Skocz do zawartości

słuchawki do słuchania mp3, cena do 200 zł., jakie?


Recommended Posts

witam, zastanawiam się nad kupnem słuchawek nausznych do słuchania mp3, głównie mam na myśli muzykę lat 70-tych,80-tych, żeby dobrze przenosiły dźwięk, (np. zespoły: Secret Service, Abba, Queen, Limahl, Drupi, Hot chocolate).
Mam zamiar używać tych słuchawek narazie w domu, ale w przyszłości do odtwarzacza mp3. Jaki model byście polecili?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam, zastanawiam się nad kupnem słuchawek nausznych do słuchania mp3, głównie mam na myśli muzykę lat 70-tych,80-tych, żeby dobrze przenosiły dźwięk, (np. zespoły: Secret Service, Abba, Queen, Limahl, Drupi, Hot chocolate).
Mam zamiar używać tych słuchawek narazie w domu, ale w przyszłości do odtwarzacza mp3. Jaki model byście polecili?



Do mp3 nie ma moim zdaniem nic lepszego od Koss Porta Pro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam, chciałem ponowić temat i jeszcze raz się zapytać o różnicę między słuchawkami sennheiser pmx200 i px200 , z tego co np. widzę na polskiej stronie dystrybutora pmx200 kosztują 270 zł. a px200 299 zł. Widać z wyglądu że pmx 200 mają inne gąbki i trochę inne wykonanie, więc może zapytam tak które są wygodniejsze i może troszkę lepsze? Bo nie zależy mi na tym żeby je można było składać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam.
Nie wiem czy już podjąłeś decyzję co do słuchawkę, ale pozwolę sobie dodać swoje trzy gorsze. Przez długi czas słuchałem sennheiserów HD202 (krótko mówiąc: konstrukcja zamknięta, dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz, dość mocno przylegają do uszu co dla mnie było mało komfortowe, mocno podbity bass, kabel chyba 3m cena od 89 do 120 zł) druga i bardziej sensowna propozycja to koss UR40 (konstrukcja otwarta, więc prawie w ogóle nie tłumią dźwięku z zewnątrz, charakteru dźwięku nie pamiętam ale w stosunku do HD202 był on naturalniejszy i przyjemniejszy dla ucha, jakość wykonania dobra, kabelek 1,2 m i jest to model rekomendowany przez producenta do urządzeń przenośnych i laptopów, cena 169-249). Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu gdy nie mialem jeszcze pozadnego systemu audio, sluchalem wav/ogg z odtwarzacza river (mp3) Zakupilem sobie do tego playerka sluchawki KOSS UR40. Jest to konstrukcja otwarta, wg niektorych nie nadajaca sie do sprzetu przenosnego, bo nie izoluja od otoczenia. Ja osobiscie wolalem takie rozwiazanie glownie ze wzgledu na bezpieczenstwo - sluch. W miescie sporo halasu, jestem przeciwny zagluszaniem dzwiekow dobiegajacych z otoczenia muzyką. Tak wiec wybralem muszle otwarte.

Przyznam, ze na sluchawkach sie nie znam i nie wiele konstrukcji slyszalem. Wydaje mi sie, ze UR40 sa w miare nuetralne, dosyc wyrownane. Naszczescie nie doswiadczymy tutaj natloku basu jak w przypadku Sennheiser. Stereofonia jest bardzo dobra, przestrzeni calkiem ok. Gora nie meczaca, chociaz jest jej pod dostatkiem. Naszczescie gorny zakres nie jest syczacy/szeleszczacy.

Sluchawki sa bardzo wygodne, przy dlugim sluchaniu nie odczuwa sie dyskomfortu. Muszle dosyc duze, okrywajace cala malzowine. Pałąk delikatnie opina glowe.
Tak jak napisal baq85 sluchawki stworzone do odtwarzaczy przenosnych - krotki kabel, niska impedancja.

Przyznam szczerze, ze podczas pisania tego postu uswiadomilem sobie, ze juz dawno na nich nie sluchalem muzyki icon_smile.gif Jutro sprawdze jak brzmia bezposrednio z CD. Jesli interesuje Ciebie obszerniejsze recenzja (??) z checia po odsluchu cos skrobne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o Sennheiser mialem na mysli konstrukcje w porownywalnym budzecie, czyli okolo 300zl.
Koss UR40 mozna spokojnie kupic nowe ponizej 200zl. Kiedys na allegro widzialem za 160zl.

Poza tym Koss do kazdego produktu dolacza dozywotnia gwarancje - fajna rzecz !. W przypadku uszkodzenia, nie wazne w jaki sposob. Wplacasz, jesli sie nie myle okolo 50zl. Sluchawki dostajesz naprawione lub nowe. Jesli tych sluchawek nie ma juz w produkcji czy w magazynach dostajesz inne sluchawki na podobnym poziomie. Nawet za 10 lat mozna sobie za grosze wymienic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O KOSS UR40 pisalem juz wczesniej,

wydaje mi sie, ze trudno bedzie znalezc lepsze (nowe) sluchawki w tej cenie i jeszcze przesylka gratis.

http://www.allegro.pl/item276975912_koss_u...awa_gratis.html

w tej cenie bardzo, bardzo dobre sluchawki, szczegolnie do sprzetu przenosnego (sluchawki sie skladaja), o innych zaletach pisalem wyzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...