Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy.
W niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić do komputera głośniki 2.0 lub 2.1 w cenie do 400zł (absolutny max 500zł). Mają nagłośnić mały pokój w bloku. Będą służyć w 90% do słuchania muzyki z ciężkich gatunków, ale też muzyki klasycznej (głównie gitara klasyczna). Dźwięk powinien charakteryzować się bardzo dobrą separacją, dużą szerokością sceny oraz, bardzo ważne, niedokuczliwymi tonami wysokimi i niedominującym basem. Oczywiście na ile to możliwe w przypadku głośników komputerowych. Szukając testów i opinii wyłoniłem następujących kandydatów:
  1. Altec Lansing CS21[2.1] (wg testu lepsze od #2)
  2. Creative MegaWorks 250D [2.1]
  3. Creative T20 [2.0]
  4. Creative T40 [2.0]
Z tego co czytałem, najlepiej sprawuje się kandydat numer 1 czyli Altec. Jenak, tak samo jak zestaw z pozycji numer 2, jest obecnie praktycznie niedostępny. W tej sytuacji na scenę wkraczają zestawy 2.0, gdyż nie zależy mi strasznie na potężnym basie. Na korzyść 2.0 przemawia też argument ceny. Jednak wraz z niedawną polską premierą T40-stki stracił on na ważności. Producent jak zwykle produkuje atrakcyjną papkę marketingową, pytanie -- ile w tym co mówi jest prawdy. Czy T40 różni się od T20 czymś więcej poza mocą? I czy ta różnica jest warta mnożnika ceny x2.5
Mogło by się wydawać, że porównywanie zestawów 2.0 i 2.1 mija się z celem, jednak po przeczytaniu wielu recenzji nie jestem tego taki pewny. Pytam zatem: jak T20stki wypadają w porównaniu do #1 i #2, przede wszystkim w zakresie średnio-wysokim. Czy niskie tony z T40 mogą się równać z #1 lub #2?

Rzecz jasna dopuszczam również innych kandydatów, jeśli mi tylko takich zaproponujecie. Zastosowania i wymagania podałem na począyku posta. Nie chcę wchodzić w osobne kolumny i ampy -- brak miejsca oraz planowany zakup porządnego sprzętu stereo w przyszłości. Nie myślę również o zestawach 5.1 czy 7.1.

Dzięki z góry za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Do muzyki klasycznej zdecydowanie najlepiej nadawałyby się Creative T40 ( ma o jeden głośnik średnio-wysokotonowy więcej na satelitkę niż T20). Jakość dźwięku w T20 jest minimalnie gorsza niż T40, którego cena to spora przesada

Basy w T20 i T40 mają się nijak do dowolnego zestawu 2.1 (Żaden 2.0 nie zatrzęsie ci biurkiem). Wg mnie T20 byłyby najlepszym wyborem ze względu na tony średnie i wysokie które są rewelacyjne w tych głośnikach!!! Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za jakis czas bede musial na dluzej rozstac sie ze swoim sprzetem (domowym), a ze sprzet w domu dosyc powazny , jestem bardzo wybredny:)
Wyjezdzam na dluzej i potrzebowalem czegos mobilnego. Kupilem T20 i nie zaluje. Biorac pod uwage trwajaca jeszcze promocje (zwrot 60zl) to wogole swietny zakup. Polecam 2.0 i tylko 2.0. W tej cenie nie ma dobrych subwooferow, jesli wogole mozna nazwac to subem. Sprzedawane zestawy glosnikowe z subami do komputerow - suby to wielkie pudla-buczace, a nie oddajace poprawnie bas.

W T20 bas jest w zupelnosci wystarczajacy. Naprawde zaskoczyly mnie te glosniki ! Ktos kiedys napisal, ze maja plastikowy dzwiek. NIe zgadzam sie. Jesli sluchac mp3 to zawsze bedzie sucho i plastikowo. Slucham obrazow plyt CD z laptopa i jest naprawde dobrze, jak na ta cene (120zl po zwrocie kasy) swietne !

Co najwazniejsze pasma sa w miare wyrownane. Przede wszystkim nie ma klujacej gory, jak to zwykle bywa w takich glosnikach. Piszac post, slucham wlasnie Charlie Haden & Antonio Forcione - Heartplay i jest bardzo przyjemnie.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Basy w T20 i T40 mają się nijak do dowolnego zestawu 2.1 (Żaden 2.0 nie zatrzęsie ci biurkiem).



no to juz tekst miesiaca chyba icon_smile.gif

jesli rzeczywiscie ktos potrzebuje buczacych rezonansow z "kartonowego pudelka", ktore wzbudza biurko/pokoj, no to tylko tanie 2,1 icon_smile.gif
tylko gdzie ta prawdziwa muzyka ?

Bas w T20 jest naprawde dobry i wierzcie mi - blizszy prawdy. Caly czas biore pod uwage odniesienie do mojego sprzetu domowego (patrz w o mnie), oczywiscie piszac opinie, biore pod uwage cene T20.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do muzyki klasycznej zdecydowanie najlepiej nadawałyby się Creative T40 ( ma o jeden głośnik średnio-wysokotonowy więcej na satelitkę niż T20). Jakość dźwięku w T20 jest minimalnie gorsza niż T40, którego cena to spora przesada




przede wszystki ma owszem jeden dolozony glosniczek srednio tonowy - nie ma czegos takiego o ile dobrze wiem jak srednio-wysokotonowy:) jak juz to szerokopasmowy, ktry tu nie wystepuje.

teraz dalej jestem uzytkownikiem od kilkudziesieciu dni tych glosnikow, bas maja znosny - napewno zaskocza w pewnym sensie, graja jak na glosniczki komputerowe biurkowe dobrze:)

Ale niech nikt nie oczekuje tu niewiadomo co:)
PS do mp3 i innych strtnych i bezstranych formatow sa ok
a wieczorem co poprostu nie do zastapienia:)

leci bardzo milo muzyczka i slyszysz Ty a nie caly dom;-)

Polecam icon_wink.gif posiadam icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Ja też jestem ich właścicielem,również kupiłem je w promocji icon_smile.gif
Grają one naprawdę bardzo przyzwoicie.
Za tą cenę nie kupi się nic lepszego.
Polecam wszystkim.
Jedyna wada to mocno świecąca niebieska dioda icon_smile.gif




Ja jednak jestem zdania ze za ta cene kupi sie cos lepszego i nazywa sie to mode com a co do modelu to trzeba umiec wybrac.Sa podane linki w temacie "co wybrac jaki zestaw"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bas w T20 jest naprawde dobry i wierzcie mi - blizszy prawdy. Caly czas biore pod uwage odniesienie do mojego sprzetu domowego (patrz w o mnie), oczywiscie piszac opinie, biore pod uwage cene T20.


Potwierdzam tę opinie. W tej grupie cenowej Creative T20 jest prawidłowym wyborem. Zadna podróbka nie dorównuje jemu spójności brzmienia, bez przebarwień dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...