Skocz do zawartości

denon 1708 dźwięk z hdmi ??


xaid

Recommended Posts

Witam wszystkich

ostatnio miałem mały problem, dostałem w łapy filmik w BD, a że nie posiadam odtwarzacza to postanowiłem podłączyć kompa

no i tu się zaczęło... podłączyłem kompa do ampli przez hdmi i ampli do tv też przez hdmi.... obraz ku mojemu zdziwieniu automatycznie się aktywował więc już

morda się cieszyła icon_biggrin.gif, jednak gorzej było z dźwiękiem, (po kilku kwadransach) pokombinowłem w ustawieniach kompa, restart i coś już usłyszałem,

lecz nie tam gdzie chciałem bo w TV :/ (po następnych kilku kwadransach) kombinowania w ampli wziąłem się za instrukcję NO I PISZE JAK BYK ŻE :

"sygnał audio podawany na złącze hdmi nie może być odtwarzany na avr-1708"

No i ręce mi opadły....

Moje pytanko czy inne ampli tez tak mają ??

Jak dla mnie to trochę tak bez sensu....


pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wyższe modele amplitunerów kina domowego potrafią "wyciągnąć" wielokanałowy sygnał audio z kable HDMI.
Prostsze modele działaja jedynie jako przełącznik sygnału między wieloma źródłami a telewizorem.

A czy to jest bez sensu? Niezupełnie, to po prostu polityka firm, które w ten sposób zachęcają do kupowania wyższych modeli.

Natomiast i tak zazwyczaj sugeruje się podawanie sygnału audio do amplitunera kablem coaxialnym lub optycznym - co jednak w przypadku laptopów może być dużym utrudnieniem...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo w kompie mam tylko wyjście optyczne, a do tych wejść przypisanych w ampli do hdmi są tylko coaxialne :/ , optyczne są do obsługi cd i vcr...

ale to już się robi offtop... co się chciałem dowiedzieć to sie dowiedziałem icon_smile.gif

dzięki

pozdro
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma potrzeby cytowania go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...