widzię to kilku fachowców wiec postanowiłem zapytać. Posiadam Ampl. Marantz SR6010 Blue-ray Marantz BD7004 i wmzacniacz Marantz 1090 z 1977 roku po renowacji działa pięknie. Do tego mam kolumny JBL Northridge 5.1. Pytanie moje jest takie Jak to wszystko połączyc w miarę logicznie i czy różnica Stereo bedzie odczówalna.

czy mam podlaczyc BD do ampl. i do wzmacniacza jednoczesnie urzywjąc HDMI i analogowego podłaczenia. wzmaciacz z ampl. podlaczyc MAIN IN- PRE OUT i teraz czy kolumny główne stereo podlłączyć do wzmacniacza czy zostawic je w ampl. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dzień dobry wszystkim,

Chcę wykorzystać amplituner jako źródło sygnału (odtwarza flac, DAB...) Czy można w tym celu podłączyć amplituner - AV Out (służące do podłączenia np. magnetowidu) do wejścia in wzmacniacza stereo? Czy to zadziała? Jeśli tak to jaka będzie tego jakość? Czy to ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2023 o 13:41, Jesionki napisał:

Czy to zadziała?

Jeżeli AV out faktycznie daje dźwięk to powinno.

 

Dnia 4.03.2023 o 13:41, Jesionki napisał:

Jeśli tak to jaka będzie tego jakość?

to zależy co to za sprzęt, jak dobry masz słuch, czy jesteś podatny na sugestie otoczenia oraz czy masz sprzęt pomiarowy by to zweryfikować :)

 

Dnia 4.03.2023 o 13:41, Jesionki napisał:

Czy to ma sens?

kwestia potrzeb. Skoro masz amplituner to po co to puszczać przez wzmacniacz jeszcze skoro masz już amplituner? Chociaż po opisie tego urządzenia mam prawo przypuszczać, że to jest jakiś dziwny amplituner :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...