Skocz do zawartości

Jakie głosniki do 1200zł proszę o pomoc


kij

Recommended Posts

Już się poprawiam.
Pokój ma ~20m2 (4x5)
Chodzi mi o zestaw 2.0
Muzyka jakiej słucham jest różna.
Miałem zestaw głośników podstawkowych i niestety bas z nich ginął w takim pokoju.
W mniejszym było ok.

na oku mam JAMO c405, Canton fonum 601, JBL E60, KEF iQ5 i teraz jeszcze HECO Victa 700
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Victy 700 z Denonem i gra to beznadziejnie, sucho, ogolnie kolumny marketowe grajace nieciekawa srednica, bas kartonowy a'la stukanie patykiem w pudelko po margarynie. Holografi z tego nie ma.. Ba nawet stereo jest kiepskie. Chlam z MediaMarktu:P

Poszukaj uzywek, w tej cenie znajdziesz Missiony tylko ze gora troche zapiaszczona jest dzieki Tonsilowemu tweeterowi.
JBL nie audiofilskie kolumny ale podobno swietne do metalu czy innego lomotu.
Kefy basem nie grzesza.
Z Jamo to chyba tylko Concerty sie nadaja do sluchania:P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Irasiad>>>

Proponowałbym co nieco stonować, bo jak te 20-sto letnie "poobijane strzępy" zagrają, to z Jamo raczej na pewno zostaną strzępy...
Jakby co - to zapraszam pooglądać i oczywiście posłuchaćicon_smile.gif

Kij>>>
Spokojnie, z rozwagą (jak tylko się da - to pojechać, obadać i posłuchać) i PRZEKONAĆ się do "strzępów":)

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie zjechać albo nie ale pojade chyba dzisiaj do salonu po JAMO s 718 znalazłem oferte za 999 zł
mówią, że to głośniki pod imprezy ale w sumie jakimś hi-endowym audiofillem to nie jesetem
chodzi dobre mocne uderzenie bez suba
w przyszłości pomyśle o jakimś wzmaku i o naprawde dobrym stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIJ .ja nie zamierzam nikogo "zjechać" .Twoja decyzja o odsłuchu jest bardzo dobra.Poza tym wiadomą rzeczą jest że i tak wymienisz elektronikę na stereo jak słuchasz 2,0.i to też będzie świetna decyzja.Takie są moje spostrzeżenia -bo też miałem budżetowy ampli .i przesiadłem się na stereo.


zukzukzuk-Dlaczego miałbym stonować,przecież nikogo nie obrażam ani nie ubliżam.No może oprócz "strzępów" i nie chodzi mi wcale o ich stan , rocznik czy parametry ile o ceny(kosmos).Wiadomo-na allegro można znaleźć coś ciekawego w starym sprzęcie (także nowym),ale musi to być cena okazyjna !!!
Sam kupowałem sprzęt na allegro -nowy i używany ale w okazyjnych czyt.niskich cenach.

Wszystkim życzę miłego dnia !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[


KIJ>>> Kupujesz co chcesz. Jeden woli nowe, świecące, drugi starsze - nieco mniej świecące, ale bardziej grające (oczywiste, że różnie można trafić).

Irasiad>>>
Właśnie te "strzępy" są niefortunne i krzywdzące dla sprzętu, który może (powinien) grać dużo lepiej od podanych Jamo.
Jeśli twierdzisz, że ich ceny są z kosmosu - to podaj choćby ich cenę oryginalną i rocznik.
Bo jeżeli dajmy na to - mają te przysłowiowe 20 lat i w 1990 r. kosztowały 1000 - 2000$ - to dzisiejsza cena 1 kzł jest "normalna", a nawet niska (za dobry technicznie i wizualnie egzemplarz). A jeśli tylko 200 usd - to prawdą jest, że "kosmiczna".

Cena dwudziestoletnich i starszych modeli niekiedy sięga nawet ok. 50% wyjściowej (choć o "obiektywne" przeliczenie relacji cen jest b. trudno), zwłaszcza wyższych. Niemniej - w wielu przypadkach WARTO.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie jako właściciel nowych kolumn JAMO s 718

pierwsze wrażenie pozytywne; wizualnie ładne (grafitowy tył, srebrny przód, i czarna maskownica) pasują do pokoju i reszty sprzętu

a jeśli chodzi o odsłuch to już mówię:
- kolumny są sporej mocy i bardzo ładnie wypełniają całe pomieszczenie dźwiękiem
- góra stonowana
- środek wyraźny
- a niskie, cóż dwie 25-tki robią swoje

a konkretne przykłady
led zeppelin, metallica, nickelback - jest czysto, nic nie dominuje i nie męczy
Jamiroquai, poluzjanci - sam relaks
Dr Dre, Xzibit, Eminem, NWA - tu jest ciężko, nisko i fajnie:D
natmiast Pendulum - wymiata, tu jest naprawdę pier...nięcie

podsumowując głośniki warte swojej ceny, mnie usatysfakcjonowały
dla mnie jedynym takim mankamentem jest wątła maskownica z którą trzeba się obchodzić naprawdę delikatnie

i to wszystko dziękuje za uwagęicon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...