Skocz do zawartości

Wzmacniacze lampowe i sprzęt im towarzyszący.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Dziś na rynku wtórnym można stać się jego właścicielem za kwotę 8 - 10 tysięcy złotych.



No ale pre + wzmak ! i to za 8-10 kzl, tu mamy integre za 22 kzl, ktora jak piszesz znacznie ustepuje
mietkowemu duetowi.

Bartek pre+koncowka Metaxas to juz Twoj nabytek ? Kiedys wlascicielem byl chyba zukzuk ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola!
A co porównujesz Tomku? Cenę sklepową, średnią cenę na rynku wtórnym, czy jedno z drugim? icon_wink.gif
Jak cenę sklepopwą. to komplet od Kostasa Metaxasa był ze 2 - 2,5 raza droższy.
Jak cenę "używek", to BAT VK-300 w najwyższej specyfikacji SE kosztuje na rynku second-hand ok. 10-12 tysiaków.
A jedno z drugim porównałeś wyżej. icon_mrgreen.gif
Metaxasy są moje od naprawdę dawna. Jeszcze za czasów duetu Omaków nabyłem pre, a nieco później od Zuk'a końcówkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dostanę obsztorc od moderacji za tę wypowiedź ale trudno - jestem przekonany, że działam "pro publico bono" jak również w dłuższej perspektywie w interesie Berta
Barku - przyjacielu drogi od jakiegoś czasu czytam Twoje wypowiedzi i resztki niezbyt bujnych włosów stają mi na głowie.

Cytat

Wybacz... naprawdę bez jakiejkolwiek złośliwośći... ale jeśli Ci taki staroć jak GDL poprawia dźwięk Twojego systemu, to coś jest nie tak...



z przeproszeniem i całym szacunkiem, gdyby takiego farmazona napisał ktoś z dorobkiem dwóch postów - to staralibyśmy się tłumaczyć - większa ostrożność w wydawaniu sądów, posłuchaj zanim ocenisz, indywidualne preferencje, a słyszałeś czy na podstawie obrazka, parametry i data produkcji nie gra itd. TY byś napisał coś o mentorskim tonie i tak dalej ......

A tak ponad 1500 postów na karku "grand master audio" w podpisie i taki wpis! Posiadłeś unikalną zdolność słyszenia urządzeń ba nawet całych zestawów "na odległość"? Bo z tego co pisze hybryd to u niego raczej nie byłeś i nie słyszałeś jak to "u niego gra". .....
Co u licha znaczy argument ... taki staroć !!!!! To tak jakbym zaczął przekonywać że SB nie ma prawa zagrać bo jest za lekki bo przecież solidny sprzęt MUSI swoje ważyć - idiotyzm tego samego kalibru.
Jakim prawem podważasz odczucie hybryda pisząc " .....jeśli Ci taki staroć jak GDL poprawia dźwięk Twojego systemu, to coś jest nie tak" Do diabła jak hybryd pisze, że jego zdaniem (w domyśle subiektywnie) poprawia to znaczy, że dla NIEGO poprawia i już, to w tym układzie odniesienia aksjomat nie wymagający żadnego dowodu. Twoje zdanie na ten temat czy ma prawo, czy nie jest bez najmniejszego znaczenia.
Możesz wierzyć, możesz nie, PO ODSŁUCHU możesz uważać inaczej ale POD ŻADNYM POZOREM - NIE MASZ PRAWA twierdzić, że jak coś (jakiś element) coś zmienia (obojętnie na plus czy minus) to znaczy, że coś jest nie tak. To, że coś będzie technicznie mniej doskonałe (np nie będzie bit-perfect) nie oznacza, że nie może podobać się bardziej.

Pozwól nam oceniać samym co jest dla nas lepsze i dopuść przekonania odmienne od Twoich (że przypomnę jak się oburzyłeś jak napisałem że Yamaha CDX-1100 leje Audiomecę jak chce, albo jak oceniłeś Accuphase e-303 którego idę o zakład w życiu nie słyszałeś)

Reasumując - opamiętaj się chłopie, zapomnij o technikaliach, nowinkach o tym co powinno a co nie ma prawa i zaufaj uszom swoim i innych.
Niekoniecznie Bartku odpowiadaj na tego posta - za to głęboko przemyśl jego treść i przesłanie. Ja to naprawdę piszę z sympatii do Ciebie. Licząc, że odnajdę tego Bartka który pisywał w Jolce w czasach gdy po raz pierwszy pojawiłem się na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor,

Fakt, po wypowiedzi Bartka o ktorej piszesz, zrobilo mi sie co najmniej dziwnie icon_eek.gif
Naprawde bylem zaskoczony forma. Kazdy z nas ma lepszy lub gorszy dzien. Bartek nigdy
wczesniej nie formulowal w ten sposob swoich przekonan. Faktem jest rowniez to,
ze nigdy nie slyszal mojego systemu, a i zapewne GDLa.


Wiem swoje i wiem co slysze. Po prosbie Bartka, przeprowadzilem kolejne testy o roznej porze dnia.
Jeszcze o tym nie pisalem. Szczerze powiedziawszy to po prostut odpuscilem sobie ponowne poruszanie tego
tematu, bo niby po co ?
Moze Bartka zaskocze, ale poki co nie wyrzuce z systemu GDLa. Gra lepiej i wiem, ze sie nie myle.
Piszac lepiej mam na mysli to, iz na pewno nie jest "gorzej"/"inaczej". Lepiej = poprawia dzwiek.
Nie naleze do osob, ktore lubia sie oszukiwac. Staram sie by reprodukowany u mnie dzwiek byl jak najblizszy prawdy.
Potwierdza to chyba dobor poszczegolnych klockow. (Theta, Focal JMLab Mezzo Utopia).

Bartek napisal rowniez, ze nie rozumie jak moge podpinac takiego starocia jak GDLa do porzadnego DAC jakim
jest Theta. Otoz Bartku Theta jak i GDL byly zaprojektowane i sprzedawane w tym samych czasie (lata 90).
Zatem zestawienie ich razem nie jest wydumana herezja.
Fakt, stare klocki. Ale w swoim czasie kosztowaly majatek. Spotkalem sie z informacjami, iz w 2000 roku Theta GenVa,
kosztowala okolo 25kzl. Za DAC ? Toz to majatek.
Zwroc uwage co pisalismy wyzej na temat porownania Metaxasa z BATem. Stare nie znaczy gorsze icon_smile.gif
Poza tym moja Theta przeszla juz pewna modyfikacje (wymiana kondow). To wazna informacja. Takiej Thety jeszcze nie slyszales.


Mysle, ze Bartek nie mial zlych intencji piszac to co napisal. Chociaz fakt, niesmak pozostal.
Ja i nie tylko ja, z wieloma opiniami jakie powstaja w lubuskim sie nie zgadzam. Np. nie ukrywam, ze nie podobaja
mi sie obecne kolumny Bartka (i nie tylko mnie). Nie pisze i nie dyskutuje o tym, bo wiem do jakiej swietosci sprowadzono te kolumny i marke Infinity.
Moim zdaniem nieslusznie, ale to moja opinia. Slyszalem te kolumny u Bartka w jego systemie, a takze w innych systemach.
Za kazdym razem hmm... powiem tak - to nie moj dzwiek.

Chcialem jeszcze cos napisac na temat opinii, ktora wkleil Bartek w swoja aukcje allegro. Wiem kto ja napisal. Powstala ona juz
jakis czas temu. Ale powstrzmam sie od komentarza ... Bartku zycze szybkiej sprzedazy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o ton wypowiedzi i o niesmak jaki pozostał po niej właśnie chodzi.... tym bardziej, że nie był to pierwszy raz (przykłady podałem powyżej).... niestety. Różnica zdań jest OK jednak ton niecierpiący sprzeciwu i niedopuszczający innego zdania NIE. Kiedyś tak nie bywało. Jestem przekonany że nie było tu złych intencji tylko "lekkie" zapędzenie się stąd okrzyk STOP, nie tędy droga tyle w tym temacie, dość o tym.


Co do starych Infinity ..... świętość nie świętość. Sam posiadam Infinity które są znacząco starsze od Renesansów - uważam, że są bliskie genialności, bardzo bliskie ...... co nie zmienia faktu, że dla przykładu podpięcie Luxmana L-400 do nich uważam za nieporozumienie.
Nie kryję, jestem ciekaw "kultowych" Renesansów jednak ...... z racji gabarytów i wymagań tych ostatnich a propo pomieszczenia wiem że u mnie najprawdopodobniej się "uduszą" i nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Wielokrotnie byłem namawiany na Renesansy bo mają wstęgę i dlatego muszą być lepsze, z drugiej jednak strony ....... Belfer twierdził, że leciwe 1001A nie ustępują jego ADAMOM Pencil, zuk ... z kolei poddawał pod rozwagę zasadność wymiany Pencilów na Renesansy (o której myślał onegdaj Belfer)........ zakładając że zachodzi tu przechodniość, zasadność wymiany 1001A na Renesansy też nie jest pewna...... Tak wskazywała by logika.

Pomimo to dopuszczam możliwość, że "obiektywnie" (o ile w audio w ogóle istnieje jakieś obiektywnie) Renesansy mogą być lepsze od 1001A, choć subiektywnie RS90 które słyszałem napędzane jednocześnie dwoma Parasoundami i Krellem jakoś mnie nie zachwyciły ....
Podobnie, mam przekonanie graniczące z pewnością że istnieje baaaaaaardzo wiele kolumn lepszych od 1001A ..... a ja tylko takich nie spotkałem.
Do tego kwestia zestawienia - choćby przywołany powyżej przykład negatywny L-400 zestawiony z Infinity i ten sam L-400 zestawiony z Infinity Primus 100 (zestaw grający o niebo albo i dwa lepiej)
No i na koniec ... sakramentalne nie to dobre co dobre ale to co się komu podoba! To jedyna bodajże pewna rzecz w zabawie zwanej audio.
Dlatego Hybrydzie Twoja nienajwyższa ocena Infinity nie budzi mojego najmniejszego sprzeciwu pomimo iż, moja zapewne byłaby inna.
Kwestia bycia oszukiwanym przez sprzęt - lub nie jest bez znaczenia.... tak lubisz, tak masz i twierdzisz, że tak jest dobrze.
Ja mogę być z lekka oszukany - tak lubię i tak mam i też twierdzę, że jest bardzo dobrze. Możliwe, że ja słuchając Twojego zestawu nie byłbym zachwycony, Ty słuchając mojego zapewne też ...... i to też jest w porządku dopóki potrafimy uszanować i zaakceptować tę inność.
Dlatego też jestem gorącym orędownikiem i zwolennikiem relatywizmu w audio.

Zmieniając temat na bliższy tematowi wątku.
Sprawa ugadana decyzje podjęte w głównym torze lampowym ścieżka analogowa zostnie za czas jakiś uzupełniona o nowiutki phonostage "Phonomaster" od Krzysztofa Dubiela icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i na koniec ... sakramentalne nie to dobre co dobre ale to co się komu podoba! To jedyna bodajże pewna rzecz w zabawie zwanej audio.
Dlatego Hybrydzie Twoja nienajwyższa ocena Infinity nie budzi mojego najmniejszego sprzeciwu pomimo iż, moja zapewne byłaby inna.
Kwestia bycia oszukiwanym przez sprzęt - lub nie jest bez znaczenia.... tak lubisz, tak masz i twierdzisz, że tak jest dobrze.
Ja mogę być z lekka oszukany - tak lubię i tak mam i też twierdzę, że jest bardzo dobrze. Możliwe, że ja słuchając Twojego zestawu nie byłbym zachwycony, Ty słuchając mojego zapewne też ...... i to też jest w porządku dopóki potrafimy uszanować i zaakceptować tę inność.
Dlatego też jestem gorącym orędownikiem i zwolennikiem relatywizmu w audio.



zgadzam sie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wielokrotnie byłem namawiany na Renesansy bo mają wstęgę i dlatego muszą być lepsze, z drugiej jednak strony ....... Belfer twierdził, że leciwe 1001A nie ustępują jego ADAMOM Pencil, zuk ... z kolei poddawał pod rozwagę zasadność wymiany Pencilów na Renesansy (o której myślał onegdaj Belfer)........ zakładając że zachodzi tu przechodniość, zasadność wymiany 1001A na Renesansy też nie jest pewna...... Tak wskazywała by logika.

Ja od samego początku byłem zachwycony ADAMami grającymi u Marka (i gorącym orędownikiem ich "nietykalności" w znanym nam mieszkaniu w Wwie...), a ich wymiana była raczej tylko lekkim zastanawianiem się "co by zmienić/sprawdzić", niż rzeczywistym zamierzeniem.
Zresztą nadal jestem nimi zachwycony i każde zastanawianie się czy by ich nie zmienić mnie smuci...
Podobnie jak braki czasowe u Marka i jego nieobecność na Forum, której jak widać - nie widać icon_confused.gif , czego mi bardzo brakuje!

Tym niemniej słyszałem zarówno Bartka Infinitki, jak i Twoje oraz ADAMy Marka - i nigdzie dyskomfortu nie miałem, a wręcz przeciwnie.
Ale ponieważ pozostały sprzęt i odsłuchiwany materiał były zdecydowanie różne więc nie będę się wypowiadał na temat co jest lepsze, bo to już było by przegięcie.
Poza tym każdy zestaw grał na innej powierzchni.
A że wszędzie był Omak, to już inna sprawa icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
ja odczuwam dyskomfort, pomieszany z zazdrością po tym co usłyszałem i zobaczyłem w ostatnią sobotę.
Otóż miałem okazję gościć u Kolegi na Saskiej Kępie, guru od magnetofonów szpulowych i sprzętu z lat 75 - 85, założyciela wątku na AS dot. magnetofonów na szpulkę.
Od dawna czaiłem się i stwierdziłem, że 30 lat przerwy w użytkowaniu magnetofonów szpulowych to okres wystarczający i w końcu po tak długiej przerwie zdaje się, że znowu zaskoczyło.

Ale przechodząc do meritum. Posłuchałem u Marka takich oto kolumn - Sansui SP-X-9. Z czym grały nawet nie jestem w stanie powtórzyć, bo występowała taka mnogość sprzętu, oczywiście ze wspomnianego okresu, że wszystkiego nie zapamiętałem. Obecnie ma na stanie 7 szpulowców, głównie Revox-a i Philipsa.

Wspomniane kolumny, to pięciodrożne cacko na siedmiu głośnikach, niskotonowy ma średnicę dokładnie 43,5 cm.

http://www.audiofilek.pl/index.php?option=...70&Itemid=1

Podejrzewam, że niedługo znowu tam wrócę, aby posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chcialbym zaczerpnac jezyka, otoz poszukuje wzmacniacza i nie mam wiekszych preferencji jak na razie, czy mialby to byc tranzystor czy lampa, zaczalem od przegladania oferty budzetowych tranzystorow odwiedzilem jak na razie jeden sklep zeby przejrzec oferte i sprzedawca zaproponowal mi miedzy tranzystorami jeden lampowy, niestety nie kojarze marki i modelu, mozliwe ze chodzilo o slowackiego Canora. Z tego co pamietam mialo to byc 2x40W w cenie ok. 650 euro, poniewaz nie bylo go akurat w sklepie nie moglem go ani obejrzec a tym bardziej posluchac, w wolnym czasie bede staral sie umowic na odsluch kilku modeli, sprobuje umowic sie wtedy gdy pojawia sie interesujace mnie modele na stanie.
Pytanie glowne to czy jest sens zainteresowac sie taka lampa. To co mam z reszty toru w sumie nie biore pod uwage bo sukcesywnie w miare mozliwosci pojdzie do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze!
Już raz, w zupełnie innym temacie, na mnie wsiadłeś niczym na przechodnią klacz. Wtedy ugryzłem się w język, by nie robić Ci przykrości i nie wywoływać awantur. Ale zdaje się, że z mojego milczenia wyciągnąłeś błędne wnioski i dlatego próbujesz ponownie. I posłuchawszy Twojego wołania odpisuję bez emocji - po całym dniu trawienia Twojego postu.

Kolego!

Odnoszę wyjątkowo mocne wrażenie, iż Twym największym problemem jest czytanie ze zrozumieniem, a jeszcze więszkym wyciąganie prawdziwych wniosków. 

Sprawa pierwsza i nadrzędna - Twój dzisiejszy wpis jest idealnym przykładem skrajnego dyletanctwa. Już nie pierwszy raz na tym forum zabierasz głos nie mając bladego pojęcia o czym piszesz i dlaczego (Gdybyś się bardzo obruszył - w razie czego służę przykładami).

Gdybyś nie tylko przeczytał mój wpis, ale i odrobinę zastanowił się nad jego treścią znalazłbyś wytłumaczenie dlaczego wyraziłem obawę, iż "taki staroć nie może grać".  Ano właśnie nieco dalej wytłuszczyłem, ale jak widać zbyt mało czytelnie, powody, dla których z technicznego punktu widzenia istnieje obawa, że GDL zamiast poprawić - pogorszy jakość dźwięku w wycyzelowanym systemie Hybryda. 

Jakbyś się skupił na treści, a nie na osobie, zauważyłbyś, że to nie było żadne twierdzenie, ani tym bardziej aksjomat, a jedynie prośba, by kolega Hybryd, bez emocji związanych z zakupem nowego urządzenia (wyrażenie: "na zimno"), dokonał odsłuchów porónawczych celem ustalenie, nie czy urządzenie ma wpływ na brzmienie systemu, ale czy wpływ ten jest pozytywny

Co więcej zwróciłem się z prośbą do kolegi, by podzielił się swoimi obserwacjami, a na dodatek, nie kwestionując istnienia zjawiska i możliwych implikacji, zaproponowałem wypożyczenie do porównań urządzenia, które posiadam.

A Twoje dywagacje o rzekomych moich zdolnościach do odgadywania brzmienia innych systemów bez ich odsłuchu mogę streścić jedynie słowami - BZDURA, KŁAMSTWO I ABSURD!

Wskaż, proszę, chociaż jeden (słownie: jeden) wpis, w którym w sposób autorytarny wypowiadam się na temat jakichś urządzeń przeze mnie nie słyszanych. Nie na zasadzie wątpliwości, ale na zasadzie "tak jest i wiem najlepiej"!

A Twoje dalsze dysertacje na temat subiektywnego odczucia polepszenia odtwarzania należy skwitować uśmiechem politowania, bo Twe argumenty sprowadzają się do tego, że skoro ktoś podłączył gramofon do wejścia liniowego i gra mu lepiej niż na wejściu przedwzmacniacza gramofonowego, to choćby było to całkowicie bez sensu nie można mu odmówić prawa do subiektywnego zadowolenia poprzez wskazywanie, iż z technicznego punktu widzenia to absurd. I, wbrew Twojej opinii, nic do rzeczy tu nie mają kwestie ostrożności w wydawaniu sądów, słuchania przed oceną, indywidualnych preferencji, bo bzdura, jest po prostu bzdurą!

Cytat

Możesz wierzyć, możesz nie, PO ODSŁUCHU możesz uważać inaczej ale POD ŻADNYM POZOREM - NIE MASZ PRAWA twierdzić, że jak coś (jakiś element) coś zmienia (obojętnie na plus czy minus) to znaczy, że coś jest nie tak. To, że coś będzie technicznie mniej doskonałe (np nie będzie bit-perfect) nie oznacza, że nie może podobać się bardziej.



Kaczorze!  

Z mojej strony po prostu uśmiech politowania!

Gdybyś zechaciał popełnić wysiłek i ustalić czym jest bit-perfekcja nie plótłbyś żenujących farmazonów.

A to, czy Tobie bardziej spodobał się dźwięk płyty CD wysłanej przez wyjście cyfrowe Twojego odtwarzacza DVD do DACa po zmianach częstotliwości na 48 kHz niż wysłany do DACa przez transport to jedno, a drugie to to, że taki dźwięk ma się tak do rzeczywistości dokładnie tak jak Twoje opinie o mnie z prawdą.

Co więcej zgodnie z zasadą, że jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki nie odbieram Ci prawa zachwytu, tylko nie twierdź wszem i wobec, że właśnie tak ma wyglądać rzeczywistość i nie wpieraj innym, w szczególnośći młodym i niedoświadczonym, że tak wygląda i ma wyglądać prawda! Oczywiście masz prawo uważać, że technicznie mniej doskonała Syrena podoba Ci się bardziej od samochodów współczesnych, tylko, na Boga, nie wpieraj, że jeździ lepiej!

Kaczorze!

Kwestia technikaliów, nowinek, czy innych pierdół nie ma żadnego wpływu na moje postrzeganie świata. Dotyczy to również świata dźwięków i nie muszę tego dowodzić, bo o tym świadczą moje wpisy.

A co do zmiany, to postrzegam to nieco inaczej - wydaje mi się, że od początków "Jolki" do dziś jestem ten sam, a największa zmiana przez ten krótki czas zaszła w Tobie, gdy po tym jak liznąłeś nieco "audio", chciałbyś zasiąść w panteonie mistrzów - guru. Moim zdaniem nieco za wcześnie, chyba że za akolitów weźmiesz tych, którzy przesiadają się właśnie z miniwież na "najlepszy wzmacniacz do 400 złotych".  icon_twisted.gif

A jak chcesz porozmawiać jeszcze na temat oceniania ludzi i "Panów Zdzisiów", to służę uprzejmie...

EOT










Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bartku - szkoda, że jednak odpisałeś icon_sad.gif
Tym razem ja ugryzę się w język gdyż dalsza dyskusja do niczego dobrego doprowadzić już nie może.... niestety. Nie ma i nie będzie zgody między nami w tej kwestii.

Odnoszę wrażenie, że wydanie wyroku przyszło Ci zbyt łatwo ....... po raz kolejny, niestety.
Lecz kto ma rację w tym sporze niech już ocenią inni.

EOT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to profilaktycznie uznajmy ostatnie parę wpisów Andrzeja , Bartka (kolejność alfabetyczna) i może również Tomka (sorry za to "może", ale od tego się teoretycznie zaczęło w poście nr 37 i po Twoim zakupie GLD) za kończące bieżącą dyskusję dotyczącą przemyśleń i upodobań OBCEGO SPRZĘTU. Zakładam że właściciele są zadowoleni z tego co posiadają (lub posiadać będą po sprzedaży Infinitek...).

I jak to ładnie wcześniej napisał Andrzej : "No i na koniec ... sakramentalne nie to dobre co dobre ale to co się komu podoba! "

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
to powyżej to ma być "gruba kreska" ... icon_razz.gif

Natomiast co do tematu bieżacego wątku: ostatnio się trochę "zagramofoniłem". icon_razz.gif
Jako że lubię obie firmy i nie mogłem się zdecydować - wpadłem w 2 gramofony: QL-F4 (na wkładce ZS-1) ze stajni JVC oraz PS-11 (całość wraz z wkładeczką i igłą tej jednej firmy) spod skrzydeł Soniego.
Co do porównania - nie wiem, bo czekam na igłę do Soniaczka oraz na kawałek wolnego miejsca icon_rolleyes.gif
A pre gramofonowego nie wymieniam - wystarczy mi to co mam w preampach, wzmacniaczach i amplitunerach. A w razie czego czego jeszcze prosty, ale niezły jak na moje wymagania ProJect w limitowanym, złotym (chyba jedyna aż tak błyszcząca rzecz icon_razz.gif w moim sprzęcie ) wykonaniu.

Mam nadzieję, że Wam również wpadło ostatnio coś ciekawego ze sprzętu (i nie wywołuje to niejasności i zdziwienia, że to gra...).
Na przykład takie fajne i wytęsknione zabawki jak Lorelai, po półrocznym przystanku u Marka obecnie u Andrzeja.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dwóch tygodni Thorens 320, zakupiony od kolegi audiofila, w sposób co najmniej niespodziewany i przypadkowy. Człowiek od lat siedzi w gramofonach, niestety mieszka pioruńsko daleko od Warszawy.
Z powodów różnych porzucił wszelkie fora audio uznając, że swoje hobby można pielęgnować w zaciszu domowym i poprzez kontakty z zaprzyjaźnionymi audiofilami.
Po części podzielam jego pogląd. Na forum AS i Audiohobby można natrafić na jego cenne wypowiedzi dotyczące gramofonów, nie tylko ze stajni Thorensa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁoŁ icon_eek.gif
Ależ to się zagramofoniło wkoło ........ to miło szczere gratulacje icon_smile.gif
ale, żeby tak zupełnie bez żadnych przecieków bocznymi kanalami ............... chyba będę się dąsał icon_wink.gif

Poważniej natomiast - co do Lorki, o której wspomniał Romek wciąż pozostaję pod jej nieustającym urokiem i bynajmniej nie mam na myśli jej wizualności (która to też nie napawa wstydem - przynajmniej moim zdaniem). Zaskakująco, nawet dla samego siebie preferuję jednak zestawienie jej z Totemami Mitte niż z Infinity 1001A choć w obu wypadkach jest w mojej ocenie nieźle.
Nawiązując do tematyki gramofoniarskiej - o ile kwestia kolejnego drapaka u mnie, z racji pewnego pokomplikowania się kilku spraw nieco się oddala, o tyle mimo wiatru w oczy staram się (i raczej się uda) wejść w posiadanie preampa MM/MC Phonomaster konstrukcji i produkcji niejakiego Krzysztofa Dubiela - tak polecanego przez Fono_ Mastera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku cieszę się wraz z Tobą z nowego zakupu . Choć trzeba przyznać że Twój poprzedni drapak był po prostu śliczny.Przypomnisz mi jaki to był model?

Ja od dłuższego czasu usiłuję zlokalizować swoje czarne płyty.I nic ,a przecież małe nie są i było ich jeszcze sporo. Znalazłem płyty żony ale te niestety odtwarzane na Mister Hit straszliwie trzeszczą. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ŁoŁ icon_eek.gif
Ależ to się zagramofoniło wkoło ........ to miło szczere gratulacje icon_smile.gif
ale, żeby tak zupełnie bez żadnych przecieków bocznymi kanalami ............... chyba będę się dąsał icon_wink.gif

Andrzej - tym razem icon_mrgreen.gif jestem niewinny!
Po naszej rozmowie zanim zacząłem "rzeźbić" z ADAMem (proszę nie mylić z liczbą mnogą - czyli Pencil'ami Marka...) w ciągu paru dni stałem się sczęśliwym posiadaczem JVC, a później kolega który szukał dla mnie wysokiego Soniaczka zaskoczył mnie informacją, że mam przyjechać po kable i po dodatek. Dodatek nie był co prawda gratisem, ale skoro szukał go dla mnie przez pół roku to sam rozumiesz: szlachectwo icon_wink.gif zobowiązuje.
No i w ten sposób w ciągu miesiąca się totalnie "zagramofoniłem", a biedny Adaś nie doczekał się w związku z tym Twojej wkładki icon_cry.gif

A dla informacji - szukałem półautomatu lub automatu. A zamiast "lub" zrobiło się "i" icon_mrgreen.gif

Co gorsza - szukam teraz 1 zawiasu do pokrywy w Soniaczku.
No i wolnego miejsca - będę musiał w inne miejsce przestawić telewizor w sypialni, a potem pomyślę o kolejnym miejscu...

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, ze jestem usprawiedliwiony icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
na stanie mam aktualnie dwa. Wspomniany thorens i Pro-Ject 2Xperience.
Ciekawostką jest to, że na sąsiednim forum obie firmy budzą wśród znawców w tej materii duże emocje. Powstały dosyć wyraźne podziały na zwolenników i przeciwników obu marek.
Ja swojej oceny nie przedstawię.

Roman
jest takie mieszkanie na Saskiej Kępie, gdzie Twoje klocki spokojnie zmieszczą się. Daj tylko znać a ja już pogadam z kim trzeba. Transport też się znajdzie. icon_smile.gif

O w mordę, dawno mnie tu nie było. Chyba wyczerpałem limit na następne pół roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,
jak będę miał kolejne 3 gramiaki - to się zastanowię icon_biggrin.gif
Na razie czekam na igły, potem na wolny czas - a wtedy zobaczę jak na takiej samej wkładce i igle (mam zdublowaną Z-1S wraz z nową igłą icon_razz.gif , tylko nie wiem czy identyczną...) grają oba nowe nabytki. Co prawda kable IC są na stałe (w JVC jest sreberko...), ale co tam.

Pozdrawiam
PS. Jako ciekawostka - w Soniaczku mam odłączany kabel sieciowy. Było to rozwiązanie fabrycznie stosowane w kilku PS-ach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...