Skocz do zawartości

Pomocy! Glosniki graja bardzo cicho


Crash

Recommended Posts

Witam.
Ostatnio nabylem bardzo tanio uzywane glosniki firmy Philips system 5.1 o mocy 4 ohm 50w
do glosniczkow dokupilem Ampiltuner tez 5.1 o mocy 2 x 30W i 3 x 9W tez 4 ohm

Czy ktos moze mi powiedziec czemu po podlaczeni laptopa mp3 i innego sprzetu pod aux wejscie 2.0 (stereo)
w glosniczkach slychac bardzo cicho dzwiek na 69 skali w amplitunerze na 69 slychac ledwo co wiec bardzo prosze o wszelka pomoc!

A wiec na drogi dzien podlaczylem glosniki pod INNY amplituner 5.1 i co sie okazalo ze rowniez graja bardzo cicho. Naprawde jest to bardzo dziwne czy takie male glosniczki potrzebuja tak duzej mocy ze 2 amplitunery sobie nie moga poradzic?? I czy jest np jakis mini wsmacniacz do wlutowania w glosniki by graly mocniej czy po prostu czeka mnie kupno nowych??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że jest to system 5.1, pytanie moje brzmi, czy wszystkie głośniki grają cicho? Czy subwoofer jest aktywny czy pasywny? Jakiego dźwięku się spodziewasz? Spróbuj podłączyć tylko dwa głośniki pod kanały lewy i prawy, jeżeli jest to amplituner jak piszesz, uruchom radio zamiast podłączać laptop. Jeżeli jest inne wejście w tym amplitunerze (np. CD, Video)spróbuj się tam podłączyć. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe by grały tak cicho nawet na Twoim amplitunerze. Zakładając, że amplituner jest sprawny (a próbowałeś też na innym) myślę, że coś źle podłączasz. Powiedz co to są za głośniki -podaj może symbol zestawu, wrzuć jakieś zdjęcie...

PS. A może to mp3, które podłączasz pod AUX (tak w tym amplitunerze jak w innym) jest uszkodzone - np. załamany kabel i nie daje masy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecalem glosniki wszystko wydaje sie ok a oto informacje o glosnikach
Informacje o glosnikach
Zaznaczam ze mam tylko glosniki bez DVD

Głośniki
Głośnik satelitarny : Przód ekranowany magnetycznie
Pasmo przenoszenia głośnika satelit. : 120-20000 Hz
Impedancja głośnika satelitarnego : 4 omy
Przetworniki głośników satelitarnych : 1 piezo, 3-calowy głośnik niskotonowy
Głośnik centralny : 2-drożny
Zakres częstotl. kanału centralnego : 120-20000 Hz
Przetwornik głośnika centralnego : 1 piezo, 2x 3-calowy głośnik niskotonowy
Pasmo przenoszenia subwoofera : 30-120 Hz
Przetwornik subwoofera : Niskot., wysokowydajny, 6,5 cala

ALE jak mowilem to amplituner jest do kitu po podlaczeniu stereo kraja tylko 2 glosniki a po podlaczeniu 5.1 graja wszystkie tak lipa ze nie przetwaza dziweku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ktos mi moze poradzic jaki amplituner wybrac wmiare tani ale dobr by np. po odlaczeniu dzwieku stereo przetwazal na 5.1 by graly wszystkie glosniki??


Jaki to ma sens. Kupiłeś kiepskie głośniczki 5.1 i do tego chcesz ampli 5.1 do słuchania stereo. Te głośniczki nie nadają się do stereo. Jakiekolwiek przetwarzanie sygnału stereo na więcej jak 2 kanały, to profanacja, tym bardziej na tanim sprzęcie. Takie przetwarzanie dźwięku stereo na 5 kanałów potrafi każdy ampli z DSP. A nie lepiej skoncentrować się na samym stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...