Skocz do zawartości

Cambridge Audio AR30 - 40W i inne pytania


p2rek

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś coś może powiedzieć o AR30? Planuję zakup z DV30, ale zastanawia mnie mała moc 40W. Czy taka moc wystarczy do Dali Concept 2 i czy nagłośni pokój 23m2? Czy wzmacniacz będzie za mały. Myślałem jeszcze o MCR-840 Yamahy ale CA lepiej mi podchodzi tylko ta moc. Drugie pytanie to napisali że maksymalny pobór prądu to 300W ze wzmacniacza stereo 2x40W? czy to możliwe czy chodzi o jakieś skrajne przypadki. Co ogólnie sądzicie o tym modelu. Dzięki za jakiekolwiek opinie i odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć!
Na mój nos - CA spokojnie da radę. To wydajne wzmacniacze (jeśli robią podobnie jak 10 lat wstecz). To, że ma dość duży zasilacz, a podają stosunkowo niewielką moc - tylko dobrze świadczy...
Bardziej martwiłbym się o to, czy monitory nagłośnią, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, dość spory metraż?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te monitory grają teraz w tym pomieszczeniu tyle ze z amplitunerem kina RX-V459 i potrafią na prawdę głośno i dynamicznie zagrać (oczywiście na tyle, na ile pozwala amplituner) myślę, że zmiana na AR30 czyli stereo odczuje różnicę. Dziwne jest że RX-V459 o mocy 6x140W ma zużycie prądu do 280W, a mały Cambridge 2x40W ma 300W icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czyli jest OK? Pytałem gdyż osobiście nagłaśniam pomieszczenie o 1/3 mniejsze - 3 x większymi "monitorami" icon_wink.gif

Piszesz o watach... Jeszcze wiele "cudów" na pewno doświadczysz:)
Miałem kiedyś zestaw "kambodży" (C500+P500). 60 W na kanał i radziło sobie z wielkimi szafami!
Z CA może nie będzie głośniej (chociaż stawiam, że będzie można grać głośniej i obraz muzyczny się nie zamaże).
Ale jeśli to wzmacniacz stereo - na 99% lepiej jakościowo...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak dla mnie jest ok - może prawdziwy audiofil wszedłby do mojego pokoju i stwierdził że za słabe głośniki. Ja jednak uważam, że grają ładnie, dźwięku jest dużo i na prawdę mocno mogą uderzyć basem (nawet bez subwoofera) . RX-v459 Yamahy w kinie gra nawet bardzo fajnie jak dla mnie jednak oczekuje czegoś więcej w stereo - zresztą oglądam 2-5 filmów w miesiącu a muzy słucham codziennie więc stąd zmiana na stereo. Czyli nie ma co się bać zmiany ze 140W na 40W icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...