Skocz do zawartości

Cały sprzęt grający


tasku

Recommended Posts

witam,
piszę tu bo widzę, że znacie się na rzeczy i proszę o pomoc. Mam taki problem: poszukuje dobrego sprzętu grającego i wpadłem od razu na pomysł, że połączy się go z kinem domowym, tzn takie 2w1 i:

Czy to wypali wgl, jak do kina mam ze 4 małe głośniczki i subwoofer? no i "panel kontrolny" lub jakkolwiek to się nazywa: nie chcę takiego kombajnu 10w1 tylko tak jak kiedyś miałem (nie wiem jak wam to wytłumaczyć) ale stoi sobie 5 szuflad i każda jest do czegoś innego (np 1 do cd, druga jakiś mixer mały itp). i czy to można to połączyć i czy wyjdzie mi dość głośno i doobra jakość? no i oczywiście radio musi być icon_razz.gif

nie mam pojęcia ile to może kosztować ale to inwestycja na lata więc 4-5 tysięcy się znajdzie.

raczej na allegro nie kupię, bo jeszcze kasy nie mam, więc jak możecie to piszcie modele poprostu, albo linki do ceneo itp icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie np. na kategorie WIEŻE na Allegro
http://www.allegro.pl/332_wieze.html
tam będziesz miał trochę propozycji. Przejrzyj je, zastanów się jakie komponenty (segmenty) będą Ci potrzebne...

Poniżej masz przykładowy link do rozbudowanej wieży SONY
http://www.allegro.pl/item987797116_wieza_sony.html

Jeżeli chcesz mieć amplituner (czyli wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym) kina domowego, to do niego pewnie będziesz chciał mieć odtwarzacz DVD, odtarzacz CD i co jeszcze? Magnetofon kasetowy, może jeszcze gramofon?
Mikserów i equaliserów się raczej nie używa...

Co do kolumn - -jeżeli kino domowego to zazwyczaj 5 kolumn plus subwoofer, ale niektórzy poprzestają tylko na 2 frontowych.
Przy słuchaniu muzyki 2 kolumny frontowe Ci wystarczą. icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Nowe decki kasetowe albo się już nie pojawiają w sklepach, albo kosztują sporo za podstawowy model. A na Allegro kupisz juz coś niezłego za 10-20% ceny (czyli od 100zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decki kasetowe czyli te szufladki jak ja to nazwałem? icon_biggrin.gif to znaczy, że jest coś lepszego icon_biggrin.gif

amplituner to oczywiście, odtwarzacz DVD mam jakiś Pioneera, dobry ale niestety kupiony tuż przed tym jak wszedł blue-ray więc go nie posiada :/ gramofonu nie potrzebuję, na kasety to gdzieś się nawet by znalazło ale nie używam.

skoro już się nie używa mixerów to znaczy, że amplitunery już dają dobry dźwięk, tak?

czy dobrze rozumiem w takim razie, że:
potrzebuję tylko amplituner i głośniki? icon_biggrin.gif

mam malutki pokoik z tv, więc myślę nad takim rozwiązaniem: soobwaver, 2 kolumny i 3 takie malutkie głośniczki lub 5 malutkich po prostu zamiast kolumn.
i teraz jakiej firmy? pioneer by mi pasował "do kompletu" jakiś amplituner co polecasz? a jak z głośnikami? w kompie mam gigaworksy t40, i zauważyłem że pioneer ma zestaw z tego samego tworzywa (takie żółte http://www.pioneer.pl/pl/products/42/99/16...0A-W/specs.html ) a to jest dobra jakoś przynajmniej na kompie z połączeniem wz x-fi icon_biggrin.gif

oczywiście to przykład nie trzymam się kurczowo pioneera, szczególnie przy głośnikach icon_biggrin.gif


edit:

byłem dziś w saturnie i mi panowie polecili taki zestaw (tzn ten z kilku polecanych najbardziej mi odpowiada) harman kardon av-r255/dv/supreme (bez odtwarzacza dvd, bo mam wyniosłoby mnie w saturnie, są w nim 2 kolumny, 2 boczne i 1 centralny ok 3800 (soobwaver już wliczony 600zł jakoś) a kolmny to są: supreme 800/100/c250 (dobrze, że zdjęcie całego opisu zrobione icon_biggrin.gif) i so zestawu SUB 210A w necie za 4200 chyba by było więc nie jest taniej niż w saturnie dziwne wgl icon_biggrin.gif firma magnat więc chyba nieźle, powiedziano mi że to są najtańsze przystosowane do dźwięku z blue raya głośniki. opłaca się?


pozdrawiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki z kompa z z zestawem Pioneer łączy tylko kolor membrany .Nie sądzę aby to był ten sam materiał.Myślę że najlepiej abyś zestaw wybrał sam .Ma on cieszyć nie tylko ucho ale i oko.Kolumny mogą być tylko dobre lub złe .Nie ma takich specjalnie przystosowanych do Blue Ray czy np do SACD to tylko chwyty marketingowe.Generalnie Magnat robi bardzo dobre kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Magnata są niezłe, ale akurat seria Supreme daje dosć specyficzny dźwięk, jest dużo wyższego basu, niektórym to nie musi się podobać. Tak jak napisał audionet musisz sam posłuchać i wybrać. Napisz czego ostatecznie szukasz i w jakim budżecie. Z tego co zrozumiałem to ma być:
-amplituner,
-zestaw kolumn kina domowego 5.1.
Całosć za jakies 4-5k zł. Tak???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. kino domowe 5.1 ale takie porządne, jak będą jakieś wyjątkowe to dam 5000. Jeśli chodzi o wygląd to czarne a najlepiej dębowe, ciemne bo mi podpasują wtedy do mebli ale takich jeszcze nie widziałem.

gdzie można tego posłuchać? (Jestem z wrocławia)

a jeśli bym się zdecydował na cały zestaw kolumn serii magnat monitor supreme, lecz z wyższej półki tzn 2000, 200, 250c i sub 301a, to czy amplituner hk avr255 jest dobry, tzn czy np nie jest za słaby?

pozdrawiam

Edytowano przez RoRo
Używaj funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast dodawania kolejnych postów jeden pod drugim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_biggrin.gif czyli mówicie, że to dobry zestawik? w sumie to się muszę zastanowić czy opłaca mi sie dokładać 1500zł do tych "lepszych"

a może jakiś inny macie do zaproponowania, bo już ktoś się przymierzał coś powiedzieć, ale nie wbija już tydzień??

a jaki sub do zestawu: magnat quantum 605, magnat monitor supreme 200, centralny 250 i do tego avr 255?
a może jednak coś podpowiecie, jakaś inna firma czy coś Edytowano przez RoRo
Używaj funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast dodawania kolejnych postów jeden pod drugim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
mała zmiana: magnat quantum 605 (lub 607, ale to się zastanowię), magnat betasub 30a (podobno fajny ), hk avr255 zostaje no i na monitorkach chyba zaoszczędzę i kupię magnaty supreme 100, a centralny podobno powinien być z tej samej serii co kolumny, ale quantum 613 kosztuje 700zł więc nie wiem czy nie wziąć quantum 53 z serii niżej.


jak wasze opinie? wgl to forum żyje jeszcze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz popatrzeć na aukcje dystrybutora Magnata - firma jest w Wesołej pod Warszawą. Często mają sprzęt powystawowy w rozsądnej cenie, a dostajesz pełną gwarancję. Link do tego sprzedawcy - Elco-Exim1
http://allegro.pl/show_user.php?uid=5515356

Co do centralnego to faktycznie warto kupić z tej samej serii co fronty...

Poza tym - są inne firmy, np. niezły model Yamaha RX-V765 (cena około 2 tysiące zł)
http://allegro.pl/item1013217930_yamaha_rx...a_rx_v_765.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie sprawdziłbym ten sklep, ale jestem z Wrocławia icon_sad.gif

zaciekawił mnie ten amplituner yamachy rx-v765 hmm muszę poczytać. Narazie widzę, że ma o wiele więcej mocy, ale to do moich potrzeb i avr255 by starczyło. Teraz pytanie co wziąć...

a na innym forum ktoś mi powiedział, żebym nie mieszał z tymi głośnikami i kupił pełny zestaw 5.1, polecając Tonsil sieste, Szczerze mówiąc średnio mnie przekonał icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sens kupowania ampli KD i zestawu 5.1 widzę jedynie dla oglądaczy filmów, dla których śmigłowiec musi latać nad głową, a granaty wybuchać pod fotelem icon_wink.gif ( chcących czasem posłuchać muzy).
Jeśli przewaga muzy, a filmy bez fanatyzmu odnośnie efektów to polecałbym zestaw 2.0 -> wzmacniacz, tuner radiowy, DVD, CD, dwie porządne kolumny.
To tak, żeby temat urozmaicić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...