Skocz do zawartości

Impedancja


Tadżitsu

Recommended Posts

Witam!!!
Zwracam się do was z prośbą o wyjaśnienie mi czy Hk3490 można bezpiecznie podłączyć z kolumnami o impedancji 4 0hms np. Monitor Audio RS6 biorąc pod uwagę informację producenta umieszczone na tylnej ściance Amplitunera że współpracuje z kolumnami o impedancji 8 Ohms? Znajac praktykę wielu producentów kolumn którzy piszą o impedancji że wynosi 8Ohms kiedy w praktyce jest to zwykłe 4 Ohms nasuwa mi się pytanie o sens używania Hk który nie powinien z punktu widzenia producenta być podłączony z takimi kolumnami, takie podejście bardzo ogranicza bobór kolumn można wręcz powiedzieć że przekraśla używanie wielu dobrych produktów choćby Monitor Audio czy Paradigm... Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego problemu w ramach waszej fachowej wiedzy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy był poruszany temat współpracy wzmacniaczy/amplitunerów z kolumnami o mniejszej impedancji...
Więc w skrócie – przy normalnym graniu nie powinno być problemów. Harman ma w swoich produktach spore zapasy mocy i bez problemu da sobie radę z kolumnami 4ro omowymi.
W każdym razie ja i wielu znajomych od wielu lat nie mieliśmy żadnych problemów z niedopasowaniem impedancji.

Warto też poczytać na naszych stronach AUDIO w FAQ, jest tam taki temat
Czy większość amplitunerów rzeczywiście nie jest zdolna do współpracy z 4-omowymi zespołami głośnikowymi?
http://audio.com.pl/faq/audio-wspolpraca-z...e-wzmacniaczami

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wynika że ten amplituner może obsłużyć kolumny o impedancji 4 ohm. Co prawda na tylnej ściance nie ma takiej adnotacji (tylko 8 ohm) ale opis poniżej wycięty jest z oryginalnej instrukcji obsługi.

Harman Kardon? HK 3490 Stereo Receiver
Audio Section
? 120 Watts x 2, both channels driven at full power at 8 ohms,
20Hz ? 20kHz, <0.07% THD; 240 watts total
? 150 Watts x 2, both channels driven at full power at 4 ohms,
20Hz ? 20kHz, <0.2% THD; 300 watts total
? High-current capability, ultrawide-bandwidth amplifier design with
low negative feedback
? All-discrete amplifier circuitry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W woli wyjasnienia posiadam tenAmplituner i mam do niego instrukcje zarówno polska jak i ksiazeczke zawierajacainstrukcje angielska, francuska, wloska, dunska i w jeszcze kilku jezykachale w zadnej nie wspomnali o 4 Ohm stad moje pytanie na forum. kolega podal mi link do instrukcja amerykanskiej wersji Hk i tamrzeczywiscie pisza o 4 Ohm wyraznie wiec dlaczego europejczykow maja za "glupkow" i wprowadzaja w blad to nie wiem... Reasumujac jesli na tylnej scance pisze 8ohm a w instrukcji jast mowa o 4ohm Hk obsluzy moje kolumny? Moje zdziwienie jest podyktowane tym iz mialem kolka zarowno wzmacniaczy jak i amplitunerow Yamahy Pioneera Technica Onkyo i za kazdym razem producent pisal od 4-8 Ohm a tu jakas dziwna sytuacja z ta impedancja... Pozdrawiam.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!!!
Mam kolejne pytanie odnośnie impedancji:)
mam mozliwosc zamiany RS6 na Paradigm Monitor 9V5 tylko te kolumny maja 3omowe minimum i tu pojawia sie problem czy HK3490 wytrzyma takie obciążenie? Dużo sie czyta na temat tego Harmana ze nie jest solidnym wzmaciaczemitd. wiec sie troche obawiam...

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...