Skocz do zawartości

Szukam sprzętu stereo do 2000~2200zł


matys420

Recommended Posts

Witam !
Szukam sprzętu stereo do 2000~2200 do pokoju o powierzchni ok~25m2.
Sprzęt będzie użytkowany w 70% do muzyki i 30% gry i filmy.
Zależy mi na dobrym basie i wyraźnym dźwięku !
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ! Edytowano przez muzyczny_gość
zmieniłem nazwę tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie amplituner Harmana zabiera sporą częsć kasy. Podstawowy (co nie znaczy zły) model - HK3390 kosztuje ok. 1400zł. Zakładając te 800zł na kolumny najlepszym wyborem są chyba KODY AV-702 v.2, problem w tym, że ten zestaw nie do końca zgrywa się ze sobą poziomem. Amplituner spokojnie może grać z lepszymi kolumnami. Co nie zmienia faktu, że takie połączenie da ci na pewno zadowalający dźwięk (przy okazji w przyszłosci upgrade będzie łatwiejszy - wystarczy zmiana kolumn). Do tego dorzucasz sobie jakies podstawowe kabelki np. Oehlbach 2x2,5mm i masz naprawdę niezłe stereo za niedużą kwotę.

Pytanie tylko co ze źródłem? Komputer, jakies DVD???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! icon_wink.gif

Do: pacio94
Źródłem dźwięku będzie PC przy karcie Asus Xonar XD/DX

Do: muzyczny_gość
Kabli w to nie wliczam bo dostane je za darmo od znajomego !

Hmmm skoro mówicie że Harman/Kordon pożera wiele pieniędzy to pomóżcie znaleźć coś odpowiedniego.
Ekspertem od dźwięku nie jestem ale też byle czym się nie zadowolę !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny KODA AV-702 pojawiają się na Allegro jako powystawowe lub używane z gwarancją w okolicy 500zł.
Więc spokojnie mieścisz się z Harmanem w 2 tysiącach, a masz sporą szansę kupić zamiast HK3390 wyższy model, czyli 3490.
http://www.ceneo.pl/261770

A jak zostanie Ci 100 czy 200zł, to kup sobie używany, firmowy odtwarzacz CD. Warto mieć go jako źródło dźwięku jeśli używasz płyt CD....

Inna możliwość- to stereofoniczny amplituner Yamaha RX-797. Ten amplituner również zbiera pochlepbne recenzje icon_razz.gif , jest ciut tańszy.
http://www.ceneo.pl/261770s
Również ma wyjście na subwoofer, jeżeli kiedyś zabraknie Ci basu icon_lol.gif

Poza tym - kupując używane Kody 702 jeżeli będziesz za jakiś czas chciał coś mocniejszego/leszego/droższego, to nie będzie problemów z ich odsprzedażą i najwyżej stracisz na tym interesie 100zł (czyli chyba kwota do zaakceptowania...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Chciałem wprowadzić małą poprawkę, sprzęt ten będzie do pokoju o powierzchni 18m2

I jeszcze mam pytanie, co będzie lepsze do tego pokoju ? :

a) Yamaha PianoCraft MCR-840 ze zmienionymi kablami na lepsze oczywiście
b)Głośniki Mission M33 + apmlituner np. Harman\Kordon HK3390

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Tobie zesstawienie NADa C315 BEE (na allegro wyrwiesz za 999zl) i do tego jakies konkretne glosniki - Monitor Audio br2, Acoustic Energy Aelite 2 (najlepsze), Dali Lektor 2 . Ograniczylem sie tutaj do kolumn podstawkowych

Twoje pomieszczenie nie jest w cale takie male tym bardziej polecam kolumny AELITE 2 ktore potrafia naglosnic taki metraz z odpowiednia podstawa basowa. Ewentualnie Dali Lektor 2 tez potrafi niezle soki wydusic z NADa icon_smile.gif

Znajomy posiada zestawienie Assus Xonar Essence + NAD C315 + Aelite 2 i brzmi to na prawde znakomicie zarowno przy muzyce, grach czy kinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...