Skocz do zawartości

Amplituner - temperatura


Fear The Night

Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać. icon_smile.gif

Przechodząc do sedna sprawy. Parę dni temu kupiłem sobie wieżę, Denon D-M37. Wszystko bardzo fajnie, tyle, że zauważyłem, że amplituner dość mocno się rozgrzewa - po godzinie, dwóch słuchania jest już mocno ciepły, wręcz gorący (ale nie parzy). Grzeje się tak tylko prawa część, podczas gdy lewa pozostaje chłodna (tzn. też się nagrzewa, ale później i być może to od prawej strony). Czy to normalne, czy stanowi powód do niepokoju?

Jeszcze jedna sprawa, nie tak ważna, ale też wspomnę... Gałka volume przy kręceniu cichutko trzeszczy, zarówno przy włączonej jak i wyłączonej wieży. Jest jednak w 100% sprawna. Czy ta błahostka może mieć jakieś konsekwencje w przyszłości?

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nagrzewanie się urządzenia od strony radiatorów to proces całkiem normalny.Jedne modele grzeją sie bardziej a inne mniej.

Potencjometr nie powinien trzeszczeć .Uznałbym to za wadę do naprawy.Dżwięk słychać z głosników czy z samego potencjometru/



Z samego potencjometru. Słyszalne jest to też przy wieży wyłączonej, więc chyba jest to przypadłość mechaniczna... Takie ciche potrzaskiwanie.

EDIT
Zapomniałem jeszcze dodać propo tego potencjometru. Kiedy rozpakowałem wieżę, on był praktycznie unieruchomiony, musiałem go "rozruszać", tzn. po silniejszym przekręceniu zaczął się normalnie kręcić i działać. Tylko te odgłosy mnie niepokoją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...