Skocz do zawartości

Zestaw kina do 18 tys zł


sochanus

Recommended Posts

Witam

Chciałbym nabyć zestaw 5.1 do salonu 22 m ale otwartego ona kuchnie w przedpokój (razem 10 m)



Budżet to 18 tys zł.
Kolumny surround nie mogą być głębsze niż 15 cm
Przydałoby się kilka wejść HDMI (PC, UPC, BD, Kamera, ...)
Wszystkie nowe dekodery HD

Pytanie jest takie:

Czy wybrać jeden z flagowych modeli Ampli + kolumny 5.1
Czy tańszy Amplil + wzmacniacz stereo (nie wiem jak to połączyć) + kolumny 5.1

blue ray narazie odpuszczę albo kupie LG BD 390 ale nie wliczajmy tego w budżet.

Kolumny planowałem
Monitor Audio 2xRX6 RXFX RXLCR RXW12
Lub
Monitor Audio 2xGS20 GSLCR RXFX RXW12

Piszcie jakie macie rady.

Zestaw będzie służył głównie do filmów i czasem muzy (pop, R&B czasem Ballady Rockowe) stosunek będzie 60/50 dla filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o pre + amp dobre rozwiązanie w kinie i muzyce, raczej wiele serii referencyjnych - można na rynku dostać, ktre calkiem nie dawno dajmy na to cenowo przeplatały sie np> 10tys + 10tys, teraz możesz szukać w "używkach" i zdobyć np za 10 calość, po kunie elektroniki zacząć myśleć o doborze nagłośnienie, stolika, kabli itp itd - defakto te "dodatki" to spora suma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jestes pewien an 100% ze chcesz MA RX ? Moim skromnym zdaniem np AE Aelite zagraja znacznie lepiej jako zestaw 5.1 icon_smile.gif - dio tego cene maja dobra ...

Co do amplitunera to rzeczywiscie najlepiej polaczyc wzmacniacz z amplitunerem poprzez PREOUT oczywiscie. Nie stracisz nic na jakosci - mozesz jedynie zyskac zarowno w kinie jak i przedewszystkim muzyce ... Swietnie wypada zestawienie Blue Ray Cambridge Audio Azur 650BD do tego amplituner 640R rowniez tej firmy i na to wszystko jakis dobry wzmacniacz (ok. 5 tys). Za wszystko zaplacisz tyle co za Arcama 500 a jakosc bedzie lepsza icon_smile.gif

W razie czego zostawilem priva...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma ciut tańszy zestaw ale jestem z niego zadowolony na podobnej powierzchni (jest w stanie pobudzić do tańca przy słuchaniu muzyki nawet sąsiadów z góry) a jest to zestaw amplituner pioneer LX - 72 kolumny elack seri fs sub yamaha mam dvd (jak kupowałem to jeszcze bluray nie było za bardzo popularne) DVR-560H. Dźwięk z filmów i muzyki jest całkiem przyzwoity, ten zestaw mogę polecić z czystym sumieniem. Jak będą jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z audio jest znikome, dzis ide odsluchac Arcama 600 z roznymi kolumnami monitor audio

Budrzet mi sie powiekszyl do 21 tysi
wiec sklaniam sie teraz ku Monitor Audio gs20 na fronty zamiast rx6

Pozstanowilem jednak ze narazie pozostac tylko przy amplitunerze a Arcam zbiera same pochlebne recenzje i cene udalo mi sie wynegocjowac bardzo dobra.

prose jeszcze o propozycje jakie kolumny moglbym ewentualnie wyprobować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to testuj testuj icon_biggrin.gif i napisz co nieco jak co wypadło bo sam mam identiko problem.. Arcam ponoć jest wybitny lx82 "świetny" za ampli mamy juz 10 tys.. ja ostatnio dostałem propozycje zestawu 7.2 JBL 6satelitek/efektowych+centralny+2xsub zamknięty, szczerze mówiąc nie wiem jak to sie ma bo nie testowałem jeszcze z obaw na male satelitki wątpliwości co do ich mocy ale "podobno" full potencjał w kinie co do muzyki to wiadomo inaczej trzeba by kombinować i zresztą też nie widze miejsca na środkowy głośnik lewy bo masz "przejściówke" to tylko jedna z propozycji nad którą można pomyśleć.. napisałeś, że masz już dvd więc za taki budżet to może chorusy jak te na zdjęciu :>

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...%20V&ref=20

podejrzewam że nieźle by nap.. icon_smile.gif) zostaje Ci 6 tys na ampli czyli np lx72 za niecale 6 tys

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...!&ref=2

albo doplata tysiąc i masz lx82 ale jeszcze kwesta kabli wiec nie wiem

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorusy jak najbardziej ok , ale ......Nie wiem czy 836 . Mogą być troszkę za duże. Proponowałbym 826 na fronty , z subem w zupełności wystarczą. A elektronika : posłuchałbym CA 650R, Marantza SR6004. Do tego jakaś końcówka mocy albo integra pod fronty . I na kompakcik styknie icon_smile.gif
Pozdrawiam,
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solar300 chlopie tylko nie mow ze ostatecznei wybrales JBL !! icon_smile.gif Moj boszzze ... to nie jest zadna rewelacyjna propozycja , nie ta firma. Twoj budzet spokojnie pozwala na MA, AE albo Dali ... ktos musi byc niezyczliwy ze poleca Tobie JBLE heh icon_smile.gif Era tej firmy przeminely - na cale szczescie ....

Sochanus - co do amplitunerow to ARCAM 600 jest ZNACZNIE lepszy od Pioneera LX82. TO jest zasadnicza roznica. Jezeli mozesz sobie pozwolic odpusc tego Pionka bo to nei ma najmniejszego sensu.

Nie mniej musze jednak przyznac racje mkk ... nawet rewelacyjny Arcam nie zagra jak CA640R polaczony preoutem z jakims bardzo dobrym wzmacniaczem (w zasadzie wzmacniacz moglby kosztowac 7,5 tys aby zmiescic sie w 10tys z amplitunerem). Przy takim budzecie mozna niezle kombinowac i dobrac cos na prawde konkretnego icon_smile.gif

Z glosnikow jezeli zastanawiasz sie na MA GS to juz konkretny wybor (nie mniej we wrzesniu ma byc lifting serii i podobno dostana wstege a to juz podniesie jakosc prawdopodobnie o kolejny poziom icon_smile.gif ) jak nie to to Chorusy z FOCALa to tez cos konkretnego icon_smile.gif

jedno jest tutaj pewne TYLKO NIE JBL !!!!! Wszystko tylko nie to icon_smile.gif Jeszcze do Arcama - ludzie icon_biggrin.gif !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzież tam ja jeszcze nic nie wybrałem.. kombinuję jak by tu budżet podnieść do 25 tyś hehe wtedy i sam bym sie skusił na tego arcama bo juz same mozliwosci "na papierze" jego robia wrazenie.. do tego jakis br i moze rx6/8 icon_wink.gif ja tam dalej gdybam i czekam aż wejdą nowe modele a starym cena spadnie icon_biggrin.gif:D wiadomo o co chodzi icon_wink.gif a co do jbl-ow to tylko taka propozycja padła po to jest forum żeby zaproponować różne warianty.. a co do focali to też myślałem, że 836 będą zbyt dużymi "potworami" icon_biggrin.gif na fronty 826 tyły 807 + sub + centralny i eleganco.. ( choć co do 807 słyszałem że nie ma sensu) co do ampli został jeszcze np NAD t747 bardzo dobre recenzje albo wysoki model harmana 760.. 7 kanałowy.. ale to już mniej pieniążków zostaje na głośniki a podobno jest taka zasada: nie kupować droższego ampli (elektroniki) od glosnikow..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zaproponuje coś innego, ale bardzo popularnego i ogólnie dostępnego na naszym rynku:

głośniki główne DALI IKON 7 = ok.5000 zł
gł. centralny DALI IKON VOKAL 2 = ok.1250 zł
gł. efektowne DALI IKON ON-WALL, lub IKON 2 = ok.2200 zł
reciver YAMAHA RX-V3900 = ok.6000 zł
odtwarzacz blue-ray MARANTZ BD 7004 = ok.3200 ZŁ

SUMA 17650 ZŁ i zostaje jeszcze sporo pieniążków na rozbudowę systemu i odpowiednie okablowanie icon_smile.gif

- co do dźwięku, no cóż kolumny z serii IKON znajdziesz na naszym forum, dodam tylko że fronty ,,siódemki" u mnie doskonale radzą sobie bez suba!!!
Yamaha jest klasą samą w sobie, to ciągle jeden z liderów rynku. Co prawda ten model słuchałem krótko, ale doskonale kultywuje poziom i jakość drogich urządzeń tej marki. Odtwarzacz Marantza pomimo podobieństw technologicznych z Denonem DBP 4010, jest lepszym brzmieniowo źródłem dźwięku - oferuje bardziej muzykalny oraz naturalny przekaz. To oczywiście moja opinia, ale w bezpośrednim porównaniu tak się zaprezentował icon_smile.gif Denon to też bardzo dobry odtwarzacz, ale w moim przekonanu jest zbyt dynamiczny i analityczny...

P.S. To dźwięk na wysokim poziomie, myślę że wart tych pieniążków, a nawet większych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam wszystkim dziekuje za pomoc sporo sprzetu tu jest wymienione i czeka mnie sporo słuchania...

Kręci mnie Arcam 600 + Monitor Audio RX6 RXFX RXLCR RXW12 a można to dostac już za 19200

Ale z ciekawości posłucham inych połączeń i wszystkich kolumn jakimibeda dysponowali na odsłuchu

Zdam relacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym sprawdziś jeszcze jeden zestaw o którym nikt póki co nie wspomniał. Jako źródło pozostaje oczywiście :
- YAMAHA RX-V3900
- MARANTZ BD 7004
ale kolumny proponuję B&W które ładnie współgrają z Yamahą i mają w sobie ogromny potencjał dźwięku i dynamiki a cenowo wychodzi podobnie jak Dali IKON:
- front 683
- centralny HTM 61
- tył 685
i jako dodatkowy sub ASW610 choć to zostawiłbym na koniec po odsłuchaniu zestawu 5.0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Amplituner Arcam AVR600 okazał się hitem w systemach kina domowego klasy hi-end. Nie wszystkie jednak możliwości AVR600 są wymagane w każdej instalacji, dlatego też powstał amplituner Arcam AVR500. Zachowuje on charakter brzmienia swojego starszego brata,odchudzonego o najmniej potrzebne połączenia. Rezygnacja z karty sieciowej (którą nota bene można opcjonalnie dokupić do tego modelu) pozwoliła na kolejne obniżenie kosztów. Dodatkowo zrezygnowano z kilku połączeń audio-video oraz multiroomowych..." moim zdaniem nie ma sensu za bardzo sie pakowac w avr600 wystarczy avr500 i ten tysiąc na kabelki np dać, ale to tylko moja opinia.. co do głośników to spradź możliwie najwięcej.. najlepiej niech Ci puszczą albo sam weź jakiś dobry film wojenny gdzie jest pełno moździerzy krzyków itd.. icon_wink.gif "jak kino to musi być mocne icon_wink.gif "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, ale zestaw głośników już mam - GS20. Teraz chciałbym wymienić resztę - czyli nowy ampli (myślę o NAD 785, ARCAM 500, Pioneer LX82, Onkyo 5007, Denon 4308/10. Najbardziej by mi pasowały Nad albo Arcam, ale właśnie montuję górne głośniki, a te akurat tego nie mają...icon_sad.gif
Kombinuję też nad zestawem ampli+wzmak stereo. I stąd pytanie - jakie stereo byście do tych kolumn polecili? Myślałem o Cambridge 840 lub Harman 990...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze sa tu ludzie ktorzy dzielą sie swoim doswiadczeniem z kims takim jak ja, dopiero wchodzacym w swiat muzyki. Myslalem o Arcamie 500 ale wlasnie tego ethernetu mi brakuje, a karta kosztuje 1800 zł czyli tyle ile trzeba dolozyc do 600 wiec wybralem 600.

Znajac zycie za rok jak nabiore doswiadczenia i wyjda nowe kolumny bede chcial zmienic system... dobrze ze co rok jest premia icon_smile.gif

Odslucham tyle ile sie da, choc bardzo ciezko jest znalezc sklepy w ktorych mozna odsluchac dobry sprzet. (Dla przykladu arcama 600 w warszawie znalazlem jednego do odsluchania)

Nie ukrywam tez ze mam troche malo czasu na jezdzenie po sklepach a odsluch w jednym to 50 zl.

Bardzo wam dziekuje.
(jesli znacie w wawie jakies dobre sklepy gdzie mozna odsluchac cos dobrego to czekam tu lub na priv- jesli nie mozna tutaj polecac firm)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sochanus - no to zaskoczenie Tobie powiem icon_smile.gif ... Ja osobiscie zakonczylem moja przygode z Onkyo na modelu 905 ... gral tak potwornie przecietnie (bardzo slaby niekontrolowany bas na subwooferze i kompletny "burdel" w scenie muzycznej na stereo) ze mi sie tej marki odechcialo . Teraz rodzi sie pytanie, czy Onkyo bylo w stanie tak badzo podniesc swoje loty czy tez ktos tragicznie ustawil Arcama i reszte . Arcama 600 slyszalem i ten klocek gral bajecznie w polaczeniu z Monitor Audio GS (5.1). Swietna topowa dynamika i duza ilosc szczegolow (bardzo duza jak na ampituner). Najlepszy w stereo jaki slyszalem (do kwoty 11tys). Nie wiem czy odsluchiwales NADa. Ten klocek ma bardzo masywne brzmienie (taki pudzianowski w tej stawce icon_smile.gif ) ... Warto sie z nim rowniez zapoznac bo potrafi wgniesc w fotel a to czasami sie przydaje ...

Swoja droga to ciekawa sprawa- mam okazje wyrwac Onkacza 5007 za jakies 7tys. moze sie skusze aby to potestowac icon_smile.gif Jezeli chcialbys to kupic w takiej cenie napisz na priv moze da sie cos wykombinowac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiesz jak wielkie było moje zaskoczenie gdy porównałem te dwa ampli oba podobno były ustawione na 0 bez ubarwień.
Ale może sam powinienem to sprawdzić ?
Tylko jak to zrobić ?

Jak wlączyć w arcamie i w onkyo wszystk ona 0 ?

Czy w ogóle nie tak to sie robi ? Kurcze wkurza mnie ten brak wiedzy i doświadczenia a 50 zł na słuchanie to trochę drogo zważywszy ze w godzinę trochę ciężko odsłuchać coś dobrze.

POMOCY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odsłuchałem Arcama 600 i Onkyo 5007. Oba były ustawione na stereo bez żadnych dodatków i ubarwień. Z doświadczenia wiem, że stereo tak brzmi najlepiej, przynajmniej dla mnie.
Arcam był zdecydowanie lepszy w dole pasma i chyba trochę lepiej budował scenę, choć warunki nie były najlepsze, małe pomieszczenie, zdecydowanie mniejsze niż u mnie, kolumny były GS60. Bas był taki, jaki powinien być. Mocny, rytmiczny, zwarty. Górna średnica i góra chyba jednak ciut słabsze, moim zdaniem leciutko cofnięte.
Onkyo natomiast było fajniejsze, bardziej subtelne i wyraziste na górze pasma, ładnie wokale wychodziły, szczególnie damskie:). Puściłem na obu Pink Floydów i klasykę - Onkyo chyba bardziej uniwersalne jest, Pink Floyd porównywalnie przyjemne na obu z lekką przewagą Arcama (zależy od utworu), Ravel na Arcamie nie brzmiał dobrze jak dla mnie.
Jutro jeszcze odsłucham Denona i Pioneera. Gdyby Onkyo miało taki bas jak Arkam byłoby po kłopocie Poprzednio już Denona słuchałem, ale z RXami, pasował mi chyba najbardziej... Do tego jeszcze ma Wi-fi, czyli odpada ciągnięcie kabli. No i mimo iż wycofany z produkcji, to można go dostać w bardzo dobrej cenie (4308). Podobno ten model gra nawet nieco lepiej niż nowszy 4310... Nie słuchałem na zmianę z Onkyo, jutro spróbuję i do tego na GSach takich, jak mam.

Mam problem podobny do Twojego icon_smile.gif i prawdopodobnie wybiorę pomiędzy tymi modelami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...