Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum a w temacie audio dopiero sie ucze:)

Niestety moj tonsil 25/80/1 padł z cewka a nie chce go naprawiac bo cewki sam nie zmienie a naprawa kosztuje duzo:) a głosnik grał bardzo brzydko nie potrawił zejść nisko i tłuk brzydko to grało wzmaczniacz jest 8ohm 100wat mocy maxymalnej i chce zmienic głosnik napewno nie na tonsila czy stx dziekuje ale sie przejechałem i nie chce błedu zrobić drógi raz.
Ten głosnik zamierzam wprawic http://www.elektrik.pl/pyle/subwoofer/10/8...104-p-1244.html i moje pytanie co to oznacza ze ma 2 cewki moj wbudowany wzmaczniacz ma 8ohm i tego chyba bede sie trzymac bo jeśli dam 4ohm to spale prawda???
Producent podaje ze ma na od 2ohm do 8ohm czy to prawda i jak on zagra w pudle 48litrów zamkniete jego cena 239zl to bardzo duzo no ale co tonsila nie chce a alpharda nie chce a tylko te głosniki maja po 8ohm z tego co znalazlem na forach moje pytanie czy moge podłaczyć tego pyle nie spale tego wbudowanego wzmaczniacza? wiem ze nie wykorzystam całosci ale moze kiedys zmienie icon_smile.gif i nastepne pytanie to takie co moge zmienć w tym wbudowanym wzmaczniaczu zeby zwierzyć jego moc??? zamienić kondensatory z 4700uf na 10000uf zmienić transforamtor co jeszcze bo jestem w tych sprawdach laikiem i chciałem sie poradzić profesionalistów w tym fachu dlatego sie zarejestrowałem na tym forum.

Za odpowiedz bardzo dziekuje i witam wszyskich forumowiczów:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
wiem że może trochę odkopuje temat ale postaram się przynajmniej udzielić rzetelniej odpowiedzi, po 1 zacznijmy od tego że 1000w to juz niestety za dużo dla twojego wzmacniacza, nawet na mojej starej unitrze ws 430-s (niestety padła po zaniku prądu w sieci ;/) która ma ok 45w x2 pociągła 320w (2x 120w + 1x 80w) na jednym kanale, ale zaczęła się masakrycznie grzać i wolałem dalej nie ryzykować, po 2 poczytaj czy nie da się zmostkować 2 kanałów i wtedy możesz maksymalnie 400w 1 głosnik (prędzej suba, kumpel ma 30cm 400w audion bodajże jakiś i nieźle potrafi kopać) podłączyć ale to i tak nie wiadomo jaku ciebie to będzie grać i czy będzie się mocno grzał, a podwójna cewka to jest chyba że jedna okala drugą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...