Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do podanego rozkładu


zoltek

Recommended Posts

Załączam rozkład pomieszczenia, bo tak chyba najszybciej icon_smile.gif Jak widać niezbyt wdzięczny ale co radzić. Na sprzęt mam około 5k i celuje raczej w używany a z wyższej półki. Zastanawiam się nad trzema zestawami:
Nad C545BEE + C326 BEE
Marantz CD6003 + PM6003
Harman Kardon HD980 + HK980
Ale jakie głośniki do nich? Interesuje mnie tylko aby dźwięk był oderwany od kolumn, by było słyszalne stereo, by dźwięk był przestrzenny. Słucham muzyki w stylu katie melua, amy macdonald, jarre, vangelis, oldfield, kitaro, ale też u2, the cure, pearl jam. Dajcie chociaż jakieś wstępne typy bo jest tego tyle, że samo szukanie zajęło by mi lata icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wstępnych doświadczeń (2 miesiące grania) wynika, że:
1) cokolwiek kupisz będziesz chciał kolumny rozstawić nieco szerzej (lepsze stereo)
2) odsuniesz sofę od ściany - chociażby pół metra/metr żeby zniwelować buczący bas
3) skierujesz kolumny bardziej do środka

Jeśli zaś chodzi o sprzęt - słucham podobnej muzyki, trochę więcej bluesa i acoustic, a moim optymalnym zestawem jest Cambridge Audio 740 i Heco Celan 501XT (które do mojego pokoju są nieco za małe, bo mam 30mkw salon) i gra to pięknie - trochę mniej basu (ale za to kontrolowany) i zrównoważona góra. Nie wiem jak by to zagrało w 15 mkw. Warte sprawdzenia, ale niech się wypowiadają mądrzejsi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te klocki Marantz-a wydasz jakieś 3500 zł więc na kolumny zostanie jakiś 1500 aby nie przekroczyć Twojego budżetu.

moim typem kolumn paujących do Marantz-a i prezentujących dźwięk zbliżony do Twoich wymagań są Kef-y:

http://allegro.pl/item983761284_kef_c7_kef...dostawa0zl.html
http://allegro.pl/item962424213_kef_iq50_rybnik.html

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kef pozostaje w kręgu moich zainteresowań. Kolumny w przedziale 2k-3k. Jak pisałem interesuje mnie sprzęt używany a czasami udaje się za połowę ceny kupić zwłaszcza jak ktoś jest ze swojego zakupu niezadowolony bądź ma na oku coś dużo lepszego od swojego sprzętu. C7 to jednak za niska półka. I nie chcę podstawkowców. Mam Magnaty Vintage 310 (nie na podstawkach) i nie chcę dodatkowo szukać podstawek (żona, wiecie). MA RS6 to nie będzie coś za dużego do takiego pokoju? Nie chcę przesadzić no i głośno muzyki słuchać też nie słucham (sąsiedzi icon_smile.gif )
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy nie za duże będą "szóstki"...
Zazwyczaj pada odpowiedź, że mogą się "dusić" na takim metrażu - wychodzi chyba ok. 15m^2.

Z drugiej strony znam pare osób z mocnymi wzmacniaczami, które spokojnie radzą sobie z dużymi kolumnami na takiej, a nawet mniejszej powierzchni i jest OK.
Więc może kwestia odpowiednich możłiwości wzmaków, które potrafia trzymać kolumny "za pysk"...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...