Skocz do zawartości

Głośniki/układ pod nietypowy rozkład mieszkania


maur

Recommended Posts

Witajcie.

Za tydzień lub dwa (ustalenia trwają) przeprowadzka. Komputer z dotychczas używanym zestawem głośnikowym Geniusa 5.1 pójdzie do gabinetu.. a ja już jakiś czas myślałem o fajnym stereo, więc trzeba się spręzyć by w salonie nie gościła oprócz gości li tylko cisza.

Pierwsze pytanie - czy stereo da radę + jak ustawić głośniki.

Układ części mieszkania w której chciałbym mieć dźwięk to:
KOD
________________________
|     |     (2)    |    |
|     |            | (5)=
| (1) |   ---(3)---     |
|     =                 |
|     |                 |
|     |       (4)       |
|_____|_________________|

1 - balkon
2 - aneks kuchenny
3. blat
4. salon
5. przedpokój


Zastanawiałem się nad opcją: Jeden głośnik obok blatu odzielającego kuchnię i salon, a drugi w prawym dolnym rogu - oba skierowane na środek salonu.. (W ogóle, jest jakiś artykuł/wątek o tym jak rozstawiać głośniki? nie mogłem znaleźć nic)


Drugie pytanie - nie wiem jakie kolumny. Dźwięk z jakiego się przesiadam to Genius SW-HF 5.1 5000 ( http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/152741 ) - proszę nie krzyżować.icon_wink.gif

Słucham głównie starego rocka, ale doceniam czasem vanesse mae czy tez katie melue. icon_wink.gif

Po poczytaniu skłaniałbym się ku Mildtonom 80 i jakiś wzmacniacz (tego jeszcze nie wybrałem) prawdopodobnie yamahy.
Na głośniki + wzmacniacz chciałbym przeznaczyć do 500zł, ewentualnie do 700 jeśli dołożenie tych 200zł będzie miało sens.. Ale wolałbym nie więcej.

Dzięki z góry za opinie/rady.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Jeśli nie potrzebujesz kina domowego i 5 czy więcej głośników to uderzaj w jakiś prosty wzmacniacz/amplituner stereo i 2 kolumny o mocy 60-80W. Myślę że jeżeli nie będziesz robił dyskotek to 2 kolumny wystarczą ale równie dobrze można dać 4 kolumny w rogach mieszkania na podwójnym stereo. Kwestia jeszcze umeblowania żeby zachować proporcje w odległościach głośników coby efektu stereo nie popsuć za bardzo...
Ja bym po przekątnej kolumn nie stawiał tylko np w rogach przy ścianie pod cyferką "4". I tu bym dał większe 3-drożne kolumienki, a 2 mniejsze na przeciwnej ścianie mieszkania przytwierdzone do ścian na wysokości co najmniej 1,5 metra. ale to tylko moje zdanie nie poparte żadnymi obliczeniami a tylko intuicją icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...