Skocz do zawartości

pomoc dla początkującego


maynard

Recommended Posts

Witam wszystkich raz jeszcze.
Dziekuje za podpowiedzi, bardzo mnie ukierunkowaliscie. Postanowilem odchudzic swoj portfel dla zestawu stereo, pozniej w miare mozliwosci KD. Zestaw CA zagral zbyt jazgotliwie, a jesli dac mu spokojniejsze kolumny, to scena znika. Malo zadowalajaco bylo rowniez z H/K (w tym przypadku odsluch u kolegi na KEFach IQ7). Spodobalo mi sie brzmienie Paradigmow Studio60 z elektronika Primare (wzm. zintegr. I21 i CD player CD21), bede jednak chcial poprosic pana w salonie o odsluch ze wzmacniaczem I30. Bede mial rowniez mozliwosc posluchania elektroniki Primare oraz Analogue Audio z Vienna Acoustics Mozart Grand, ProAcami Studio 130 i 140 oraz B&W DM704. Zapewne najlepiej byloby moc posluchac kazdej elektroniki z kazdymi glosnikami, ale w moim przypadku nie jest to mozliwe. Wolf, dziekuje za rozpiske planu dzialania icon_smile.gif Powoli zaczynam "slyszec", nie spiesze sie. Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postanowilem odchudzic swoj portfel dla zestawu stereo, pozniej w miare mozliwosci KD.


To akurat będzie trudne. Pozostaniesz już przy stereo. Budowa systemu mch jest dużo trudniejsza i na obecną chwilę po prostu nie masz punktu odniesienia. A dlaczego? Bo w sklepach nie ma dobrze ustawionych systemów mch. Dlatego zawsze i niedodmiennie stereo w sklepie miażdży po prostu mch. A w rzeczywistości jak jest? Jak dobrze dobierzesz klocki KD/mch to są one równorzędnymi partnerami zestawów stereofonicznych. Przynajmniej tak było w moich porównaniach. Ale o tym chyba już czytałeś na Superaudio (odsłuchy w LinnPolska i ElcoExim).
Cytat

zaczynam "slyszec", nie spiesze sie


I o to właśnie chodzi. Nie sugeruj się niczym. Nawet tym co napisałem powyżej icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wolf, wlasciwie to przeczytalem caly temat dotyczacy wzmacniaczy wielokanalowych na Superaudio. I wiesz co? Czytajac Twoja recenzje dotyczaca Rotela mialem wrazenie, jakbym czytal opis mojego snu o wymarzonym audio icon_smile.gif Naprawde. I co dziwiniejsze, to ze sluchajac zestawu ze Primare I21 i Paradigmami Studio 60 nie mialem takich wrazen odsluchowych, mimo ze sala byla dobrze przygotowana. Wnioski nasuwaja sie same...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf, co Ty tam nastawiales? icon_smile.gif Bo po diodach jeszcze nie rozrozniam icon_razz.gif
NAIMA widze, ja takze mialem okazje posluchac tej elektroniki. Tzn. podstawowy zestaw (NAIT5i+ CD5i), ale za to z Usherami CP-6371. Takze wysoka podobnoz polka ale wrazenia odsluchowe zblizone do tych z Primare i Paradigmami...
Niestety nie mam gdzie tego Rotela odsluchac icon_sad.gif Ale za to na horyzoncie Arcam i Audiolab. wiem, ze drobna roznica cenowa, ale chyba jestem na nia przygotowany. Czy moze byc lepiej? Z kolumn pan zapowiedzial "cos z KEFa, Focala, Triangla i inne", niestety szczegoly poznam dopiero w poniedzialek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolf, co Ty tam nastawiales? icon_smile.gif


DVD ONKYO Integra DVSP800. Rotel RMB1075. Wzmacniacz Denon1500. Naim 5-teczka i 3-jka. CD i wzmacniacz.
Cytat

Tzn. podstawowy zestaw (NAIT5i+ CD5i)


Ten CD zagrał wg dopsyć zgodnej opini gorzej niż DVD icon_eek.gif dopiero 3-jka spowodowała że pojedynek był wyrównany. Większość wolała Naima 3 ale uzasadniała to nie jakością dźwięku tylko preferencjami słuchowymi (!) icon_eek.gif icon_eek.gif
Tak więc moje DVD jest zaj....tym odtwarzaczem CD icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Rotel był równorzędnym kolegą dla DENONA jak i NAIMA. Jedyne co to Paradigmy STUDIO dyskretnie się wycofały. Haberthy są świetne i dlatego odradzam ich słuchanie. Zachorujesz icon_wink.gif. Ja już zaczynam odkładać kasę na 5 sztuk.

A generalnie zapomnij o tym co piszą w gazetach. Naprawdę.

Cytat

ale za to z Usherami CP-6371.

Chciałbym ich kiedyś posłuchać, chce kupić 5 dobrych monitorów, jak mi się to uda to wówczas będzie NIRWANA icon_biggrin.gif
Cytat

Niestety nie mam gdzie tego Rotela odsluchac icon_sad.gif

Dzwoniłeś do TopHiFi?
Cytat

Ale za to na horyzoncie Arcam i Audiolab (...)KEFa, Focala, Triangla i inne"


Datę zakupu sobie wyznaczyłeś? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta 3ka Naima to juz wysoka jest cena, tylko ten podstawowy zestaw jest tak "tani"- ok. 5000pln za sztuke.
Wolf, czy Twoja integra jest jeszcze w sprzedazy? Nie moge znalezc jej nigdzie na necie.
Mam juz salon, gdzie bede mogl posluchac Rotela. Czy jednak, jesli dojdzie do "spotkania" z Arcamem i Audiolabem, bede chcial wciaz jechac do Rotela? icon_wink.gif Ponadto bardziej przemawia do mnie opcja 7miu kanalow, bo taki chcialbym w przyszlosci system zbudowac.
Cytat

Datę zakupu sobie wyznaczyłeś?


W rzeczy samej Wolf, nie moge juz doczekac sie tego odsluchu icon_smile.gif Alez mi sie bedzie dluzyc ta niedziela...
Hmm, biore spiwor, namiot i jade pod salon icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolf, czy Twoja integra jest jeszcze w sprzedazy?


Obawiam się że już nie icon_sad.gif

Cytat

Ponadto bardziej przemawia do mnie opcja 7miu kanalow


Spokojnie, spokojnie icon_wink.gif Kupując przyzwoity amplituner masz naprawdę niezły preamp. Czyli masz 7.1 wyjść icon_smile.gif SPokojnie dokupujesz sobie końcówkę 2.0 lub 5.0 Jeżeli jest dobrze już nie kombinujesz. Jeżeli chcesz jeszcze dokupujesz kolejną końcówkę. Dźwięk będzie dużo lepszy niż z super wypasionego amplitunera, a zachowasz sobie komfort kontroli rozbudowy systemu.

Cytat

W rzeczy samej Wolf, nie moge juz doczekac sie tego odsluchu icon_smile.gif Alez mi sie bedzie dluzyc ta niedziela...


hihi a jak już w końcu kupisz to nagle się przekonasz że zupełnie nie znałeś swoich płyt z muzyką icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hihi a jak już w końcu kupisz to nagle się przekonasz że zupełnie nie znałeś swoich płyt z muzyką


Bylo dokladnie tak, jak napisales Wolf icon_smile.gif
Dzis mialem okazje posluchac elektroniki Arcama (narazie stereo i tylko budzetowego) z Focalami Profile 918, KEFami IQ9 i Trianglami Celius ESW. Choc elektronika nie wysokich lotow, to jednak na Trianglach wzlecialem wysoko z nowa plyta Dream Theater "Systematic Chaos" icon_smile.gif I choc znam ja juz bardzo dobrze, to dopiero teraz do mnie dotarlo, co Mike Portnoy wyprawia ze swoimi bebnami icon_biggrin.gif Calosc zabrzmiala wysmienicie i tak jak piszesz Wolf- na nowo icon_smile.gif Kolumny schodzily bardzo nisko, bas przy tym bardzo szybki, lekko wycofany srodek i duzo gory (ale nie za duzo), troszke za malo sceny. Bylo bardzo dobrze a moze byc lepiej (z lepsza elektronika). Focale i KEFy nie zagraly tak "soczyscie" i przede wszystkim dynamicznie, choc do jazzu polecam jak najbardziej. W nadchodzacej przyszlosci napewno Triangle z elektronika Primare (rowniez jakies nowo wchodzace modele Triangla, najtansza wersja oscyluje wokol 12tys) oraz wyzsza polka Arcama (choc ten podstawowy wzmacniacz i CD player moim zdaniem zagraly lepiej niz wczesniej przeze mnie wymienione Primare czy NAIM) no i amplituner Arcama. Niestety dzis nie zdazylem odsluchac nic z Audiolaba, wiec to tez na pozniej.
Na koniec pan dal mi posluchac koncertu na 3 gitary akustyczne na jednym z tanszych modeli gramofonow Pro-ject. Nie chcialem wyjsc z salonu:)
Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na koniec pan dal mi posluchac koncertu na 3 gitary akustyczne


Czyżby "Night in the San Francisko" icon_wink.gif Hihi uważaj trafiłeś na dobrego sprzedawcę, tak więc na wszelki wypadek Ci przypomnę icon_wink.gif
Nie kupuj tego co Ci się spodoba przy pierwszym odsłuchu
Wyznacz sobie datę zakupu i ani wcześniej ani później tylko dokładnie w tym dniu kupuj icon_wink.gif

No WITAJ W KLUBIE POKRĘCONYCH icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta plyta Wolf icon_smile.gif Niezle chlopaki na tych gitarach pocinaja, a dzwiek jakis taki "pelny" i kazde pociagniecie struny wybrzmiewajace do konca. Choc nie mialem porownania to i tak od razu przypadlo mi to do gustu.
Nie spiesze sie i nie podejmuje decyzji na pierwszym odsluchu. To bardzo dobra rada Wolf, dziekuje. Postaram sie odsluchac tyle sprzetu, ile to tylko mozliwe w mojej okolicy. Nie tylko po to, by wybrac jak najlepiej, ale takze by nauczyc sie "sluchac" icon_wink.gif Tak sie do tej mojej audio- krucjaty zapalilem, ze o Bozym swiecie omalze zapomnialem icon_smile.gif Ale to mile jest, milo jest byc pokreconym icon_wink.gif Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...