Skocz do zawartości

Lenco L-78


Recommended Posts

To mój pierwszy post na tym forum, a więc witam wszystkich!

Mam zamiar kupić gramofon na aukcji http://allegro.pl/item995699907_gramofon_h..._wyprzedaz.html . Ponoć jak na swoją cenę jest całkiem dobry, a budżet mam ograniczony (około 400zł, co zostanie idzie na winyle, więc chcę jak najtaniej się zmieścić ze wszystkim).

Poczytałem trochę w temacie i pomyślałem nad zestawem:

1. Gramofon Lenco L-78
2. Wzmacniacz Unitra WS - 303

Czy to będzie grało? Co z igłą do gramofonu, czy ten Lenco ma jakąs, a jeśli nie (bądź ma słabą) to co dokupić w rozsądnej cenie? Nie mam awersji do rzeczy używanych, nawet lepiej jakby były to używki, bo często można wyrwać dobry sprzęt za śmieszne, jak na jakość, pieniądze.

Proszę o odpowiedź, najlepiej osoby doświadczone w temacie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć?
Lenco robiło porządne gramofony, a sformułowanie "Jeden z lepszych modeli Lenco " brzmi jak reklama wybielacza czy jakiegoś praniopodobnego środka icon_mrgreen.gif .
Wygląda to na plastik, a jak gra tego nie wie nikt. Zauważ, że jest trochę nowych plastikowopodobnych gramofonów z dziwnym rodowodem i w miarę podobną ceną. Jak ktoś chce mieć ozdobę lub słucha 1 zdartej płyty na miesiąc to czemu nie.

W każdym razie ja bym nie ryzykował. Poniżej 200zł można już kupić używany dużo solidniejszy gramofon.
W 200złotych również można się zmieścić z jakimś firmowym wzmakiem z wbudowanym preampem gramofonowym... Co oczywiście nie znaczy, ze WS-303 jest zły, to tylko informacja o cenach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W każdym razie ja bym nie ryzykował. Poniżej 200zł można już kupić używany dużo solidniejszy gramofon.



mógłbyś w takim razie coś polecić?

tym Lenco zainteresowałem się, ponieważ znalazłem go na liście polecanych 'budżetowych' gramofonów, jaką wrzucał tu belfer54.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LENCO jako stara, porządna firma - i niestety nie dotyczy to najnowszych "wynalazków gramofonopodobnych".

Chodziło o starsze modele - bez USB icon_mrgreen.gif
http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=13.0

Najlepiej będzie poszukać i trafić na zadbany egzemplarz w rozsądnej cenie, np. wśród polskich gramofonów czy choćby Technicsa. Poszukaj na aukcjach w Twojej okolicy - osobisty odsłuch i sprawdzenie sprzętu to dobra sprawa...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyprowadzenie z błędu w takim razie, temat analogowego brzmienia to dla mnie narazie czarna magia, ale każdy kiedyś zaczynał icon_wink.gif

z aktualnych aukcji z, powiedzmy, mojej okolicy na allegro zainteresowały mnie 2 gramofony, któryś godny uwagi, tak okiem speca?

http://allegro.pl/item1005863108_gramofon_...ic_bd_1350.html

http://allegro.pl/item1006582179_wspanialy...od_kd_2055.html

do jakiej maksymalnej ceny opłaca się je licytować? Szczególnie interesuje mnie ten Kenwood wygląda na solidny sprzęt.

Czytałem też sporo o polskich gramofonach czasów Polski Ludowej, ponoć całkiem niezłe, szczególnie Adam, problem jedynie, że na allegro ich ceny sięgają 400 zł, a ja z taką kwotą chciałbym się zmieścić z gramofonem i wzmacniaczem do niego, tak więc siłą rzeczy Adam odpada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do mojej listy. Lenco w wersji 78 produkowany był przed laty - początek produkcji koniec 1972 r. Obecna wersja z USB nijak ma się do tego, o którym wcześniej wspomniałem.
Z tych dwóch zamieszczonych w linkach zdecydowałbym się na Kenwooda. Moim zdaniem cena max to 200- 250zł.

Jak spokojnie podejdziesz do tematu, nie spiesząc się to masz szanse kupić Adama za ok. 300zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...