Skocz do zawartości

laptop + wzmacniacz


nev

Recommended Posts

Hej mam mały problem. Mam kolumny Tensila i wzmacniacz kenwood ka660d. Wszystko jest ok gdy włączam muze na laptopie który działa na baterii, gdy jednak podłącze laptop do kontaktu strasznie mi buczy.. jest jakieś przebicie czy coś? Mam laptopa toshiba p300-19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To za pewne tzw. przydżwięk sieciowy, spróbuj podłączyć do innego gniazdka, albo weź słuchawki i zobacz czy jest to samo. Jesli tak to pójdź do innego pomieszczenia (a najlepiej spróbuj wogóle poza domem) i zobacz czy cały czas tak jest.



zmiana kontaktów nic nie daje.. jednak wspolokator mial wczesniej podlaczony wzmacniacz do PC i nic nie szumiało.. tylko na moim laptopie coś jest nie teges :\

muzyczny_gość, wzmacniacz mam w 1 gniazdko, laptopa mam w drugie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak biegunowość wtyczki (masa oraz sygnał)?
Sprawdź co się dzieje, gdy inaczej włożysz wtyczkę sieciową 230V do gniazdka. O ile masz taką możliwość - w zależności od firmy i modelu zasilacze mają albo płaska wtyczkę (którą można włożyć na 2 sposoby) albo wtyczki z 3 bolcami (czyli uziemienie pozwala podłączyć tylko na jeden sposób).

Np. w sprzęcie domowym często odwrotnie podłączony CD względem wzmacniacza wywołuje napięcie na obudowie, a anawet brumienie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączałeś słuchawki i sprawdzałeś, jak jest?

Podpinałeś laptopa pod inny wzmacniacz (na tym samym zasilaczu)?

Sprawdź czy masz w okolicy inny zasilacz który mógłbyś wypróbować ze swoim laptopem (oczywiście przy zachowaniu biegunowości na wtyczce wkładanej do laptopa oraz takim samym napięciu).

Sprawdzałeś czy zastosowanie listwy filtrującej w czymś pomaga?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A podłączałeś słuchawki i sprawdzałeś, jak jest?

Podpinałeś laptopa pod inny wzmacniacz (na tym samym zasilaczu)?

Sprawdź czy masz w okolicy inny zasilacz który mógłbyś wypróbować ze swoim laptopem (oczywiście przy zachowaniu biegunowości na wtyczce wkładanej do laptopa oraz takim samym napięciu).

Sprawdzałeś czy zastosowanie listwy filtrującej w czymś pomaga?

Pozdrawiam



słuchawki i laptop wszystko gra.

Natomiast gdy teraz przystawiam ręce do laptopa slysze wieksze buczenie icon_biggrin.gif chyba to jednak przez niego takie cosie sie dzieja..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...