Skocz do zawartości

Amplituner MC Voice av-550 a sub. aktywny


2120588

Recommended Posts

Witam, kupiłem dzisiaj subwoofer aktywny Technixa i mam mały problem...

gdy podłączam go do prądu, włączam, słychać, że działa (lekkie pierdzenie) lecz gdy podłączam go do Amplituner MC-Voice av-550 (ma s.w in i out) to w ogóle nic nie słychać ... kolumny grają a subek nic.


wie ktoś dlaczego tak może być?


ps. dodam, że amplituner mam podłączony do komputera z kartą Realteka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączasz subwoofer pod amplituner?
Pod dedykowane wyjście "subwoofer out" (lub podobnie opisane) jednym kablem cicnch, czy pod zaciski głośnikowe?
Czy ustawiłeś w amplitunerze opcję "subwoofer = YES" ? Zwzwyczaj w amplitunerach jest do wyboru taka opcja i trzeba ją włączyć...

Pozdrawiam
PS. Przenoszę ten wątek do właściwego działu - czyli "KINO DOMOWE".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam normalnie chinchem ( z dwoch stron ), w amplitunerze nie znalazłem takiej opcji, mam do wyboru jedynie CH2,3 albo 5 (prologic), probowalem w Amplitunerze podłączać do IN, w subie. na OUT i odwrotnie i nic icon_sad.gif


Sub jest na pewno sprawny.


edit: dodam jeszcze, że wyjście (input) do komputera mam podłączone jako CD/VCD, lecz to chyba nic nie zmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnałem z komputera wchodzisz na wejście (in)
potem SUBWOOFER OUT w amplitunerze łączysz kablem z wejściem IN w subwooferze.

Spróbuj uruchomić dźwięk wielokanałowy w amplitunerze (czyli PROLOGIC) i zobacz, czy sygnał z komputera idzie na wszystkie kolumny (zakładam, że masz 5 kolumn), możesz też spróbować jak jest z sygnałem radiowym (czyli wybierasz tuner w opcjach źródła amplitunera).

Sprawdzałeś w instrukcji jak jest z podłączeniem subwoofera (czyli czy jest funkcja lub przycisk włączający przekazywanie sygnału do suba).

Pozdrawiam
PS. Czy w amplitunerze masz jakieś wejście cyfrowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie działa, instrukcji niestety niemam :/ tak, w amplitunerze sa wyjscia cyfrowe i uzywam 2 kolumn 80 wattowych.


sam juz niewiem co robic z tym..



ps. przeleciałem już chyba wszystkie opcje i niema nic o SUBIE, dziwne, po co by mu robili IN i OUT na suba jak go niechce obslugiwac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...