Skocz do zawartości

Nietypowy kabel do mini wieży


Recommended Posts

Poszukuje CONTROL CABLE do sprzętu GPX S7095 (załączone zdjęcie), ponieważ zgubiłem go podczas przeprowadzki. Może wie ktoś jak nazywa się tego typu kabel, bo nie wiem nawet jak tego szukać w internecie lub o co pytać w sklepie nie nosząc sprzętu ze sobą.

Wiem, że to stary sprzęt, ale ma naprawdę bardzo dobry dźwięk, więc będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Pozdrawiam


ZDJĘCIE PONIŻEJ:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z oryginalną taśmą, a nie kojarzę jakie firmy stosują takie kable w miniwieżach (w każdym razie nie jest to raczej SONY, bo mam mniejsze kable, tzn. węższe wtyki z inna ilością pinów).

Na Twoim miejscu najpierw próbowałbym dopasować (czyli trochę obciąć...) zwykła taśmę komputerową. Podaje poniżej parametry taśm – zmierz gniazdo w swoim sprzęcie i jeżeli są podobne to wystarczy dorwać taką taśmę (co nie jest problemem – zawsze w pobliżu ktoś ma jakieś wolne taśmy od komputera, a w najgorszym przypadku czeka Cię wydatek rzędu złotówki...) i lekko ją zmodyfikować.

34-pin (2 rzędy po 17 pin) to taśma do napędów dyskietek (FDD) 3.5”, natomiast zmierzona szerokość dla 30pin (2x 15) to 36mm.

do dysku twardego (HDD) jest to taśma 40-pin (a właściwie to 39pin, 2x 20, minus 1 pin w środku) i szerokość około 49mm.

Odstęp między pinami w pionie i poziomie to około 2,5 mm (tak wynika z pomiarów i z podzielenia szerokości taśmy...). Wtyczki wystają o nie więcej niż 3-4milimetry poza szerokość taśmy.

Poniżej link do przykładowej aukcji za 1zł obie takie taśmy (taśma do FDD oraz taśma do HDD)
http://allegro.pl/item1008849101_komplet_t...d_i_ata100.html
oraz inna aukcja (tym razem za 2 złote), gdzie wyraźniej widać kształt wtyczek
http://allegro.pl/item1028693496_tasmy_do_...e_taniocha.html

Ale uważaj – taśmy do FDD mają przeplot kabla, a taśmy do HDD mają w środku jedno zaślepione miejsce. O ile pamiętam, to bardzo stare taśmy do HDD miewały pełne 40 pinów... (do komputerów typu AT, czyli dwadzieścia parę lat temu...).
Prawdopodobnie oryginalna taśma do Twojej wieży nie wykorzystuje wszystkich żył do przesyłania sygnału i nie miała żadnego przeplotu (zamiany jednego lub kilku pinów miejscami).

Bedzie to "rzeźbienie", ale w razie czego - koszty znikome i ewentualnie tylko proste operacje z lutownicą...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...