Skocz do zawartości

stereo a kino domowe


rosenkrantz

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić zestaw stereo, który poza odsłuchem muzyki, chcę wykorzystać do filmów. Mam pytanie, czy takie rozwiązanie (zdaje się że polecane przy mniejszych pomieszczeniach) nie jest obarczone jakimś minusem? Czy przy filmie z 5.1, nie "zgubię" ścieżki z mową ?

Z góry dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgubisz ścieżki dialogowej.
Natomiast raczej nie będziesz miał możliwości regulacji głośności dialogów względem całej ścieżki dźwiękowej.

Chodzi o to, że w systemach wielokanałowych (w zależności od modelu od -6do +6dB, -10/+10 lub nawet od -12 do +12dB) do możesz ustawiać głośność kanałów względem siebie. Czyli możesz zgłośnić kanał centralny (a więc głównie dialogi) względem reszty.

Do tej pory może w 1% płyt DVD miałem taką potrzebę (były za słabo słyszalne dialogi).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zestaw ,,odwrotny", pełne kino domowe (5.0), no i słucham najczęściej w stereo! Mało tego jestem dumny ze swojego zestawu, goście audiofile też są zachwyceni. Nie myślałeś o takiej konfiguracji? Oczywiście pociąga to za sobą większe koszty, ale w dobie internetu można sporo zaoszczędzić i uzyskać doskonałe efekty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...