Skocz do zawartości

Jakie kino domowe Pioneera wybrać?


fito

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup kina domowego w granicach 3.000zł. Interesują mnie 2 zestawy, oba są w tej samej cenie:
1. Pioneer DV-410V-K VSX-918V-K Jamo S606HCS3
lub
2. Pioneer DV-420V-K VSX-819H-K Jamo S506HCS3

Sprzętu będę używał zarówno do oglądania filmów jak i do słuchania muzyki, pokój ma 4x5m.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat VSX-918V-K i nie wiem czy jest to może jakiś starszy model?
Czy między DV-410V-K a DV-420V-K jest duża różnica? No i jak się mają kolumny Jamo S606HCS3 do Jamo S506HCS3?
Audiofilem nie jestem, ale zależy mi na tym, żeby sprzęt był zestawiony możliwie najlepiej.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz pokój przynajmniej w okolicach 20m2 to bezapelacyjnie zestaw numer 1 będzie lepszy. Odtwarzacz to po prostu poprzednia wersja, amplituner jest także z poprzedniej serii, ale za to model wyższy, a kolumny to też model wyżej, czyli w sumie nie ma czego porównywać. Jesli zas pokój masz raczej mały to może okazać się, że S506 zagrają lepiej, bo są po prostu mniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś wymiary 4x5m, czyli razem 20m^2.
Przy tej powierzchni raczej bym brał większe i mocniejsze kolumny, czyli S606. Mają lepszy bas (większy głosnik - 20cm na bocznej ścianie zamiast 16,5cm na froncie). Oczywiście pod warunkiem, że masz miejsce by było trochę wolnej przestrzeni z boku kolumn, bo boczny głośnik tego wymaga icon_razz.gif
Jeżeli miejsca jest mało, to S506 nie będą złe.

O tym, że oba modele Pioneera to zbliżone modele napisał już Pacio. Różnica między datą powstania Pionków to jeden rok - 919 (oraz 819 i inne) są młodsze od 918, 818 itp ...
A jeżeli kiedyś będziesz potrzebowal suba to bez problemu dopasujesz coś z Jamo (i nie tylko z Jamo...) do obu modeli.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info.
Raczej zdecyduję się na 2 opcję Pioneer DV-420V-K VSX-819H-K Jamo S506HCS3 bo do rozstawienia kolumn nie mogę wykorzystać całej szerokości pokoju (na dłuższej ścianie będą ustawione kolumny) a chyba szkoda tłumić dźwięk z mocniejszych kolumn S606. Dokupię kiedyś suba jeśli zajdzie taka potrzeba ;]
Proszę jeszcze o info na temat kabli do głośników Jamo S506HCS3. Na co powinienem zwrócić uwagę i czym się kierować przy ich zakupie?
Wiem, że kable są istotne, ale niestety budżet już nie pozwoli na wybór drogiej opcji. Czy moglibyście podać jakieś "przyzwoite" propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz rozstawiać kolumn na całą szerokość pokoju (czyli na 5 metrów) i nie jest to wskazane.
Spokojnie mniejsza baza wystarczy - i tak jest zalecane...

Co do kabli - zazwyczaj lepsze (a w każdym razie ciut grubsze) dajesz na fronty i centralny, a o mnieszej średnicy na tył. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na kable?

Pozdrawiam
PS Czytałeś arykuły, do których Pacio dał linki?
Poza tym warto poczytać FAQ dotyczące kina domowego icon_razz.gif
http://audio.com.pl/faq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeczytałem artykuły od Pacio. Ciekawe, chociaż czasem trudne dla laika... icon_wink.gif
Nie wiem czy na przyzwoite kable 200zł to wystarczająca kwota? Jeśli nie to ile trzeba wydać? Kable o jakiej średnicy rozumiemy jako grubsze, jaki jest punkt odniesienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 200zł na kable to wystarczająca suma to ciężko powiedzieć. Raczej trochę za mało. Do podłączenia tego zestawu potrzebujesz kabli głosnikowych, interkonektu COAXIALnego i jakiegos kabla wideo (HDMI, Component... nie wiem zależy od TV).
Przykładowo:
-kable głosnikowe Oehlbach 2x2,5mm (front i center) + 2x1,5mm (surround)
-interkonekt 0,5m nie będzie drogi, poszukaj czegos Prolinka, Wireworlda czy podstawowego IXOSa (cenowo ok. 60zł)
-połączenie wideo to jak już mówiłem zależy od TV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Ostatnio zacząłem przymierzać się do zakupienia jakiegoś zestawiku do przyzwoitego sluchania muzyki bo już dzwięku muzyki z głośniczków laptopa znieść nie mogę. Troszkę poszperałem po różnych stronach żeby odświeżyć sobię więdze- przynajmniej ta podstawową z zakresu sprzętów audio i zacząłem rozglądać się za czymś ciekawym. Przeglądając forum trafiłem na tego posta i postanowiłem podpiąć się pod niego bo podobnie jak fito chciał bym wydać na niego koło 3000 tys. Myślałem na zestawem stereo do samej muzyki ale jednak filmów też sporo oglądam i dzwięk surround by się przydał.
Wiem że za taką kwotę niesamowitego sprzętu nie dostane ale myślę że dla laika w zupełności wystarczy.

W sprawie zakupu jestem ograniczony kupnem w sklepie z możliwością spłaty na raty;/ typu: Mediamarkt, saturn, eurortv itp.
Ostatnio wszedłem na strone www.kino-domowe.pl. Czy z zestawów tam znajdujących się w okolicach 3000 tyś +/- 300 jest jakiś wart swej ceny?
Zastanawiam się czy kupować cały zestaw czy lepiej osobno poszczególne elementy żeby lepiej zoptymalizować sprzęt.
Tu link do sestawów : kino-domowe.pl
Który byście mi polecili?
Bo jesli osobno to podoba mi się ten Denon AVR 1910 -tylko jakie kolumny wtedy do niego i jakie DVD? a Jeśli nie ten Denon to który uważacie za godny polecenia?
Z góry dzięki za pomoc - wiem że takich pytań macie od liku więc sorry za zawracanie głowy ale chciałem się skonsultować ze zaznajomymi w temacie osobami żeby nie wydać bezsensu kasy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...