Skocz do zawartości

Wzmacniacze lampowe i sprzęt im towarzyszący.


Recommended Posts

No ale przynajmniej w listopadzie co niektórzy pojawiają się na AS w trzech hotelach Wwy... Więc nawet bez kamerki wideo można zobaczyć ich twarze.
Czyli wszystkie formy kontaktu nam się trafiają icon_razz.gif

Jak we wszystkim - trzeba zachowć umiar...
U mnie często zegar bije za szybko w trakcie pobytów na Forum (bywało kilkadziesiąt postów ze spamem do usunięcia). Dobrze, że udało się zwalczyć spam - Spine przysiadl mocno nad tym na początku tygodnia i są efekty.

Mam nadzieję, że Marka limit jest dość elastyczny icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Powtórzę się na wszelki wypadek: jak ktoś z Was będzie miał luźny (tzn. wolny) zawias do pokrywy gramofonu to się polecam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

poszukuje wzmacniacza i nie mam wiekszych preferencji jak na razie, czy mialby to byc tranzystor czy lampa, zaczalem od przegladania oferty budzetowych tranzystorow odwiedzilem jak na razie jeden sklep zeby przejrzec oferte i sprzedawca zaproponowal mi miedzy tranzystorami jeden lampowy, niestety nie kojarze marki i modelu, mozliwe ze chodzilo o slowackiego Canora. Z tego co pamietam mialo to byc 2x40W w cenie ok. 650 euro...

Nie interesowałem się słowackimi lampami...
W tej cenie można np. popatrzeć na lampowe integry Fatman- poniżej masz link do modelu iTube 252 za 3590zł (ze stacją dokującą do iPoda), dostępnego m.in. w warszawskim sklepie AudioForte
http://allegro.pl/fatman-itube-252-wzmacni...1233151040.html

Nie wiem, co możesz znaleźć u siebie w Hiszpanii w najbliższej okolicy - Ayon, Cayin, Jolida, Music Angel, Xindak, Yaqin ... może jakaś hybryda Magnata by się zmieścić w tysiącu euro.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jestem po wizycie w sklepie i okazalo sie, ze chodzilo o Yarlanda.
Posluchalem dwoch wzmacniaczy tej firmy z ich kolumnami Crafty Beluga, jeden to taki sam zestaw jaki zagoscil na AS2009, czyli mala lampka 2x10W, drugi to model KT88 ktory juz znika z oferty i wymyka sie z zalozonego buzetu.
Gralo bardzo fajnie, ale dalo sie odczuc ograniczenia jednego szerokopasmowca na obu krancach pasma, do tego niezbedne bylyby kolumny o wysokiej efektywnosci (Beluga 95dB) i tu zaczynaja sie schody.
Sprobuje jeszcze zlokalizowac Fatmana i reszte ktora proponujesz, a jak sie nie uda to bedzie tranzystor, najprawdopodobniej Audio Analogue.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni testuję nowe lampy mocy 2A3 Sovtek ,podobno lepsze do ostrego łupania od używanym przeze mnie dotychczas
Szangungów /czy jak to się pisze icon_smile.gif / takich podróbek klasycznej Sophii ,ponoć produkowane w tej samej fabryce na nocnej zmianie icon_wink.gif
Wczoraj na lajtowym jazzie w wykonaniu George Bensona to jeszcze jakoś to było ,ale dzisiaj jak zapodałem Comę "Pierwsze wyjście z mroku" ,
nowe remastery King Crimson i Black Sabbath to niestety kicha.
Dochodzę do wniosku ,że nie ma lamp dobrych do tego czy innego gatunku muzycznego ,są lampy albo dobre albo..... słabe.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono
Ja od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu wzmacniacza Leben CS300X. Aktualnie są tam włożone Sovteki EL84.
Znajomy powiedział, abym dał im czas wygrzać się. Miałem początkowo, powiedzmy lekki dyskomfort. Po kilku godzinach słuchania sytuacja nieznacznie się zmieniła. Czyli coś w tym jest.
Pewnie i tak za jakiś czas przejdę na Mullardy, ale puki co, to jeszcze pokatuję Sovteki.

Wygrzej może dłużej te Sovteki. Niestety tak to już z nimi podobno jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w muzyce najważniejsza jest muzyka chociaż forma "podania" wpływa na końcowy odbiór icon_smile.gif
Dam tym bańką jeszcze trochę czasu ,przymierzam się co prawda już do innych ale minie jeszcze trochę czasu zanim do mnie dotrą.
Zauważalna różnica brzmienia w porównaniu do poprzedniej konfiguracji lampowej to gorsza barwa , "sekcja rytmiczna" jest trochę
osunięta na "dalszy plan".
Ale pożyjemy zobaczymy ......... usłyszymy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampach sterujących mam japońskie pierścienie ,wzmacniacze Dubiela nie posiadają auto biasu ani nawet możliwości regulacji z zewnątrz.
Konstruktor twierdzi ,że to dodatkowe elementy w torze "pogarszające brzmienie" , z jego wieloletniego doświadczenia wynika ,że takie
regulatory pobudzają użytkowników do zbyt częstych regulacji ,co przekłada się niestety na żywotność lamp icon_smile.gif
Mam to szczęście ,że mieszkam niedaleko Konstruktora ,wpadam więc czasem ze wzmakiem na różne "abgrejdy" a to jakieś nowe ciekawe lampy
sterujące a to kondensatory miedziane a to jakieś coś tam "papierowe olejowe" icon_wink.gif

Jestem mimowolnie czymś w rodzaju beta-testera icon_lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...wzmacniacze Dubiela nie posiadają auto biasu ani nawet możliwości regulacji z zewnątrz.
Konstruktor twierdzi ,że to dodatkowe elementy w torze "pogarszające brzmienie" , z jego wieloletniego doświadczenia wynika ,że takie
regulatory pobudzają użytkowników do zbyt częstych regulacji ,co przekłada się niestety na żywotność lamp icon_smile.gif

Hmmm - teoretycznie "auto bias" miał poprawiać żywotność lamp i ułatwiać granie na optymalnych ustawieniach...
Jakoś się nie widzę, bym co kwartał czy nawet (tzn. tylko) dwa razy w roku brał sprzęcior w łapki i jechał do "znachora" icon_confused.gif
O masie końcówek nie wspomnę icon_eek.gif

Marek,
ze skośnookimi coraz więcej problemów - stadion coraz wyższy rośnie , a handlarze gdzieś się ulatniają icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam - jako "bezautobiasowiec" icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co to za wzmacniacze ,które trzeba tak często regulować icon_question.gif icon_smile.gif
Przed upływem rocznej gwarancji ,użytkownik ma jeszcze "darmową regulację" ale Pan Dubiel twierdzi,że trafiały do niego ,jego wzmacniacze,
po 2-3 latach w których nie trzeba było nic ustawiać ,ew. wymagały kosmetycznych zabiegów .
Lampy jak to lampy zużywają się ,użytkownik eksploatujący nawet intensywnie swoje urządzenie nie jest w stanie stwierdzić nausznie
"degradacji brzmienia" .
Co innego gdy zużyje się lub padnie lampa ,wtedy trzeba ustawiać ,ja akurat miałem taki przypadek ,lampy 2A3 są bardzo "delikatne" ,moja
trochę "świergoliła" co nie jest w tego typu lampach powodem reklamacji /niestety te typy tak mają , nie można tego stwierdzić nawet
w pomiarach/ ale Konstruktor wymienił mi parkę w ramach gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

A hobbystycznie ... znalezienia celu, powolnego do niego docierania i satysfakcji z jego osiągnięcia!

Bartek!
A czemu "powolnego" icon_mrgreen.gif ?

Ja chcę szybko, tanio i bezboleśnie - choć wiem, że tak to tylko w Erze icon_wink.gif

Jak to fajnie i przyjemnie: na wigilijnym stole świeczki, na choince lampki, na stoliku lampy, a z kolumn kolędy i radosny nastrój wokoło! Czego wszystkim życzę (zarówno nastroju, chęci do słuchania jak i lamp odpowiednich do Waszych wymagań). icon_razz.gif
Co prawda dopiero teraz dotarłem do domu, więc jeszcze powyższe stwierdzenie nie miało miejsca - ale już za parę godzin stanie się światło!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...