Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera


kapustus

Recommended Posts

Witajcie.
Posiadam obecnie ampli yamahy rx-v359. Chciałbym go zmienić na coś lepszego o ile jest sens. Sprzęt oczywiście używany bo nic nowego się pewnie nie znajdzie. Posiadam głośniki 5x eltax discovery i sub kody sw850. Kwota jaką mogę przeznaczyć na ten cel to 700-800 zł. pozdrawiam Jedyne czego wymagam to 2 wejścia optyczne i wypadało by 2 koaksjalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymagania (oprócz wejść wielokanałowych)?
Czy masz w planie wymianę kolumn głośnikowych na lepsze?
Jaki masz pozostały sprzęt - co jest (i ew. co jeszcze może dojść ze sprzętu...) podpięte pod amplituner?

Na jakiej powierzchni to gra?
Czego słuchasz?
To ma być głównie sprzęt pod kino czy pod muzykę stereo?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do tej pory sercem zestawu była Yamaha, no to może:
http://www.allegro.pl/item1042636508_ampli...v_595a_rds.html
- model bazujący na bardzo udanym DSP-A5, którym to do dziś cieszy się mój przyjaciel!!! Gra to u niego z kolumnami marki MISSION model M34 i w tej cenie nie mam żadnych zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie, same zalety!
http://www.allegro.pl/item1040152213_yamah..._m_polecam.html
- dość wysoki model, ale nie wiele o nim było słychać, w prasie niemieckiej dostał dobre noty. W kine domowym wyśmienity, w stereo dobry!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie gra to na dość małej powierzchni bo około 12m2. Głównie zależy mi na kinie ponieważ do stereo mam inny sprzęt. Kolumny myślę, że też zmienię na lepsze ale to dopiero jak się przeprowadzę do pomieszczenia około 20m2. Do ampli podpięty będzie laptop optyką, telewizja n, dvd samsunga p370 oraz hdd player asmaxa. To czego wymagam to trochę żywszego brzmienia. Wiadomo że mile widziane było by HDMI które rozkodowywuje również dźwięk ale za te pieniądze to chyba nic nie znajdę. Ewentualnie gdyby coś dużo lepszego można było dostać a różnica była by z 2 stówki to mogę trochę odłożyć ale im taniej tym lepiej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niezłej cenie jest ta Yamaha RX-V1200... Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż model 595, nie wspominając już o Twojej 359...
A ilość gniazd optycznych i koaksjalnych spełnia Twoje wymagania.
W każdym razie wśród używek warto poszukać modeli powyżej 1x00, zamiast trzycyfrowych. Ceny starszych modeli mocno spadają w stosunku do wartości początkowej, więc jak możesz wydać całą kasę przeznaczoną na wymianę amplitunera to czemu nie icon_wink.gif

Co do dekodowania HDMI w amplitunerze - to spokojnie możesz pominąć tą kwestię, bo i tak zazwyczaj wykorzystujesz do tego celu złącze koaksjalne (jest lepiej niż po HDMI).
Większość użytkowników wykorzystuje amplituner z HDMI jako przełącznik miedzy źródłami HDMI, puszczając dalej sygnał do telewizora...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunera używam już dobre kilka dni. Po otwarciu paczki byłem w szoku ponieważ na żywo wygląda on na prawdę rewelacyjnie. Jedyne co mi przeszkadza to dość słabo świeci wyświetlacz. Pilot dość duży ale idzie się przyzwyczaić. Pokrętło bardzo fajne w dotyku, plastik zdecydowanie lepszy niż w mojej poprzedniej yamaszce. Po podłączeniu 2 głośników (eltax discovery) i odpaleniu muzy byłem w szoku. Dźwięk bardzo podobny jak po podłączeniu ich pod końcówkę mocy. Po przekręceniu pokrętła bassu na 2 pozycję byłem w szoku ile one potrafią go dać icon_smile.gif Po podłączeniu wszystkiego kolejne zaskoczenie. Subwoofer dostał zdecydowanego kopa. Aż przyjemnie było posłuchać muzyki. Jak wiadomo moje obecne głośniki to raczej niska półka. I wreszcie przyszedł czas na film w Dolby Digitalu i tutaj jestem pod wrażeniem ile amplituner może zmienić. Zupełnie inna dynamika, czuć że głośnikom nie brakuje mocy oraz bardzo dobry efekt przestrzenny (obecnie mały pokój). Jedyne czego mi teraz brakuje to trochę więcej tonów średnich ale przyjdzie tez czas na zmianę głośników. Film w DTS wywołał na mniej jeszcze większe wrażenia ale oglądałem jedyne 15 min (brak czasu na razie ;p). Amplituner jest rewelacyjny, polecam go każdemu i bardzo dziękuję Wam za pomoc w wyborze. Żałuję że nie pomyślałem o tym wcześniej icon_smile.gif
Jeżeli chodzi o +
dźwięk w kinie
całkiem niezłe stereo
duża liczba optyków oraz 2 koaksjalne
wygląd
jakość zastosowanego plastiku
jeżeli chodzi o -
dość słabo świeci wyświetlacz
trochę się grzeje ale nie ma tragedii
i na razie to tyle. Ciekawy jestem co pokazują wyższe modele yamahy icon_biggrin.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...