Skocz do zawartości

Dylemat przed zakupem (stereo ale..)


p2rek

Recommended Posts

Jak w temacie. Mam obecnie kino Yamahy 5.1 (4letni bez dekoderów HD oraz gniazd HDMI). Pokój mam 22m2 jednak mimo sporych wymiarów głośniki surround i tak były źle rozmieszczone i nie da rady inaczej. Moja decyzja to zmiana sprzętu i pozostanie przy stereo. Głośniki z przodu mam Dali Concept 2 i przy nich zostaje. Podoba mi się dźwięk i bas jest wystarczający (nawet bez subwoofera - dlatego subwoofer też idzie na sprzedaż). Tak jak pisałem pozbywam się amplitunera oraz głośników surround, centralnego oraz suba. Szukam także czegoś mniejszego. Myślałem o Pianocraft, Denon F-107, Cambridge Sonata jednak boję się, że te maluchy nie sprostają moim oczekiwaniom. Podoba mi się Marantz SR5023 i fajnie gra w stereo - jednak myśląc o tym co mam podłączyć do niego (TV SAT, konsola, PC, DVD/BD i to wszystko po analogu to zastanawiam się czy nie lepiej kupić NR1501. Podobno w stereo też gra dosyć dobrze, a wszystko mogę podpiąć poprzez HDMI i tylko jeden przewód do TV (tu też problem bo w TV mam 2xHDMI i kupując SR5023 musiałbym stosować rozdzielacze lub przełączać ręcznie). Nie jestem audiofilem jednak dźwięk jest dla mnie ważny i chciałbym aby lepiej grało od mojego RX-V459. Co kupić czyste stereo czy amplituner KD wiedząc, że na pewno zostanę przy 2.0? Może inne propozycje? proszę o każdą sugestię i pomoc. dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci NAD VISO TWO. To pięknie wyglądający i pięknie brzmiący sprzęt. Masz wbudowane DVD i amplituner 2.1, nieźle brzmi stereo i nie będziesz miusiał rezygnować z kina, do tego pełen zestaw wejść i wyjść audio/video w tym wyjście HDMI no i niebanalny wygląd. Poleciłem taki zestaw kumplowi, który miał takie same dylematy jak Ty (chciał niezły dźwięk w stereo) i jest bardzo zadowolony. W Audio był test urządzenia http://audio.com.pl/testy/nad-viso-two:18. Na allegro jest do wyciągnięcia w niezłej cenie http://allegro.pl/item1038828255_nad_viso_...amplituner.html http://allegro.pl/item1042132470_nad_viso_...r_2_1_nowy.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nowy amplituner NAD-a? Sporo kosztuje, bardzo sporo:( Za te pieniądze można złożyć np. starszy zestaw pre+power, będący kilka szczebli wyżej lub bardzo dobrą integrę.
Bez urazy, ale sądzę, że w stereo nie gra to lepiej od np. 20-letniego, klasycznego wzmacniacza za 500 zł (oczywiście pełnosprawnego).
Jeśli na poważnie interesuje Cię stereo, radzę nie kupować nowych "zabawek" wyposażonych po zęby w najnowsze wejścia i wyjścia. To wszystko otrzymujesz kosztem dźwięku.

No i "bas?" z Concept 2 w 22 metrach? Raczej basik...
Choć to kwestia gustu. Ale spokojnie można wstawić spore skrzynie, które owy BAS zagrająicon_smile.gif

Oczywiście, to moja prywatna, subiektywna opinia.


Pozdrawiam serdecznie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o NAD VISO TWO to choć bardzo cenię tą markę to nie za bardzo chcę all-in-one z dvd. Mam już Blu-ray i wydaje mi się zbędny dodatek. Planuję tak 2tyś na sam amplituner. Nie mam dużo miejsca w szafce pod TV a bardzo lubię wieczorami słuchać radia więc jest konieczne radio. Dlatego na początku zwróciłem uwagę na SR5023 oraz NR1501. Wizualnie oba super icon_smile.gif
ZA SR5023:
- bardzo dobra recenzja w Hi-Fi i myzyka
- słyszałem osobiście i podoba mi się
- stereo
Za NR1501
- mniej kabli i wszystko po cyfrowym HDMI a nie analogu (PC, SAT, BD itp.) i do TV jeden kabel
- CD słucham 50% a mp3 też 50%
- CD z odtwarzacza cyfrowo zagra w miarę ok, przy SR5023 już trzeba zakupić lepszy odtwarzacz CD aby grało po analogu

Co do basu z Concept 2 to może i basik icon_smile.gif jednak nie słucham techno, i powiedzmy, że jest wystarczający, a myślę, że będzie większy i czystszy niż z obecnej Yamahy RX-V459.

Dylemat trwa dalej, funkcjonalność i porządek czy stereo. Czy nie mając słuchu audiofila odczuję tą różnicę? Ciągle chodzi też za mną pianocraft E-810 lub E-840 jednak jedyny plus to mało miejsca sprzęcik zajmuje, ale nie zagra lepiej od SR5023 chyba. Czy NR1501 będzie lepszy w stereo od RX-V459 Yamahy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jak najbardziej popieram własne zdanie.
Lecz wierz mi, dzisiejsze amplitunery za 2 kzł to b. przeciętna klasa dźwięku (podobnie jak RX-V 459 Yamahy). Słuchem "audiofilskim"nie martw się. Wyrabia i kształtuje się z czasem (jeśli tylko jesteś zainteresowany tematem). Tym bardziej, że nie słuchasz "łupanki".

http://www.allegro.pl/item1042838492_sansu...amplituner.html
To jeden z wielu przykładów klasycznych amplitunerów za dużo mniejsze pieniądze i dużo więcej MUZYKI. A małe kolumny wbrew pozorom lubią prąd i waty:)
Są też starsze NAD-y i mnóstwo, mnóstwo innych...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten Sansui jednak ma już ponad 20lat icon_smile.gif! Może kiedyś do tego etapu dojdę, jednak na obecną chwilę wolę coś nowego lub używanego max 2-3 lata. Wiem, że w ten sposób przepłacam i kupuję gorszy sprzęt ale... nowszy i jest to dla mnie także ważne. Słuchałem NR1501 w stereo tylko nie na moich głośnikach i nawet fajnie gra - nie wiem czy wyczuwam różnicę między SR5023. icon_sad.gif jak tak będzie szło to nic nie kupię.. nie wiem który wybrać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze, więc musiałem się wybrać z moimi głośniczkami do sklepu Top-HiFi i podłączone zostały NR1501 cyfrowo z DV4003, potem SR5023 analogowo z DV4003 oraz pianocraft E-840. Wszystkie do Dali Concept 2. Słuchałem dwóch znanych mi płyt i powiem wprost może głośniki nie są najwyższej półki i dlatego różnice były małe. Zdecydowanie inaczej grał Pianocraft, ale czegoś mi brakowało. Między NR1501 a SR5023 różnice były znikome i głównie przy przenoszeniu basu, - ale nie sądzę aby była to tak wielka różnica - zresztą w sklepie też mi powiedzieli, że na tych głośnikach więcej nie usłyszę. Do SR5023 powinienem sięgać po głośniki z półki 2,5-3,5tys a nie za ok 1200zł. NR1501 gra podobno jak wzmacniacz za ok 700-800zł czyli z odpowiedniej półki do moich głośników. Więc najlepiej nie czytać jakie to amplitunery AV są kiepskie w stereo, tylko faktycznie posłuchać i to z głośnikami docelowymi. Np. SR5023 z ELAC BS-243 to już inna bajka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...