Skocz do zawartości

Monitor Audio BR6


Oleczek

Recommended Posts

Witam,
Moj obecny zestaw to MA BR6+Yamaha A-S700+CA Azur 640v2. Wzmak i cdek kupilem w okazyjnych cenach po 1250zl uzywki na allegro. Dzialaja swietnie i nie mam do nich zastrzezen technicznych ale zastanawiam sie czy moge cos jeszcze wydobyc z dziweku na moich kolumnach. Zaznacze ze jest to moj nowy nabytek wiec nie chcialbym ich zmieniac. Pozatym wizualnie odpowiadaja mi nawet bardziej niz w 100%tach. No i moje pytanie do was osob ktore o wiele bardziej sa osluchane w przeroznych zestawieniach...Na co mozna wymienic wzmacniacz zeby uzyskac np bardziej zwarty sybstancyjny bas. Obecnie jest bardzo cieplo schodzi nisko i nie buczy ale jest delikatnie za bardzo rozlazly. Zaznaczam ze to mialaby byc zmiana kosmetyczna. No i jesli udaloby mi sie uzyskac troche wiecej melodyjnosci to tez bylbym zadowolony. Poszperalem troche w necie i np na hight-fidelity niejaki Wojciech Pucala poleca do MA BR6 NADy i Xindaki ja obecnie rozwazalem tez wzmak CA np 740 lub 640 lub 550. Nie ukrywam ze CA wizualnie podoba mi sie najbardziej no ale to kwestia drugozedna. Konkretyzujac juz pytanie. Ktory wzmak z tych 3 firm bedzie najbardziej odpowiedni i jaki model. Plap cenowy to okolo 3tys max. Jesli natomiast ktos ma jeszcze jakis pomysl to oczywiscie jestem otwarty na sugestie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem zanim zmienisz wzmacniacz, skoro to wszystko nowy nabytek, powinieneś poeksperymentować z okablowaniem! Nic nie napisałeś jakiego używasz? Nasuwa mi się jeszcze pytanie skąd pewność, że odpowiedzialny za bardzo rozlazly bas jest wzmacniacz? Skoro o Twoim modelu Yamaha A-S700 w testach o dolnym paśmie dziennikarze rozpisują się: mocny bas dodaje trochę ciepła, jest gęsty, sprężysty. Moja rada sprawdź/testuj różne kable tak głośnikowe, jak i interkonekt... aż uzyskasz pożadany efekt!

P.S. Tym bardziej, że to miałaby być zmiana kosmetyczna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - jeszcze poeksperymentuj z właściwym rozmieszczeniem kolumn i odsunięciem od ścian.
A przede wszystkim osłuchaj się i przyzwyczaj do sprzętu, a dopiero za jakiś czas szukaj czegoś nowego!

Pozdrawiam
PS. Właściwe nazwisko brzmi Wojciech Pacuła - znany nie tylko z HighFidelity, ale i ze stron naszego miesięcznika AUDIO icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny sa nowe a wzmacniacz i cdek kupiony juz ponad 0.5 roku temu. Tak tak to wszystko prawda bas jest gesty i sprezysty. Sam nie wiem czy uzywam odpowiedniej terminologii do okreslenia tego w czym rzecz:). Chodzi o to ze moze nie jest rozlany ale chcialbym aby byl bardziej zwarty czasami walnal kiedy sytuacja tego wymaga. No a jesli chodzi o muzykalnosc to niestety ta yamaha nie wypada zbyt dobrze. Gra mocno technicznie. Z odsuwaniem od scian kolumn caly czas sie bawie:). Dlatego wiec chcialbym sprobowac czegos nowego...tym bardziej ze na odsprzedaniu tego wzmaka moge zarobic. Tak wiec jesli jednak mozecie mi polecic jakis sprzet do tych kolumn to bede wdzieczny:)



ps sr za blad w nazwisku;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci brakuje muzykalności to propnuje wzmacniacz: Arcam FMJ A18 = ok. 2500 zł. A jeśli nie sprosta wymaganiom co do basu, to możesz łatwo rozbudować system o końcówkę mocy. Typowe brzmienie angielskie, gra środkiem, ale przed wszystkim ma piękne barwyy i nasycenie. Oczywiście musisz go sam posłuchać i ocenić. Co do NAD-a, to wydaje mi się, że nie znajdziesz dużo więcej muzykalności...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...