Skocz do zawartości

samsung ht-z220 podłączenie do pc,tv i tunera sat


brunek38

Recommended Posts

Otóż mój problem wygląda tak że posiadam kino domowe samsung ht-z220 ( wejście spdif optical, wyjście audio/video ,hdmi).
Muszę to teraz jakoś złączyć z 4ma rzeczami. Otóż komputerem (płyta główna ASUS P5K (( wiem że są tam zwykłe wyjścia analogowe jak w każdej płycie ((6)) oraz wyjście spdif ale coaxial)), z tv panasonic TX-32LE8PA ( http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3856 ), tunerem satelitarnym cyfry plus PHILIPS DSX 6010 oraz xboxem 360.

Dodam jeszcze jak teraz podłączone mam te sprzęty (oczywiście podam dlaczego wolałbym mieć inaczej icon_biggrin.gif a jeśli się nie da no to trudno).
xbox > kino - po prostu kablem optical z xboxa do kina.
Tuner sat > kino - chinch chinch (wyjścia audio z kina do wejść tunera sat)
Pc > kino - przewód chinch - jack (chinche z kina , jack do wejścia (słuchawkowego) w PC.
TV nie mam podłączone w ogóle ale to tylko dlatego że nie mam kolejnego kabla hdmi a po za tym na tv oglądam tylko obraz z tunera ( jeśli chodzi o filmy itp. to odtwarzam z xboxa)

Otóż mój największy problem to połączenie PC z kinem. Nie podoba mi się za bardzo połączenie chinch jack bo jeśli dobrze rozumiem jest to jedynie dźwięk stereo a zależy mi na dźwięku 5.1 ( bo skoro takie kino posiadam to dlaczego by tego z niego nie wycisnąć).
Drugi problem to połączenie kina z tunerem sat. ale sądzę że tu chyba nic nie dałoby się zrobić ze względu na brak jakichś tam wejść w tunerze ( powinienem pewnie go zmienić na lepszy żeby uzyskać jakoś 5.1).
Problemu z xboxem nie mam dlatego że dźwięk jest 5.1 bo idzie przez optical icon_biggrin.gif (tak myślę ).

Wiem że ten problem może był już gdzieś poruszany ale forum przeszukiwałem , google wymęczyłem ale odpowiedzi na swoję pytania nie uzyskałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...