Skocz do zawartości

Nie slychac numarka tt-500


Recommended Posts

Witam,
wlasnie odebralem swoj pierwszy gramofon numark tt500. Podlaczylem go pod swoj stary mixer 4 kanalowy better dj-5c (wiem o nim tylko tyle, ze jest bez wzmocnienia phantom) i nie slysze muzyki z gramofonu w glosnikach. Nie mam zadnego wzmacniacza, ani przedwzmacniacza. Pod mixer mam podlaczona wieze aiwa.
Mozecie z tego co napisalem wywnioskowac dlaczego nie slysze muzyki? To wina tego, ze nie mam preampa, czy moze cos z gramofonem jest nie tak jak byc powinno?
Gramofon sladalem wedlug instrukcji wraz z uzyciem zdrowego rozsadku, takze jest zlozony dobrze. Drazni mnie troche wygieta w lewo igla. Efektem tego wygiecia moze byc brak jakiegokolwiek dzwieku w glosnikach?

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo:
gramofon wymaga wzmacniacza ze specjalnym wejściem gramofonowym,
a jeśli nie ma takiego wejścia to musi być dodatkowo między gramofonem a wzmacniaczem jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy.
Najlepiej kup coś porządniejszego (firmowy, może być używany..) np. ProJect, Nad czy CA

bo najtańsze modele firm Vivanco, Monacor za 40-60zł są raczej kiepskie...
http://www.allegro.pl/item995642812_przedw...nio_zobacz.html

Igła w gramofonie powinna być mniej więcej prostopadle do powierzchni płyty.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jeśli nie ma takiego wejścia to musi być dodatkowo między gramofonem a wzmacniaczem jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy.


Dzieki za odpowiedz.
Piszac "między gramofonem a wzmacniaczem" masz na mysli "między gramofonem a mixerem"? Pytam, zeby nie bylo niedomowien.


Cytat

Najlepiej kup coś porządniejszego (firmowy, może być używany..) np. ProJect, Nad czy CA
bo najtańsze modele firm Vivanco, Monacor za 40-60zł są raczej kiepskie...
http://www.allegro.pl/item995642812_przedw...nio_zobacz.html


Kiepskie, czyli? Gorsza jakosc dzwieku w glosnikach?

Kumpel zaproponowal mi, ze zrobi mi samemu taki przedwzmacniacz ze schematow z netu. Jezeli zrobi cos zle to moze to miec jakies nieciekawe konsekwencje dla gramofonu?

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...