Skocz do zawartości

Jamo prestige 70


rosenkrantz

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do swojego pierwszego zestawu grającego. Ze względu na brak doświadczenia i ograniczone fundusze, wstępnie zdecydowałem że będzie to Diora WS 504 oraz jakieś tańsze głośniki...

Mam możliwość kupić Jamo Prestige 70 - słyszałem, że to dobra marka, ale co sądzicie o tym modelu? znacie go? Docelowo, ma służyć do odsłuchu muzyki i czasem filmów, pokój mam niewielki, ok 16 m kw.

Z góry dzięki za radę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chcesz kolumny podstawkowe...
Co do oceny - to zależy w jakiej cenie możesz kupić ten sprzęt...
Komplet jak na początek nie jest zły - ale jakiej muzyki słuchasz, co będzie źródłem dźwięku i ile pieniędzy możesz na ten cel przeznaczyć?

Co do Jamo Prestige 70 to na jakiej powiezchni może lepszym wyjściem byłyby większe kolumny 407 (trojdrożne)
https://ssl.allegro.pl/item1003604887_jamo_407_monitory.html

Jamo jest niezłą marką - ale ma bardzo zróżnicowane produkty (i ceny...) więc ocena zależy od modelu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zakładam, że chcesz kolumny podstawkowe...
Co do oceny - to zależy w jakiej cenie możesz kupić ten sprzęt...



Podstawkowe ze względu na cenę - bo o ile takie w okolicy 400 zł chyba kupię, o tyle podłogówki nawet używane w tej cenie to będzie chyba porażka.. No chyba że się mylę? :>

Te Jamo prestige 70 powyżej 300 zł by mnie kosztowały

Cytat

Komplet jak na początek nie jest zły - ale jakiej muzyki słuchasz, co będzie źródłem dźwięku i ile pieniędzy możesz na ten cel przeznaczyć?



Muzyki różnej - od jazzu i klasyki, przez alternatywę i rocka.
Źródłem dźwięku na razie będzie chyba tylko odtwarzacz dvd i komputer icon_sad.gif

Na wzmak i kolumny chciałem wydać w sumie około 800 zł.

Cytat

Jamo jest niezłą marką - ale ma bardzo zróżnicowane produkty (i ceny...) więc ocena zależy od modelu.



No właśnie - "ocena zależy od modelu" - a nigdzie nic ciekawego nie znalazłem o tych prestige 70 i stąd mój poprzedni post icon_wink.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podstawkowe ze względu na cenę - bo o ile takie w okolicy 400 zł chyba kupię, o tyle podłogówki nawet używane w tej cenie to będzie chyba porażka.. No chyba że się mylę? :>

Na takiej powierzchni można już myśleć o kolumnach podłogowych, oba rodzaje kolumn się nadadzą (poza tym do podstawkowych przydzadzą się jeszcze odpowiednie podstawki, które też swoje kosztują...)
W każdym razie nie ma co kupować małych kolumn podstawkowych typowych jako tyły w kinie domowym...

W okolicach 400zł za parę trafisz używane w dobrym stanie kolumny KODA 702. Ogólnie są chwalone, mają niezły bas (a pisałeś, że sprzęt też będzie wykorzystywany do filmów).
W tej chwili jest na Allegro para takich kolumn za 499zł (kup teraz), a widziałem też w trochę niższej cenie...
http://www.allegro.pl/item1021105504_kolum...ytlumienie.html

Co do wzmacniaczy - nie tylko ta Diora, jest sporo używanych firmowych wzmacniaczy (oraz amplitunerów) w tej cenie. Warto poszukać czegoś w Twojej okolicy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pomyślałem sobie o zabawie z podstawami pod monitory i zacząłem się skłaniać w stronę podłogówek - wypatrzyłem coś takiego:
arcus diabolo

W sieci znalazłem szczątkowe informacje na ich temat - a co Ty na to?

Co do tych Koda 702 - ciekawa sprawa, za przystępną cenę, ale co sądzisz o tym wytłumieniu które gościu im zafundował? mógł zaszkodzić ?

pozdrowienia icon_smile.gif

P.S.
A co do wzmacniacza, to rozważam jeszcze Denona DRA 335R albo Harmana PM 645

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowe wytłumienie raczej nie zaszkodziło kolumnom...
Poza tym - w razie czego możesz je usunąć icon_wink.gif

Natomiast co do kolumn Arcus z Twojego linku - nic nie wiem na ich temat.
W każdym razie KODY to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż tego typu nieznane konstrukcje.

Co do wzmacniacza - proponuję byś pierw kupil kolumny, a potem będziesz wiedzial ile pieniędzy możesz przeznaczyć na wzmacniacz... no i warto szukać czegoś w Twojej okolicy (i odbiór osobisty). Oba wzmacniacze nie będą złym wyjściem. icon_razz.gif

Pozadrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...