Skocz do zawartości

Pytanie o podłączenie satelit


Teppic

Recommended Posts

Witam! Ostatnio zdecydowałem się kupić kino domowe. Wybór padł na amplituner Onkyo 607(albo HK 255, pojde jeszcze na odsluch do Warszawy i wybiorę). Do tego chcę podłączyc glosniki Jamo S606. Tylko, że na razie nie dysponuję gotówką by kupić caly zestaw ampli+jamo s606 hcs(fronty+satelity tylne). W związku z tym mam pytanie czy dałoby sie podlaczyc do tego amplitunera tylnych satelit z glosnikow komputerowych ktore aktualnie posiadam. A są to "Genius SW-HF 5.1 5005". Więc na razie kupilbym same fronty Jamo s606 a tylne satelity wzialbym z tych Geniusów. Pytanie tylko czy ampli mi ich nie spali? Proszę o pomoc!

I jeszcze jedno pytanie: Czy naprawde warto placic aż 700zł wiecej za onkyo 607, podczas gdy taki np. pioneer 819 kosztuje tylko 1200zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!. Z tego co widzę Onkyo ma troszkę większą moc a może nawet nie tylko troszke skoro zużycie prądu jest dwa razy większe niż w pionnerze, poza tym Onkyo posiada wzmacniacz 7.1 a pionner 5.1 więc tu też kwestia tego czy bedziesz chciał korzystać z 7.1..... Biorąc pod uwagę brzmienie to wybrałbym osobiście Onkyo które napewno gra bardziej dynamicznie i szczegółowo. Te satelitki myslę ,ze nie są zle i dadzą rade przynajmniej na jakiś czas tylko sprawdz sobie impedencję tych głośniczków czy napewno sie zgadza z impedencją wzmacniacza. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...