Skocz do zawartości

Tani, używany, dobry CD do 500 zł, najlepiej 200-300 zł


pilnik

Recommended Posts

Witam,
czy możecie polecić tani, używany, dobry CD do 500 zł, najlepiej w przedziale 200-300 zł?
Dobrze jakby to była Yamaha, ale jeszcze lepiej jakby był to świetny CD. Nie mam wielkich wymagań, byle odtwarzał CDR i świetnie grał icon_smile.gif

Mam amplituner Yamaha RX-797, głośniki BMN F1, planuję też kupić kable KLOTZ Twinax (może to nie jest dobry pomysł?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei polecę Ci Denona. Może to i nie Yamaha, ale również w Twoim przedziale cenowym i, według mnie, choć gusta są różne, najlepszy wybór icon_wink.gif No i Japonia, oczywiście.

Zdarza się sporo chłamu na allegro czy innych portalach, ale jest kilka modeli, które z czystym sumieniem mogę polecić, a pojawiają się tam:

- DCD-1400/1420/1460
- DCD-1500

Ja osobiście posiadam 2x DCD-1400 i DCD-1300 i będę polecał je, bo według mnie w tym przedziale cenowym dobrze dają radę icon_wink.gif

Nie wiem, być może jest to na aukcjach, poszukaj, a jeśli gdzieś w pobliżu masz giełdy staroci, to tam, o ile sprzedawca ma... prąd, bo zdarza się masa uszkodzonych icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yamaha CDX-496 Odtwarzacz CD Hi-Fi " z pierwszego linku do aukcji w poście od Audioneta się nie sprzedała.
Więc może warto się nią zainteresować - masz świeży model, z pilotem i w dobrym stanie...

A poza Yamahą są np. udane modele ONKYO, takie jak DX-7511 bazujący na popularnym i łatwo (i tanio) dostępnym laserze SONY.
Poniżej masz link do aukcji z takim CD za bardzo rozsądną cenę (z pilotem, ale porysowana góra...)
http://www.allegro.pl/item1038112523_cd_on...7511_zloty.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kolegę wyżej. Osobiście, uparłbym się na Denona - chyba nie znam przypadku, że komuś padł laser - ale co trzeba przyznać to trzeba, Onkyo "w razie czego" będzie tańsze w naprawie icon_wink.gif No i również jest to porządniejszy sprzęt.

Onkyo DX-68xx/71xx/72xx/75xx, jak widzę, pojawiają się w ilościach masowych na allegro. Trzy ostatnie możesz brać prawie że w ciemno, co do 68xx musisz mieć pewność, że nie naprawiany, bądź nie spaprany i że laser w środku to Soniacz, nie jakiś Xuihen, czy inne tego typu wynalazki (ogółem czy nie wymieniano lasera na "zamiennik").

Ja ogólnie mam słabe doświadczenia po Yamahach, zdarzało mi się kilka naprawiać i jakoś żadna mnie nie przekonała... Ale cóż, jak wspominałem wcześniej, gusta są różne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę forum i w końcu zdecydowałem się na kupno modyfikowanego Marantza 63 (nie wiem czy SE ma ogromne znaczenie w nazwie).
Możecie mi powiedzieć czy dokonałem dobrego zakupu, bo sam się już zakręciłem? icon_smile.gif

Tutaj jest aukcja:
http://allegro.pl/item1054612030_marantz_c...dyfikowany.html

Aha, jak najlepiej podłączyć CD z amplitunerem?
Możecie polecić jakieś dobre kable, nie chcę wydawać na nie fortuny i jednocześnie tego, żeby się stały najsłabszym ogniwem zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...