Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc przy wyborze amplitunera do 1200zl


stasimon

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem wymienić mój stary amplituner Techniksa na nowszy, posiadający wbudowane dekodery DD/DTS + wejścia HDMI. No i mam z tym problem ponieważ kolumny które posiadam - JAMO 406 mają następujące parametry:

Frontowe:

Impedancja: 6 Ohm
Moc ciągła (RMS): 80 W
Moc szczytowa (muzyczna): 120 W

Tylne:

Impedancja: 6 Ohm
Moc ciągła (RMS): 60 W
Moc szczytowa (muzyczna): 100 W

Centralny:

Impedancja: 6 Ohm
Moc ciągła (RMS): 60 W
Moc szczytowa (muzyczna): 100 W

Do tego Subwoofer Jamo Sub200.

Nie znam się na sprzęcie ale słyszałem, że bardzo ważne jest aby kolumny i amplituner miały taką samą impedancję i zbliżoną moc. Szukałem na allegro amplitunerów (interesują mnie tylko nowe) ale nie mam pojęcia który będzie pasował pod te kolumny co mam. Nie mam zamiary inwestować w nowe kolumny, zależy mi tylko na takim amplitunerze który nie spali głośników. W 80% sprzęt służy tylko do oglądania filmów a w 20% do grania.

Znalazłem pare modeli Yamahy, np. RX-V465, HTR-6130 ale nie wiem czy będą bezproblemowo współpracować z tymi kolumnami. Oczywiście mogą być inne firmy! Potrzebuję minimum 2 wejścia Hdmi i 1 optyczne audio + oczywiście dekodery DD/DTS.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

pzd.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili praktycznie każdy amplituner kina domowego jest przystosowany do współpracy z kolumnami 6cio omowymi.
W zestawach z kolumnami Jamo często są łączone amlitunery Onkyo, Pioneer, Yamaha - ale modele innych firm również bez problemu dadzą sobie radę.
Pierwszy z brzegu przykład - ONKYO SR-507
http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/507705#from34711
Kolejna sprawa - moc podawana dla tego amplitunera 7x130W to duża przesada, bo może w grze stereo z 2 kolumnami bedzie zbliżona, ale już przy obciążeniu 5 kolumnami w trybie kina domowego będzie to najwyżej połowa (a pewnie nawet trochę mniej).

Więc przy normalnym użytkowaniu nie ma się co przejmować zbyt dużą mocą podawaną w opisie sprzętu - nie powinieneś grać na maksimum mocy i tyle (wtedy pojawiają się maksymalne zniekształcenia).

Jeżeli chodzi o wymagania odnośnie złącz i dekoderów również jest sporo amplitunerów kina domowego spełniających Twoje wymagania.

Pozdrawiam
PS. No i warto spojrzeć na weekendowe promocje w dużych sieciach (chocby Saturn w ten weekend- niby RTV i AGD bez VATu), zdarzają się ciekawe cenowo propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...