Skocz do zawartości

Kino domowe działa tylko centralny głośnik!


dzuchx

Recommended Posts

Witam posiadam kino domowe Philips 5 do1.Podłączyłem przez chinch,póżniej przez chinch-jack.I działa tylko central głosnik na kanałach tv na antenie radiowej równieżicon_sad.gif.Co jest nie tak może zły kabel.A jak złącze ten wzmacniacz kina do nagrywarki dvd kablem coaxial.A nagrywarke do tv kablem euro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kino domowe Philips HTR 5000 5.1 Oraz drugie urzadzenie do tego czyli nagrywarkę oraz odtwarzacz dvd w jednym.Problem polega na tym że jak podłacze ten wzmacniacz od kina domowego pod tv przez kabel chinch bądź aux to działa tylko centralny głośnik oraz subwofer,rozumie z tego iż zależy to od nadawania programów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał idzie ze zwykłej anteny TV.Próbowałem na dwóch tv jeden mam taki jak dawała cyfra monitor/TV .wejścia av1, av2,component,rgb,dvi.
W starym tv mam a-v i sluchawki kiedys podlanczalem tam wieże na aux,no i oczywiscie jest euro.
Wzmacniacz ma wejscia :
AUX LR
TV LR
OUT LR
COAXIAL OUT /IN
ORAZ 6 CHANNEL IN

Podłączyłem chinch do starego tv a-v oraz do wzmacniacza wejscia(tv LR),Póżniej też na aux i dalej idzie centralny i subwofer.
A w nowym tv nie wiem jak podłaczyć skoro mam tylko euro i komponent,wejscie na sluchawki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po kolei:
sygnał TV idzie kablem antenowym do nagrywarki i z nagrywarki również kablem antenowym do TV - masz odbiór programów telewizyjnych oraz możliwość ich nagrywania
jak zrozumiałem centralnym urządzeniem do nagłaśniania ma być ten amplituner Philipsa - ma odtwarzać dźwięk zarówno z płyt i materiałów nagranych na nagrywarkę jak również dźwięk podczas oglądania telewizji;
1. połaczenie TV z amplitunerem: ponieważ dźwięk z anteny jest w domenie analogowej, nie ma możliwości dekodowania strumienia DD z audycji telewizyjnych- skazany jesteś na połączenie TV z Philipsem analogowo i do tego stereo; najprosciej zrobic to poprzez połączenie wyjście euro (TV) - wejście 2xchinch w Philipsie, potrzebna jest do tego np taka przejściówka: http://sklep.rms.pl/index.php?p5872,przejs...ndridge-svp7655 trzeba tylko ustawić przełącznik na pozycje "out"
2. połączenie nagrywarki z amplitunerem: audycje nagrane z TV oraz płyty DVD maja cyfrowy dźwięk DD więc tutaj wystarczy podłączyć za pomocą kabla koaksjalnego lub optycznego (zależy jakie wyjście ma nagrywarka)

ten Philips ma dekodery Dolby Pro Logic II więc sygnał analogowy stereo powienien uprzestrzennić do 5.1

gdybym cos niezrozumiale napisał to postaram się wytłumaczyć

pozdrawiam

PS nie pamiętam dokładnie jak jest z łączami euro ale jedno z nich może być tylko wejściem - trzeba sprawdzić w specyfikacji telewizora
PS1 jeśli po takim podłączeniu dalej będzie dźwięk tylko z centralnego i suba to obstawiam błąd konfiguracji amplitunera, złe podłaczenie głośników lub w ostateczności zepsucie Philipsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...