Skocz do zawartości

Małe kolumny do pokoju 12mkw


klopsson

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Poszukuję niewielkich kolumien do pokojowego audio (do 50-60 cm). Najchętniej coś używanego i czarnego, by pasowało do reszty. icon_wink.gif Oprócz tego, gdyby ktoś obeznany w Denonie mógłby mi polecić jakiś amplituner...

Gram na:
- Denon DCD-1300
- Denon DRM-510
- Kenwood KR-2400 (uszkodzony, naprawiłem, ale chcę wymienić..)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Powiem szczerze, że Infinity nie znam w ogóle... Szczerze mówiąc, myślałem nad Altonami/Mildtonami, bądź czymś pokrewnym icon_wink.gif Na te Infinity musiałbym "wywalić" ok. 500 zł...

Ale dzięki, zukzukzuk za radę mimo wszystko icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję wyrabiać sobie zdanie icon_wink.gif

Zaczynając z wysokiej półki nie będę mógł powiedzieć, dlaczego słabsze kolumny grają gorzej, a jedynie stwierdzić ten fakt, że są słabsze. Tonsile nie są złe, jednak po czasie na pewno usłyszę CO DOKŁADNIE mi w nich nie pasuje i będę wiedział, czego oczekuję od kolumn.

Mówiąc "wywalić" miałem na mysli nic innego jak "zapłacić z funduszu, którego nie mam" icon_wink.gif W żadnym przypadku nie "wywalić w błoto" icon_wink.gif

Wracając do tematu: za którym modelem Tonsila/Altusa (bądź podobnym tematem z lat 80.) się rozglądać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Infinity jest dla Ciebie za drogie (a szkoda...) i nie znasz firmy...
to rozejrzyj się za kolumnami z lat 80tych takich firm jak Kenwood, JVC, Pioneer, Yamaha itp.
Trafisz coś poprawnie grającego (w każdym razie lepiej niż Altusy...) w cenie około 200zł.
A wysokość jaką podałeś 50-60 to akurat typowa wysokość dla wielu konstrukcji z tych lat.

Poniżej masz kolumny Pioneera
http://www.allegro.pl/item1058982323_pione...umny_podlo.html
http://www.allegro.pl/item1044300172_kolum...eer_cs_557.html

Propozycje są przykładowe - musiałbyś trochę poszukać na aukcjach, by znaleźć coś w dobrym stanie i najlepiej w pobliżu/
A przy okazji - warto uzupełnic w swoim profilu informację, gdzie mieszkasz. To ułatwia jakieś propozycję. icon_wink.gif

Może się zdarzyć, że w środku znajdziesz głosniki Tonsila (sprzedawał głośniki wielu znanym firmom, a również robił całe kolumny firmowane potem przez innych...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mam w profilu napisane, gdzie mieszkam icon_wink.gif

Cena 200 zł jest jak najbardziej do przyjęcia. Nawet 300. Ale 500 za Infinity... Nie znam, musze najpierw posłuchać. Za 200 wolę nakupować "trupów" i potem je sobie ponaprawiać na przykład icon_wink.gif

Co do Kenwooda - widzę, że sporo go się przejawia. Znam amplitunery z lat 80. bardzo dobrze, sam mam jeden, CD, decki, ale kolumn nie. Ale skoro mówisz, RoRo, że opłacalne, będę czegoś szukał.

Co do Pioneera - odpada. Uraz do firmy całkowity... Wystarczy, że widzę logo icon_razz.gif

Co do JVC - słyszałem opinie, że to jest niszowa półka, szczególnie przełom 80./90., ale nie słyszałem ich, więc bazuję na plotce.

Zatem: jutro rano wstać przed 4 i wybrać się na elektroniczną giełdę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uraz do firmy Pioneer, to nie będę Cię namawiał icon_mrgreen.gif
Znam ten ból, sam nie ciepię firmy na P - wystarczy mi, że żona kupiła mikser tej firmy (na złość - czy jak???).

W każdym razie co do kolumn to po prostu podałem Ci, czego szukać - w tych latach popularny był taki model kolumn. Jak na obecną modę to niższe i szersze od większości modeli podłogowych, choć zapewne zbliżone litrażem. A głośniki w nich to zazwyczaj 8 do 10 cali, choć bywały i 12" (czyli jak w Altussach 140, które większość Ci odradza...).
Więc nie tylko Kenwood, ale jeszcze sporo innych... Spokojnie znajdzie się ze 20 uznanych firm.

Poza tym - wybacz, ale chyba masz spore braki w znajomości znanych marek w swiecie audio. Pierw Infinity, teraz JVC - czyli firma w Polsce w latach 80tych znana równie dobrze co SONY i Technics (m.in. dzięki Baltonie i Pewexowi).

A jak już chcesz jeszcze taniej polskie niedrogie kolumny w cenie Altusów/Altonów, to możesz poszukać np. Tonsil Sounfinder 250 (lub mniejszy model 130). Zagrają bardziej kulturalnie niż Altusy, a kosztują podobnie (tzn. bas będzie mniej dobitny, bo mniejsze są tam głosniki niskotonowe - ale nie będzie źle...).
Ale ja bym chyba wolał jednak coś z zagranicznych kolumn...

Pozdrawiam
PS. A na takiej powierzchni jak Twoje 12m^2 to nie ma co przeginać ze zbyt dużymi kolumnami... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym - wybacz, ale chyba masz spore braki w znajomości znanych marek w swiecie audio. Pierw Infinity, teraz JVC - czyli firma w Polsce w latach 80tych znana równie dobrze co SONY i Technics (m.in. dzięki Baltonie i Pewexowi).



Kolega nie zrozumiał sensu mojej wypowiedzi icon_wink.gif W czasach Pewexu i Baltony ja biegałem jeszcze w pieluchach, a mając lat 4 ostatni raz w życiu widziałem taki sklep icon_razz.gif Z JVC znam właściwie 2-3 komponenty audio na krzyż i całą masę miniwież, i na głośnikach z miniwież moja znajomość kolumn JVC się kończy. Wiem tylko, że kogo bym 2 lata temu nie spytał o CD player bądź wzmak JVC, to słyszałem wrzask. Stąd napisałem, że wnioskuję nie po swoich opiniach icon_wink.gif

Cytat

Co do JVC - słyszałem opinie, że to jest niszowa półka, szczególnie przełom 80./90., ale nie słyszałem ich, więc bazuję na plotce.



A Infinity nie znam, bo raczej interesuję się vintage audio icon_wink.gif

Temat właściwie zakończony. Na wspomnianej giełdzie zakupiłem 2 Aiwy, które zaskoczyły mnie nader pozytywnie. Niestety, modelem się nie pochwalę, gdyż żadnych tabliczek znamionowych na nich nie ma...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Infinity nie znam, bo raczej interesuję się vintage audio icon_wink.gif

No to powinienes znać, skoro się interesujesz tematem Vintage Audio...

Cytat

Temat właściwie zakończony. Na wspomnianej giełdzie zakupiłem 2 Aiwy, które zaskoczyły mnie nader pozytywnie.

No to dobrze, że Ci pasuje nowy zakup!
Jak widać razem z Zukzukiem mimo naszych wysiłków nie udało się Ciebie namówić na coś ambitniejszego - ale w końcu Ty tu (u)rządzisz i kupujesz icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Dla mnie opinie ludzi którzy słuchali danego sprzętu są zazwyczaj dużym ułatwieniem i przyśpieszają proces nowych zakupów (pozwalają odrzucić niektóre możliwości i podaję gotowe rozwiązania do zweryfikowania...). Ładnych parę lat człowiek już spędził na nauce i ławiej jest się uczyć na cudzych błędach niż na swoich icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skwituję krótko icon_razz.gif

Za Aiwy zapłaciłem tyle, ile za dobre piwo w barze icon_wink.gif Póki co, wystarcza mi to. A na Infinity muszę mieć budżet, sami Panowie przyznacie icon_wink.gif Wywalić mi te Aiwy (bądź sprzedać) za dość krótki czas nie będzie szkoda, potem coś lepszego i lepszego i lepszego... Jak ze wzmakami. Zaczynałem od Elizabethki, skończyłem na Kenwoodzie KR-5400, ale już i to powoli "za mało", choć z Aiwami chodzi dość ciekawie icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...